Традиција

Мит: Принцезата што ја надмудри смртта

Сте слушнале ли за митот за Принцезата што ја надмудрила смртта? Станува збор за прекрасен индиски мит за Принцезата Саватри, нејзината вистинска љубов Сатвајан и пророштво што ги испреплетило нивните…
Повеќе...
Култура и уметност

Најголемото „кино“ на светот: Гледајте, уживајте, но не земајте ништо со вас!

Канарските острови, шпанските убавици лоцирани покрај брегот на Мароко, долго време ги примамуваа посетителите со својата прекрасна природа, национални паркови, блага клима, вулкани, ниски цени. Можеби најпознатите острови во оваа…
Повеќе...
Мода

Меланија Трамп за последен пат се појави во Белата Куќа – Неверојатно елегантна до самиот крај!

Наскоро поранешниот американски претседател Доналд Трамп и поранешната прва дама Меланија Трамп официјално се простија од Белата куќа. Наместо да одат на инаугурацијата на Џо Бајден, парот отпатува во нивната…
Повеќе...
Култура и уметност

10 славни личности кои најверојатно сме ги виделе уште како мали во филмовите, но не сме ги препознале

Светот на филмовите обично го привлекува нашето внимание и нè радува со фантастични приказни во кои посакуваме да можеме да учествуваме. И многу пати, наидуваме на актери кои сигурно сме…
Повеќе...
Култура и уметност

15-годишната ќерка на Џулија Робертс е ангелска копија на нејзината мајка – Погледнете ја малата русокоса убавица!

Џулија Робертс важи за една од најубавите актерки во Холивуд. Таа е неверојатно успешна во нејзината работа, но успехот не заостанува ниту во нејзиниот личен живот. Од 2002-та година, прекрасната…
Повеќе...
Култура и уметност

7 фотографии од славните дами со фотошоп и без, кои докажуваат дека навистина никој не е совршен!

И додека здравата исхрана комбинирана со редовното вежбање се идеален избор и најдобрата одлука што може да ја донесете доколку сакате да имате здраво и затегнато тело, сепак експертите не…
Повеќе...
Култура и уметност

Ја паметите ли прекрасната Росалинда од истоимената серија? Денес има 49 години и еве како изгледа

Пред повеќе од 20 години, на телевизиските екрани се емитуваше латиноамериканската хит-серија „Росалинда“, која беше омилена на милион луѓе ширум светот, а тоа во голем дел се должеше токму на…
Повеќе...
Култура и уметност

По речиси 25 години, синот на Ал Банди од „Брачни води“ изгледа едноставно неверојатно

Хумористична серија „Брачни води“ беше вистински хит кон крајот 80-те и во текот на 90-те години. Американскиот ситком за многу кратко време се претвори во омилен избор за гледање на…
Повеќе...
Култура и уметност

Како изгледаат овие 17 славни дами над 60 години на црвениот тепих и во реалноста

Секогаш сметаме дека познатите личности треба да изгледаат совршено и да блескаат на црвениот тепих, облечени во своите елегантни модни комбинации, носејќи ги нивните софистицирана шминка и шармантна насмевка. Ова…
Повеќе...
Култура и уметност

Сите го обожаваат Енрике Иглесијас, но малкумина знаат дека овој убавец е негов брат: Има 47 години, а изгледа како на 18!

Енрике Иглесијас е незаменлив дел од срцето на милион дами ширум светот и вистинска ѕвезда во светот на шоу-бизнисот, поради неговиот прекрасен глас, атрактивните песни, но и недоливиот шарм и…
Повеќе...
Култура и уметност

Како се променија нашите омилени актери од разните популарни серии по 20 години

Со сигурност секој од нас имал барем еден омилен лик, односно актер од телевизиските серии кои порано беа неверојатно популарни. Погледнете како изгледаат денес, по 20 години од стекнатата популарност…
Повеќе...
Култура и уметност

Се породи „Хурем Султан“ и веднаш сподели неверојатно прекрасна фотографија со нејзината ќерка

Актерката Меријам Узерли, позната по улогата на Хурем во серијата „Величествениот“, се породи изминатиот Петок и на светот повторно донесе девојче. Прекрасната актерка ги сподели среќните вести со нејзините фанови…
Повеќе...
Култура и уметност

Млад маж се вљуби во оваа девојка преку Интернет и закажа свадба, но сè се промени откако ја запозна во живо

Младиот Џозеф живее во Индонезија и својата среќа во љубовта реши да ја побара на Интернет. На една од страните за запознавање, тој сретна девојка во која веднаш се вљуби…
Повеќе...
Вкусно

10 неверојатни идеи за чоколадни декорации за вашите десерти, со кои ќе ги воодушевите гостите!

Со сигурност честопати сте посакале дополнително да ги импресионирате вашите гости и да додадете нешто плус кон вашата вкусна храна, особено десертите. Токму следното видео ни открива како генијално и…
Повеќе...
Култура и уметност

35 илјади луѓе гласаа за најатрактивната славна дама над 60 години, а конкуренцијата е тешка

Интернет корисниците спроведоа натпревар за најатрактивните познати жени над 60 години. Излезе дека навиудм лесниот избор всушност воошшто не е лесен, бидејќи конкуренцијата е огромна за да се избере само…
Повеќе...
Култура и уметност

Наоми Кемпбел на 50 години го разголе своето тело во пустина и покажа зошто е број 1, без конкуренција!

Наоми Кемпбел беше еден од најуспешните супермодели во 90-те години, но прекрасната Британка едноставно како да го открила еликсирот на младоста, бидејќи едноставно изгледа како да не старее! Токму ова…
Повеќе...
Мода

6-те златни совети од легендарната Коко Шанел, кои секоја жена треба да ги практикува

Коко Шанел беше жената која направи вистинска револуција во модната индустрија. Беше ценета, беше критикувана, но никој не можеше да остане рамнодушен кон неа. Нејзината незаменливост и неверојатен пристап кон…
Повеќе...
Родители

10 ѕвезди отворено зборуваат за нивните спонатни абортуси, покажувајќи им на сите жени дека не се сами

Спонатаните абортуси се почести отколку што мислиме. Всушност, кај жените кои знаат дека се бремени, околу 10% до 15% од бременостите завршуваат со спонтан абортус. Очајните мајки може да се…
Повеќе...
Култура и уметност

Кајли Миног на 52 години изгледа како 20-годишна девојка – Без грам шминка ги воодушеви фановите

Кајли Миног изгледа едноставно неверојатно, а тоа го докажа со најновото нејзино појавување на сцената, во соработка со CNN, облечена во елегантен син фустан. Фановите се едногласни дека светски популарната…
Повеќе...
Култура и уметност

Како начинот на живот на обична Јапонка е различен од оној на кој сме навикнати

Секоја жена во Јапонија го планира својот ден на начин кој најмногу одговара на нејзиното секојдневие. Но, генерално, распоредот на сите е горе-долу ист, особено кога станува збор за оној…
Повеќе...
Култура и уметност

12 етички правила што може да ве направат да изгледате како аристократ, ако ги знаете

Честопати кога се прашуваме зошто ги правиме работите на одреден начин, но вообичаено за тоа постои рационално објаснување. На пример, кралицата Елизабета е позната по тоа што секогаш ја носи…
Повеќе...
Дом и градина

15 генијални начини како да ги рециклираме отпадоците и да ја спасиме планетата

Размислете двапати пред да ги фрлите отпадоците! Токму следното практично и креативно видео ни открива како генијално да ги употребиме навидум бескорисните работи и значително да го олесниме нашето секојдневие,…
Повеќе...
Култура и уметност

Таа е прогласена за најубавата жена на светот за 2020-та година: Има 19 години и служи во армија

И покрај пандемијата и сите случувања, ниту 2020-та година не беше исклучок од традицијата да се избере најубава жена на светот за таа година. Станува збор за убавица на само…
Повеќе...
Родители

Татко се поврза со неговата ќерка на сосема друго ниво: Соши 200 парчиња облека за неговото девојче

Нема збор да го опише Мајкл Гарднер како татко освен „горд“. Користејќи ја својата страст за шиење како начин да се поврзе со неговата ќерка, тој создаде стотици парчиња облека…
Повеќе...