Се породи „Хурем Султан“ и веднаш сподели неверојатно прекрасна фотографија со нејзината ќерка

Актерката Меријам Узерли, позната по улогата на Хурем во серијата „Величествениот“, се породи изминатиот Петок и на светот повторно донесе девојче.

Прекрасната актерка ги сподели среќните вести со нејзините фанови на Инстаграм, а бројните честитките не изостанаа.

„Пресреќни сме што пристигна во нашето семејство. Благословени сме и среќни што ни се придружи.“ – напиша актерката.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *