Сара Џесика Паркер воодушеви во плетен виолетов фустан и докажа зошто е кралица на модата!

Исто како и нејзината хероина, Кери Бредшо, така и Сара Џесика Паркер во вистинскиот живот неверојатно многу ја обожава модата, при што често ја воодушевува јавноста со нејзините беспрекорни модни...

13 прекрасни идеи како да ја носите вашата коса со капа во студените денови и да изгледате неверојатно!

Инспирирајте се од следните фантастични идеи како да ја носите вашата коса во студените есенски и зимски денови доколку сте љубител на носењето капи. Од плетенки до извонредно кадрава коса,...

Шерон Стоун се појави во прекрасна есенска модна комбинација и ја покажа витката фигура на 62 години

Сите се едногласни дека како одминуваат годините, неверојатната Шерон Стоун изгледа сè подобро и подобро! Неодамна актерката се прошета на улиците низ Њујорк во впечатлива есенска модна комбинација со жолт...

Жешки дизајни за студено време: 11-те најактуелни здолништа за зима 2020-2021, совршени за секојдневие и професионален изглед

Утрата веќе започнаа да стануваат постудени и време е речиси и официјално да започне носењето на зимските трендови предивдени за оваа година. Токму за оваа цел, ако обожавате да бидете...

Светот е воодушевен од фустан инспириран од коронавирусот – Дали вие би го носеле?

Коронавирусот го промени не само светот во кој што живееме, туку драстично го промени и светот на модата. Така американскиот бренд Pretty Little Thing дизајнираше фустан инспириран од вирусот, а...

7 прекрасни варијанти на здолништето кое најмногу ќе се носи оваа есен – Одговара на секоја фигура

Инспирирајте се од следните модни комбинации и погледнете на кои разни и уникатни начини може да го носите најактутелниот модел на здолниште, кое најмногу ќе се носи оваа есен, а...

Погледнете како стојат костимите за капење на Викторија Сикрет на просечните жени

Оваа уникатна фотосесија ги става супермоделите на Викторија Сикрет на исто ниво со жените од секојдневието. Фотографиите се снимени на плажа во Малибу, каде секоја од кандидатките ја имитра позата...

10-те најдобри модни комбинации со кои ќе заблескате оваа есен!

Погледнете ги 10-те највпечатливи есенски модни комбинации со кои ќе се чувствувате затоплено и удобно, но истовремено и неверојатно модерно и во чекор со модата и притоа ќе привлекувате внимание...

Мал генијален совет како никогаш да не се скинат вашите хулахопки

Повеќето дами ќе се согласат дека нема ништо полошо од чувството кога ќе облечете сосема нови хулахопки и токму при облекувањето, ќе сфатите дека истите некаде се оштетени и веќе...

5-те модели на обувки на кои дамите над 50 години треба да заборават, според модните експерти

Иако речиси сите дами секогаш сакаат да бидат во чекор со модата и притоа посотјано ги следат најакутелните модни тенденции, трендови и случувања, според модните експерти, постои возраст кога на...

Извонредно практични трикови како лесно да ѝ дадете нов изглед на старата облека

Следното практично и корисни видео ни открива како да заштедиме и наместо да купуваме нови алишта, можеме старите лесно да ги преобразиме, давајќи им нов и модерен изглед. Еве како...

7-те модели на фармерки кои најмногу ќе се носат оваа есен – Модерни, удобни и супер атрактивни!

Фармерките се омилено модно парче облека на речиси секоја жена, токму поради практичниот и универзален карактер на овој дизајн, што ги прави соодветни за секакви модни комбинации, од опуштено издание...

10 пара на обувки кои се доказ дека не треба секој да биде дизајнер

Дизајнерите ширум светот навистина имаат луда имагинација и необична креативност, но следните 10 пара на обувки докажуваат дека сепак не секој би требало да се занимава со мода. Што мислите...

Кралицата Летиција воодушеви во кариран фустан, кој најмногу ќе се носи оваа есен!

48-годишната шпанска кралица Летиција, учествуваше на состанокот на организацијата „ББВА микрофинансирање“ во Мадрид, каде се дискутираше за позицијата на жените во Јужна Америка поради последиците од пандемијата на коронарниот...

20 бајковито шармантни фустани со корсети во кои ќе изгледате како модерна принцеза

Секоја жена заслужува да има барем еден елегатен фустан во нејзиниот плакар, резервиран со посебните пригоди, а токму следните дизајни со корсет, кои се неверојатно женствени и моќни, ќе ве...

Еве како лесно да изберете фустан според вашата фигура – Совршените варијанти за секоја форма на телото

Најверојатно секоја жена, барем еднаш во својот живот, се соочила со ситуација да помине долги часови во некоја гардеробер од некој бутик, обидувајќи се да го пронајде совршениот фустан за...

Неверојатно генијални трикови како да ѝ дадете нов изглед на облеката – Извонредни идеи за есента!

Наместо да трошите богатство купувајќи нова облека за оваа есен и зима, следното видено ни открива како на модните парчиња што веќе ги имаме во плакарот да им дадеме нов...

Кејт Мидлтон покажа како готви со стил и докажа зошто заслужува да биде идна кралица!

Прекрасната војвотка Кејт Мидлтон безброј пати е прогласена за модна икона, токму поради нејзините беспрекорни модни комбинации. Но, покрај модата и фотографирањето, овој пат модерната принцеза се појави во уникатно...

Кралицата Летиција ја воодушеви цела Шпанија во неверојатно прекрасен розов фустан

Кралицата Летиција е позната како една од светски познатите дами кои најдобро се облекуваат, а за тоа доказ се нејзините безброј совршени модни комибнации, од свечени долги фустани до практичен...

10-те најактуелни чанти за есента 2020-та година – Полни со стил и совршени за секојдневието!

Ако сте љубител на чантите, тогаш најверојатно ќе ве интересира да дознаете какви модели најмногу ќе се носат оваа есен. Токму во продолжение ви ги претставуваме 10-те најактуелни дизајни, со...

Погледнете го фустанот од 600 денари на Кејт Мидлтон за кој сите зборуваат

Стилот е прашање на вкус, а не на пари. Не верувате? Денес ви го претставуваме најдобриот доказ за ова. Прекрасната војвотка Кејт Мидлтон уште еднаш успеа да докаже зошто таа...

„Ја оставив баба ми да ме облекува по нејзин избор една недела, а ова се резултатите“

„Ова можеби изгледа како голем ризик за повеќето млади луѓе, но јас мојот изглед го препуштив во рацете на баба ми, за една недела, односно ја оставив цела недела таа...

30 практични решенија за облеката што ја носиме погрешно, кои ќе ни бидат од огромна помош!

Како да се справиме со фармерките кои ни се големи или омилените чевли кои сме ги купиле на попуст, но за жал ни се еден број поголеми...Токму следното креативно видео...

40 лесни и фантастични начини како да ги обновиме нашите чевли и да ги трансформираме во супер модерни!

Наместо веднаш да ги фрлате старите обувки и да трошите богатство купувајќи нов пар, следното видео ви открива генијални и лесни начини како креативно да го трансформирате нивниот изглед и...

Модна дизајнерка стана позната по нејзините фустани што може да се носат најмалку на 3 начина

Модната дизајнерка Ојинда Акинфенва од Нигерија создава прекрасни мултифункционални фустани кои лесно може да се носат многу поинаку за да одговараат на вашето расположение и да го одржуваат вашиот стил...

Овие модерни и урбани парчиња одблека ќе ја одбележат модната сезона „Есен 2020“

Есента полека се наближува и голем дел од дамите се прашуваат какви парчиња облека да си купат или како да ги искомбинираат старите. Секоја година дизајнерите даваат нов лик на...

31 моден трик како да изгледате најдобро за секоја пригода – Практични, лесни и генијални!

Следното креативно видео ни ги открива најдобрите модни трикови како да изгледаме едноставно совршено во секоја пригода, без многу труд, а на супер креативен начин. Погледнете во продолжение за што...

14 фанастични домашни трикови како сами да изработиме прекрасен накит од било што

Дамите ќе се согласат дека без разлика колку колекции и парчиња накит да имаат, никогаш не можат да одолеат на уште едно ново парче бразлетна или пар супер обетки. А...

10-те најубави фустани за лето, 2020-та : Идеални за секој тип на фигура и лесни за носење во секојдневието

Најубавите фустани за ова лето совршено приглегаат на секој тип на фигура, што ги прави идеален избор за сите дами, а воедно поради нивниот разнолик и разигран дизајн, тие исто...

3-те најефикасни начини како да ги олабавите тесните обувки, без да имате болка при одењето

Еден од најголемите кошмари на модерната жена е кога ќе здогледа фантастичен пар на обувки, притоа на намаление и откако возбудено ќе ги купи, ќе сфати дека обувките се тесни...