Принцот Хари со емотивна исповед за неговата мајка, принцезата Дијана

Запрашан дали ја преболел и надминал болката од смртта на принцезата Дијана, принцот Хари одговори: „Мислам дека тоа е нешто како рана, која...

Еве кои жени имаат поголема веројатност да родат момче

Резултатите од едно ново истражување заклучуваат дека жените кои имаат желба да родат машко дете, треба да направат една клучна...

ТЕСТ: Изберете фигура и откријте каква мајка навистина сте: Секогаш зафатена или пример за совршена?

Овој тест е изработен од психолози, експерти од визуелната област и притоа истиот ќе ви помогне да откриете каква мајка навистина...

Кога им рекоа на родителите да вдомат куче за своето парализирано дете, тие беа збунети, но се случи чудо!

Ова е една неверојатна приказна, каква што само животот може да...

По смртта на сопругата, 31-годишниот Антон сам ги расте 6-те деца, а еве како му заблагодари судбината

31-годишниот Антон Кудравцев, стана познат на јавноста, откако започна сам да ги расте своите 6 деца. Во животот му се случи трагедија, која не би ја посакале ниту на вашиот...

„Сама ги пораснав двајцата синови, кои сега се лекари, а мене нема кој да ме погледне- Што да правам?“

Зачудувачки, најчесто, на човекот му е тешко да воспостави добри и нормални односи со своите најблиски. Непријатните спомени, негодувањето, чувството на должење, притисокот, причините се...

7-те неочекувани промени кои се случуваат со женското тело по породувањето, за кои никој нема да ве предупреди

Доколку сè уште не сте ја искусиле среќата да станете мајка, тогаш најверојатно низ глава ви минуваат илјада прашања околу самата бременост, како и за периодот после...

Еве како денес изгледа гигантското бебе кое тежеше неверојатни 6 кг кога се роди

Можеби се сеќавате на популарната вест од пред 1 година, кога едно новороденче ја доби титулата за најголемото бебе на...

Копирајте го генијалниот трик на оваа мајка и обезбедете си неколку минути одмор од вашите деца

Децата имаат бесконечно количество на енергија, а тоа може да биде доста исцрпувачко за родителите. За среќа, една мајка успеа да ги задржи децата мирни барем на еден момент и...

Приказна за сопругата: „Ти си таа што заработува или „денгуби“ по дома“

Сопруга. Таа која заработува или пак, сите ја прашуваат што работи по дома цел...

Воодушевувачка фотографија ни прикажа што се случува со коските на мајка која се породува

Фотографијата од една мајка која  го покажува неверојатниот начин на кој се менуваат и прилагодуваат телата на жените за време на бременоста стана вистински Интернет...

Што да подарите за првиот роденден на дете и притоа подарокот да биде навистина соодветен

Поканети сте на роденден или вашето дете го слави својот прв роденден и се подразбира, без разлика во која и да сте улога, сакате да го прославите со најблиските на...

Тајната на Кејт Мидлтон за успешно воспитување на нејзините 3 деца: Дали се согласувате со овие методи?

И покрај тоа што воспитува идни кралеви и принцеза, сепак Кејт Мидлтон безброј пати има докажано дека себеси се смета за најобична и наједноставна мајка на нејзините...

Најраните симптоми на бременост, кои повеќето жени вообичаено не ги забележуваат

Во животот на речиси секоја жена, порано или подоцна, доаѓа момент кога истата посакува да се оствари во улогата на...

Свекрвата се прикраде во болницата и прва го зеде бебето во прегратки, со што ја налути мајката

Секој план околку раѓањето на детето, како еден од најважните денови во вашиот живот, лесно може да биде пропратен со бројни изненадувања, но сепак на крај  вие одлучувате кој сакате...

Кои се предностите и недостатоците меѓу раѓањето на помлада и зрела возраст

„Тоа ти го велам драга моја, станувајќи мајка, се чувствуваш подобро од било кога и од било кој, но под услов, само доколку си била подготвена за таа...

Светот остана без зборови: Преку магнетна резонанца е прикажано што се случува кога мајката ќе го бакне бебето

Раѓањето на бебето е голем настан во животот на речиси секој човек. Неврологот Ребека Сакс, користејќи ги своите познавања, реши на светот да му покаже како мозокот на бебето манифестира...

24 генијални трикови за детска облека, кои ќе им бидат од голема помош на креативните мајки

Децата растат брзо, при што за сосема нормално се смета родителите да трошат многу повеќе за нивната облека, но денес ви претставуваме 24 прекрасни трикови со кои ќе заштедите токму...

„По третпат забременив од очувот, откако мајка ми му дозволи да ме злоставува“

Ќерка раскажува за ужасните преживеани моменти, кога била сосема мало дете. Таа имала едвај 10 години, кога нејзиниот очув започнал да ја...

„Напиши му на син ми дека сум починала, за да дојде да ме види“

Еден поет некогаш рекол дека најголемата катастрофа е истовремено да си стар, болен и сиромашен, а воедно и...

По 10 момчиња, оваа мајка конечно роди девојче и еве како изгледа нивниот „свет“

Веројатно сите ќе се согласат дека дел од нас сакаат да се држат до планот по секоа било цена, додека други ја претпочитаат...

74-годишна Индијка роди здрави близначиња. Еве како изгледа семејството заедно со 80-годишниот татко

74-годишната Индијка го запиша своето име во историјата откако стана највозрасната мајка на светот. Ермати Магама роди близнаци по вештачко...

Мајка која сама се грижи за своето дете ги растревожи сите со нејзиното признание

Цела Велика Британија, како и цел свет останаа потресени од исповедта на една самохрана...

Драги татковци, ова мора да го имате на ум кога воспитувате девојче

Врската меѓу татковците и ќерките е посебна од уште од првиот ден. Како што растат девојчињата и стануваат девојки, мажите влегуваат и излегуваат од нивниот живот, но еден е секогаш...

5 заеднички работи кои ги имаат родителите на успешните деца

Добрите родители сакаат нивните деца да не се вовлекуваат во неволји, да им оди добро во училиште и да продолжат да бидат успешни кога ќе пораснат. Иако не постои утврден...

Зачекорете во најубавиот детски ресторан на светот

Луѓето честопати не сакаат да посетуваат места, како што се кафулиња и ресторани каде децата безгрижно си играат наоколу. Но, ова сигурно не е случај со местото што денес ќе...

Еве како да откриете каква ќе биде бојата на очите на вашето дете

Како да откриете каква боја ќе има најмалиот член во семејството, уште пред истиот да се...

Таблица на баба Ванѓа за определување на полот на бебето, која проценува со голема точност

Многу од идните родители кои се во очекување на раѓањето на новиот член на семејствтото секогаш се љубопитни да дознаат дали тоа ќе биде момче или...

Со страшни болки во стомакот, оваа девојка мислела дека има апендицит, но по лекарскиот преглед следувало вистинско изненадување

19-годишната Морган Лант од Колчестер, Англија, ги обожавала лудите забави, при што заедно со нејзиното момче се насладувала на убавиот живот. Но, еден ден токму тој забавен живот добил ново...

Се роди бебето на љубовта- Откако ќе го видите неговото чело, ќе разберете и зошто

Кога Чинар Енџен дојде на овој свет, лекарите веднаш му дадоа посебен прекар, поради една уште повеќе посебна и неверојатна...