Домашно топено сирење – „По овој рецепт, веќе никогаш не купувам од маркет, едноставно превкусно!“

Денес за вас имаме една неверојатна идеа што да приготвите и да ги воодушевите вашите најблиски. Топено сирење од урда, зарем има подобро? Се прави многу лесно и брзо, а...

Чоколаден колач со вкус на портокал – Кулинарски хит за кој не ви е потребно ниту брашно, ни шеќер

Овој неверојатен десерт се прави многу лесно, поради што не ви се потребни никакви кулинарски вештини, а ни доаѓа од Јужна Америка. Погледнете во продолжение што ви е потребно, за...

3 неверојатно вкусни салати со јајца поради кои ќе заборавите на класичната вечера

Со пристигнувањето на есента, се менува и нашето секојдневно мени, а денес ви претставуваме лесни рецепти за богати салати, со кои нема да се чувствувате прејадено, ќе ја замените класичната...

Најдобрите мекици без јајца – Помеки од било кога со 1 шолја кисело млеко, 1 шолја брашно и лажица шеќер

Денес ви го откриваме најдобриот рецепт како да ги приготвите најсоврешние мекици, без јајца, со кисело млеко, брашно и шеќер, а крајните резултати ќе бидат помеки и понеодоливи од било...

15-те најубави декорации на торти – Уникатни и лесни идеи со кои ќе ги воодушевите гостите!

Ако уживате во готвењето, особено во приготвувањето на десерти, тогаш следното креативно видео дефинитивно вреди да го погледнете. Станува збор за најубавите идеи за декорирање на тортите, со кои без...

Најсовршените палачинки – „Еве зошто кога ги приготвувате се кинат, моите секогаш се цели и еластични!“

Благи или солени, речиси и да не постои некој кој не обожава палачинки, тие се омилениот избор за појадок и десерт на децата, како и на постарите, се прават многу...

100 фантастични идеи за готвење кои секој вреди да ги проба дома – Супер лесни и неодоливо вкусни!

Следното креативно видео ни покажува како готвењето може да направиме да биде неверојатно забавна активност. Погледнете 100 неверојатно вкусни идеи, кои се едноставно неодоливи, а кои секој од нас вреди...

Брза јаболкова пита – „Не сум верувала дека се прави толку лесно и едноставно!“

Речиси и да не постои некој кој не обожава јаболкова пита. Токму сега започнува и сезоната на ова чудесно овошје и затоа за денес ви претставуваме еден неверојатно вкусен и...

Најмекото тесто, без јајца и млеко – За пити, пици, кифли, едноставно совршено за сè!

Денес ви го претставуваме златниот рецепт за најомиленото универзално тесто кое е совршено за било што, а најдоброто од сè е тоа што за неговата подготовка не ви се потребни...

Вафли од тиквички – Супер лесен и неверојатно вкусен рецепт за крај на летото!

Крајот на прекрасната летна сезона полека се доближува, а со тоа веќе настапуваат и промените во исхраната. Па така, тиквичките кои се неверојатно популарен избор во летото наскоро ќе ги...

Огнена маринирана зелка – Ем крцкава, ем со совршен пикантен вкус – Колку и да јадете, не е доволно!

Киселата зелка е многу популарна зимница насекаде низ светот, но во разлчини краеви, истата различно се маринира. Денес ви предлагаме да го пробате овој неверојатно вкусен рецепт, кој шармира со...

29 лесни и превкусни десерти кои може секој лесно да ги приготви – Совршени за почетници!

Ако сте почетник во кујната или едноставно обожавате во готвењето на вкусни јадења, особено десерти, тогаш следното видео е идеално да го погледнете. Станува збор за 29 прекувсни и лесни...

11 уметнички парчиња за јадење од јапонски уметник кои се премногу симпатични за да се сместат во стомакот

Ако некогаш чувствувате дека вашата чинија не предизвикува радост и да бидеме искрени, тоа се случува почесто отколку што би сакале да признаеме, можеби сакате да се инспирирате од оваа...

„Колач од лимон кој ми го помати умот! Толку е лесен и нежен, само ги мешате млекото, жолчките и брашното и готово!“

Колачите со вкус на лимон отсекогаш важат за едни од најуникатните десерти со исклучителен вкус и арома, како и лесен начин на подготовка, токму како златниот рецепт што денес ви...

Палачинки „3 чаши“: Не се лепат на тавата, не се кинат, а се тенки како весник – Најсовршените што постојат!

Постојат многу малку рецепти за тоа како да приготвите совршени палачинки, без истите да се лепат во тавата, да се кинат, а воедно да бидат тенки и меки! Токму денес...

Лиснато тесто без квасец, со кисело млеко, готово за 10 минути – Совршено за секоја ситуација

Лиснатото тесто без квасец се употребува многу често, а со истото може да приготвите разни неверојатни печени јадења. Се прави брзо, се пече кратко, а крцкавите златни резултати не...

Француски крем со 2 јајца – Се прави брзо, а толку вкусен, што уште на првата лажица се топи во уста

За денес ви предлагаме да го пробате следниот чудесен француски крем, кој се приготвува неверојатно брзо и лесно, не ви се потребни многу состојки, а неговиот вкус не остава никого...

Посни полнети пиперки – Совршениот летен ручек кој заситува за цел ден!

Полнетите пиперки се една совршено вкусна идеја што да приготвите за летен ручек, бидејќи се лесни за консумирање, но воедно ќе ве држат заситени цел ден! Токму за денес ви...

31 превкусна идеја за појадок – Совршен избор како да го започнете денот

Започнете го денот и изненадете ги вашите на најсовршениот можен начин со следните 31 превкусна идеја за појадок, кои се приготвуваат неверојатно лесно и кои ќе ви одземат неколку минути,...

Туршија „100-те пиперки“ – „Единствената зимница која ја јадат дома, колку и тегли да направам, никогаш не е доволно“

Денес ви претставуваме еден неверојатно вкусен и докажан рецепт за туршија познат како „100-те пиперки“. Маринираните пиперки се приготвуваат многу лесно, а нивниот фантастичен вкус не остава никого...

Мрзелива торта „5 х 2“: Лесно се памети, брзо се прави, а на вкус е неверојатна!

Денешниот рецепт е совршен за оние кои обожаваат торти и уживаат во нивниот вкус, но не толку во нивната подготовка. Затоа мрзеливата торта е идеалното брзо решение со супер...

Сендвичи од рендани компири – „Ми здодеа да ги јадам печени или пржени, па приготвив превкусна уникатна вечера!“

Ако барате лесна, а превкусна идеја што ново да им приготвите на вашите најблиски, различно од класичното, тогаш следниот уникатен рецепт со компири е и повеќе од идеалното...

Природно меко сирење – Со 2 литри млеко, сок од лимон и за 1 час ќе добиете вкусен домашен производ!

Домашното сирење не остава никого рамнодушен, токму поради фактот што е превкусно, а притоа природно и корисно за нашето здравје. Се приготвува многу лесно, а е совршен прилог за...

Тиквички на француски начин – „Рецептот поради кој го засакав овој чудесен зеленчук“

Ако целото ваше семејство обожава тиквички, тогаш изненадете ги со уште еден уникатен рецепт. Станува збор за тиквички приготвени на француски начин, со ориз и кашкавал, чиј вкус...

Мини тортички – Брз летен хит, со малку состојки до извонреден вкус!

Денес за вас подготвивме еден многу брз и лесен рецепт, а кој е вистински летен хит! Станува збор за мини тортички, за кои ќе ви бидат потребни многу малку состојки,...

Пржени компирчиња – Со 1 лажица од оваа состојка тие стануваат совршени како од ресторан, 1 порција не е доволна!

Денес ви ја откриваме необичната тајна на совршените пржени компирчиња со кои истите ќе станат неверојатно крцкави, а воедно и меки, токму како оние кои може да ги вкусиме во...

Брз ролат – Совршен десерт за ненајавени гости, кога немате ништо, освен јајца во ладилникот

Секој од нас се нашол во ситуација да се соочи со ненајавени гости, а да немаме ништо од посебно приготвена храна дома, а токму следниот рецепт за златен брз ролат...

Чизкејк од праски и манго – Комбинација на вкусови која не остава никого рамнодушен

Овој лесен чизкејк создаден од чудесна овошна комбинација од праски и манго, многумина ќе се согласат дека претставува идеален летен десерт, кој едноставно не остава никого рамнодушен! Совршен за летните...

Маринирани тиквички на корејски начин – Крцкави и со вкус кој нема конкуренција!

Ако ги обожавате тиквичките и уживате во нивното приготвување, тогаш денес ви предлагаме да пробате нов начин на нивна подоготвка, со кој со сигурност ќе ги воодушевите вашите...

22 брзи рецепти кои се топат во уста – Вреди да се пробаат и се совршени за ненајавени гости!

Од неодоливи стапчиња со кашкавал до превкусни тестенини, погледнете во продолжение 22 неверојатно брзи и превкусни рецепти, кои се совршено кулинарско решение за ненајавените гости или кога сте гладни, немате...