Емотивна приказна за свекрва и три снаи: „Бог не ми подари ќерка, туку тројца синови“

„Родив тројца синови, сите пораснаа, завршија училиште и подоцна се оженија. Сите создадоа свои семејства и живеја заедно со нивните сопруги, одделно од мене. Еден ден решив да го посетам...

„Прости синко што дојдов до твојата врата и ги исплашив децата“ – Трогателна, современа приказна која вреди да се прочита

Оваа трогателна приказна за една несреќна мајка која била отфрлена од сопствениот син, не остава никого рамнодушен, а е вистински доказ дека нема ништо помоќно од мајчинската...

„Писмо до моите идни снаи“: Мајка на 3 момчиња ги трогна жените ширум светот

Некој неодамна ме праша во какви луѓе сакам да пораснат моите синови. Размислувам за ова прашање секој ден. И покрај тоа што кога ќе ги видам, знам дека тоа се...

Програмирањето преку игра стана „ин“ во Македонија, затоа што ги поттикнува способностите за решавање на проблеми и иновативниот дух на децата

Знаењето е движечка сила на секое општество, а бидејќи светот останува на младите секогаш треба да се стремиме на нашите деца да им го обезбедиме најдоброто можно...

Тој објави фотографија од неговата ќерка и така го спаси нејзиниот живот – Еден коментар привлече огромно внимание!

Многу луѓе ширум светот имаат свои лични профили на разни социјални мрежи каде обожаваат да објавуваат фотографии од себе, како и од нивните најблиски. Така, овој млад татко ја објави...

Има само 2 години, а нејзината мајка ја облекува во облека од 20.000 евра – Родена во луксуз!

Инстаграм профилот на ова мало девојче има преку 12.000 следачи, а нејзината мајка секојдневно покажува дека штедењето на пари не доаѓа во предвид кога станува збор за разгалувањето на нејзината...

Мајка на три деца сподели трик за ефикасна поделба на грицките на дневна основа и родителите ја обожаваат идејата

За време на овој тежок период, на сите ни беше здодевно. Но, не е проблемот со дополнителното слободно време, туку со она што го правиме. Многу деца на пример по...

Психолог споделува трик со кој можете да го ограничите времето пред екранот на вашето дете без солзи и негодување

Според извештајот, американските тинејџери користат уреди во просек 7 часа на ден. И тоа не вклучува време за домашна работа или училиште. Затоа, не е изненадување што многу родители се...

И по 10 деца, таа изгледа како супермодел – Погледнете ја неверојатната супер мајка која родила 6 момчиња и 4 девојчиња

Махарбек Хадарцев се смета за еднен од најпопуларните личности во Северна Осетија, од каде потекнува. Тој има многу титули: Повеќекратен светски и европски и двократен олимписки шампион за борење во...

Еве колку деца би требало да имате, според вашиот хороскопски знак

Сето е запишано во ѕвездите, дури и колку деца треба да имате. Имено, секој знак на хороскопот е посебен по своите карактеристики што влијаат на моделот на размислување и...

16 супер идеи за детски играчки од картонски кутии – Со нив децата ќе си играат безгрижно цел ден!

Следните супер идеи како да изработиме домашни играчки од обични картонски кутии се едно неверојатно практично и евтино решение за зафатените родители, благодарение на кое децата ќе си играат безгрижно...

24 супер корисни трикови кои ќе им бидат од голема помош на родителите во секојдневието

Од тоа како да направите импровизирана пелена за вашето дете од најлонско ќесе во итни случаи до прилагодување на млазот на водата да биде поблиску до нив кога не успеваат...

7 работи кои татковците ги прават, а со кои несвесно може да ги повредат нивните синови

Како родители, имаме тенденција да веруваме дека секогаш го правиме најдоброто за нашите деца. Сепак, има татковци кои не знаат да ги дисциплинираат своите деца и на тој начин да...

Лекарите ѝ предложија на оваа мајка да направи абортус поради деформитетот на бебето, но таа одби и еве што се случи

Идните родители секогаш имаат за што да бидат загрижени, но најмногу од сите, сите се секогаш загрижени дали детето ќе се роди здраво. За жал, тоа не беше случајот со...

Прекрасни родители – прекрасни деца! За првпат, по 2 години е фотографиран синот на Џорџ и Амал Клуни

Пред неколку дена, 59-годишниот Џорџ Клуни беше снимен од папарацо фотографите во Лос Анџелес, додека беше на прошетка заедно со неговиот син, 3-годишниот...

„Имам 3 сина и 6 ќерки“ – Еве како изгледа мајката кои родила 9 деца за 13 години

Сату Нордлинг Гонзалес е родена во Финска, но моментално живее со нејзиното семејство во Швајцарија. 35-годишната жена има 9 деца и води блог за мајчинството, кој е неверојатно...

15 смешни ситуации кои секоја мајка најдобро ќе ги разбере!

Откако се родија нејзините деца, француската уметница Натали Жомард започна секојдневно да го илустрира нејзиното секојдневие во улогата на родител. Токму во нејзините смешни цртежи и ситуации ќе се пронајдат...

Близнаци го воодушевија светот со нивниот необичен уникатен изглед

31-годишната Нигеријка Стејси и нејзиниот сопруг Бабаџиџе живеат во Лагос и истите веќе биле родители на 5-годишната Демиладе, кога дознале дека Стејси е повторно...

8 смешни секојдневни ситуации кои само мајките можат најдобро да ги разберат!

Јилдиз Бекова е неверојатно талентирана уметница која доаѓа од Киргистан и како мајка на 2 деца, истата реши нејзиниот талент да го искористи и преку 8 смешни илустрации да го...

Детето на Европејка и Афроамериканец го плени светот со својата убавина – Изгледа како вистински мал ангел

Убавината е нешто субјективно, а критериумите за истата значително се изменија со текот на годините. Но, убавината на ова девојче е толку неверојатно, што едноставно никого не остава...

Еве како денес изгледа бебето со бескрајно долгите трепки, поради кои стана неверојатно популарно

Кога мајката на ова девојче започна да објавува негови фотографии на социјалните мрежи, луѓето веднаш започнаа да се сомневаат дека можеби трепките воопшто не се вистински, туку додадени со компјутерска...

10 младолики мајки кои тешко можеме да ги разликуваме од нивните ќерки

Овие мајки изгледаат како да го откриле еликсирот на младоста. Со нивниот младешки надворешен изглед тие толку многу наликуваат на нивните млади ќерки, што едноставно на прв поглед тешко е...

20 брзи трикови кои ќе им го олеснат секојдневието на родителите

Да се биде родител е можеби најтешката задача на светот, а токму следното креативно видео ни ги открива практични решенија како на најдобар начин родителите да ги решат најчестите проблеми...

Црвенокосо бело бебе се роди во семејство на афроамериканци, а по ДНК тестот настана уште поголемо зачудување

30-годишната Ебони Лампкин од американската држава Вирџинија веќе беше мајка на 5-годишно девојче, но често размислуваше и за второ дете. Наскоро, нејзините планови се претворија во...

Жените во овие 3 хороскопски знаци важат за супер мајки

Секој од нас познава барем една супер мајка. Пече колачи, готви, има уреден дом, пегла облека, секогаш е уредна и насмеана. Се прашувате како таа го прави тоа? Можеби таа...

16 извонредни идеи за детско катче во дворот од практични алатки – Идеално решение за време на изолација

Летото се приближува, а со него и бројни можности повеќе време да поминуваме надвор, на отворено. Ова е особено важно за децата, кои во последните неколку недели беа лишени од...

6-месечно девојче со срцева маана и белодробни проблеми успешно го победи коронавирусот!

Ема и Вејн Бејтс долго време не можеле да имаат деца и поминале 10 години посетувајќи различни лекари и одејќи на бројни прегледи и поминувајќи неколку неуспешни обиди за вештачко...

5-те знаци кои откриваат дека вашето дете е натпросечно интелигентно

Повеќето родители сакаат да мислат дека нивните деца се генијалци, но вистината е дека сите малечки се посебни на свој начин. Но, прашањето е како кај истите да препознаете висок...

5-годишната Миа ја нацрта нејзината мајка, но еден детаљ го насмеа цел свет

Мајката Лора Ептон во една група на Фејсбук објави како нејзината ќерка, 5-годишната Миа, ја има нацртано до најситен детаљ. Токму овој детаљ беше причината цртежот на малото девојче да...

Меган Маркл го прослави првиот роденден на принцот Арчи на многу уникатен начин

На вчерашниот ден, 6-ти мај, Арчи Маунтанбатон – Виндзор, синот на принцот Хари и Меган Маркл наполни точно 1 година. Роденденски честитки пристигнаа од кралското семејство, како и од самите...