Симнува 2 килограми за 2 дена: Супер прочистувачка салата која многу лесно се приготвува

Дали сте слушнале за супер детокс салатата која е позната по тоа што целосно го прочистува организамот и притоа која симнува 2 килограми за 2 дена? Чудесната салата воедно ги...

„Сите мои пријателки симнаа по 10 кг со оваа диета и затоа и јас бев нетрпелива да ја започнам!“

Постојат огромен број на диети и кога доаѓа време да ја избереме правилната за нас, најчесто се соочуваме со потешкотии. Токму за оваа цел, денес ви ја претставуваме т.н медицинска...

Минус 4 кг за 4 недели: Лесна и ефикасна јапонска диета која дава брзи и трајни резултати

Јапонската диета е моментално вистински хит во светот и омилена меѓу дамите, кои претпочитаат брзо, лесно и здраво за слабеење, а еве што е потребно да направите за да ги...

Ефикасно слабеење за итни случаи со млеко: 5 кг минус за 1 недела и затегната фигура

Диетата со млечни производи бара многу волја за нејзиното држење, но сепак крајните резултати се неверојатни. Овој режим на исхрана важи за многу строг, бидејќи речиси цело време се заснова...

Моќно летно слабеење со чудесна супа за 4 дена – Се симнуваат 5 кг, без да ги почувствувате

Денес ви претставуваме рецеп за чудесна протеинска супа, со која неверојатно брзо и ефикасно ќе се ослободите од неколкуте вишок килограми. Воедно, супата ќе ви помогне да го забрзате метаболизамот...

„Го пиев 7 дена и конечно се ослободив масните наслаги“ – Моќен напиток кој воедно ги регулира и хормоните

Понекогаш изгледа каков вистинска невозможна мисија да се согорат наталожените масни наслаги и големиот и подуен стомак, а покрај правилната исхрана, денес ви откриваме и едно лесно и моќно...

Домашен коктел со кисело млеко за брзо согорување на масните наслаги – Со 3 состојки до значителна загуба на килограмите

Сон на речиси секоја дама е да има витка линија и затегната фигура, но брзиот и стресен начин на живот неретко доведуваат до појава на несакан вишок на...

Совршен десерт без шеќер, брашно и путер – „Го јадам цело лето и не престанувам да слабеам, во 1 парче има само 100 калории!“

Ако внимавате на вашата фигура, но сепак не можете да им одолеете на десертите, тогаш ви предлагаме да го вкусите овој совршен диетален колач, кој има исклучително одличен...

Домашен напиток со кисело млеко кој килограмите ги топи како со брзина на светлината – Се пие преку ден, а следното утро ги имате резултатите

За разлика од пресното млеко, киселото млеко многу побрзо се вари и притоа значително ја подобрува нарушената дигестија, ги исфрла токсините од организамот и ги неутрализира стомачните...

Домашниот напиток кој прави чудо со метаболизамот – „Благодарение на истиот, никогаш не сум била послаба!“

Како да го забрзаме метаболизамот? Многумина сметаат дека за оваа цел, доволно е да се откажат од десертите, лебот и брзата и нездрава храна. Но, оваа навика само делумно може...

Ослабнете 3 кг за 5 дена: Наједноставниот домашен напиток кој дава брзи и трајни резултати

Ова е веројатно најлесниот начин како да го изгубите постојаниот и здодевен вишок од неколку килограми. Наместо ригорозни диети, пробајте го следниот едноставен домашен напиток, со кој може да симнете...

Пиете и слабеете! Домашен раствор кој ефикасно ги топи масните наслаги и симнува до 5 кг за 1 месец

Доколку не сакате да држите ригорозни диети, а сепак би сакале да симнете неколку вишок килограми и да се подготвите за летниот одмор, тогаш овој чудесен домашен напиток ќе биде...

Диета со таратор која трае 2 недели и симнува до 7 кг – Највкусната подготовка за одмор

Денес ви предлагаме да пробате една необична, но неверојатно ефикасна диета со таратор. Оваа ладна летна салата е идеалниот начин да го доведеме нашето тело во супер форма, токму за...

Како брзо и лесно да го стопите стомакот со магдонос и да ја спречите подуеноста

Ароматичнот магдонос е чудесен додаток и декорација на многу вкусни јадења, а со започнувањето на летото, нашето тело бара во дневното мени  да го додадеме токму овој...

Таа имаше 103 кг, а на свадбениот ден сите останаа без зборови од нејзината трансформација

Секој се справува со стресот на свој начин. Многумина консумираат алкохол и пушат цигари, а пак за други, нема подобар лек за депресијата од парче вкусна...

Диета со варени јајца: Дневно мени со кое може да симнете 8 килограми за 3 недели

Оваа диета со варени јајца е исклучително популарна затоа што ветува брзо слабеење, а нејзините резултати се ефикасни и трајни.  Варените јајца можат да се заменат со некои други извори...

5-дневната прочистувачка диета на Гвинет Палтроу – Секој ден симнувате по 1 кг, без да почувствувате

Гвинет Палтроу важи за една од најубавите актерки во Холивуд, која најмногу се истакнува по нејзиниот здрав начин на живот. Таа никогаш немала ниту еден килограм вишок, а сега ја...

Првите 1,5 литри од овој напиток треба да се испијат пред 16:00 часот – За кратко ќе ја видите неверојатната разлика во килограмите

Не заборавајте дека водата е клучна кога станува збор за слабеењето. Возрасен човек треба да пие од 1,5 до 2 литри на ден, а притоа првите 1,5 литри треба да...

1 месец појадувајте ја оваа смеса и лесно ќе симнете до 5 килограми, без воопшто да се трудите

Овој чудесен појадок го решава проблемот со мрзеливит црева и опстипацијата, ефикасно ги согорува масните наслаги и ја нормализира телесната тежината, давајќи ја совршената...

Диетата на Др.Леме која славните ја обожаваат – Симнуваат и до 15 кг за 1 месец, а еве го неделното мени

Милиони фанови на Формула 1 останаа воодушевени откако беа објавени фотографии од Флавио Бриаторе, видно ослабен, а со тоа дури и изгледа...

Лесен режим со кисело млеко кој симинува и до 6 кг за 1 недела

Оние кои веќе ја испробале оваа диета, односно лесен режим на исхрана, се едногласни за нејзините позитивни ефекти. Покрај фактот што успешно го симнува вишокот килограми, го прочистува и...

Лесна диета со лубеница со која може да симнете 5 кг за 5 дена – Без да гладувате до брзи резултати

Ако сакате да изгубите вишок килограм, тогаш исто така би било добро да знаете колку калории има храната што ја консумирате и дали истата е добар сојузник во борбата за...

7 чаши за 7 дена: Моќен домашен напиток со кој за 1 недела може да се симнат од 2 до 4 кг

Овој пијалок е исклучително корисен кога станува збор за губење на тежината на природен начин, а ако ригоризните диета не се ваш избор и барате друга алтернатива, вие сте на...

Француската диета на Брижит Макрон, на која го должи нејзиното совршено тело – Со супер исхрана до неверојатни резултати

Првата дама на Франција, Брижит Макрон не беше премногу добро прифатена од населението на самиот почеток, но постепено таа заедно со нејзиниот префинет моден вкус и стил, ги освои...

Чудесен режим на исхрана – Секој ден симнувате по 1 кг и до крајот на работната недела ќе имате минус 5 кг!

Диетата која денес ја подготвивме за вас е уникатна сама по себе, бидејќи вклучува разни билки кои придонесуваат за моќно, брзо и ефикасно слабеење. Видовите на храна кои се предложени...

Најлесната диета некогаш: Со едно овошје до минус килограми и фигура од соништата

Диетата која вклучува консумирање на 2 банани на ден и нема друга потешкотија е најлесната диетална програма што некогаш била измислена. Една недела е доволна за да изгледате значително...

Летна подготовка: Медицинска диета со која може да се симнат до 8 килограми за 15 дена, еве и како

Медицинската диета е еден од најпопуларните режими за слабеење затоа што ветува дека ќе изгубирњ 2 до 5 килограми за пет дена, па дури и до 8-10 килограми по само...

Домашен сок за моќно слабеење: Рецепт кој е апсолутен хит – Веќе има 2 милиони прегледи во светот

Ако сакате да ослабнете, изгубете ги несаканите вишок килограми на здрав начин. Еве како тоа лесно да го сторите на едноставен начин, со приготвувањето на следниот вкусен домашен...

Ослабнете трајно 5-7 кг за 15 дена : Балансирана диета со мени за цела недела

Психолозите докажаа дека дури и кога некоја личност ќе изгуби мала тежина, нејзината самодоверба се зголемуваа за разлика од личноста која само фантазира, а не презема ништо за фигурата од...

Како изгледа „Сиртфуд“ диетата, со која популарната пејачка изгуби 44 кг за 4 месеци

„Сиртфуд“ диетата стана популарна кога се дозна дека благодарение на истата, популарната пејачка Адел драстично изгуби тежина, односно за само 4 месеци, таа симна неверојатни 44...