Култура и уметност

19 актери од чиишто слики од младоста на дамите им станува жешко во собата

Кон крајот на 1970-тите, Џон Траволта славно танцуваше во популарниот филм „Саботна ноќна треска“, а сега овој талентиран актер има 66 години. Шармантниот Расел Кроу има шеесетина години, а Брендан…
Повеќе
Култура и уметност

12 докази дека Јужна Кореја не е обична земја, туку целосна противречност на остатокот од светот

Земјата на утринска свежина, како што Кореја ја нарекле нејзините жители пред многу години, продолжува да ги интригира умовите на сонувачите ширум светот. Многумина слушаат корејска музика, гледаат корејски драми,…
Повеќе
Дом и градина

33 фантастични трикови за новогодишно декорирање на домот, кои вреди да се пробаат

Евтино, практично, брзо и лесно! Погледнете како сами да направите прекрасни домашни лампиони кои ќе го збогатат изгледот на вашата елка или пак како, да изработите изворедни домашни честитки, а…
Повеќе
Хороскоп

„Божиќна ѕвезда“: Денес ни претстои неверојатен астрономски настан, последно забележан пред 800 години

Овој Декември нè очекува промена на циклусот на Сатурн и Јупитер. Според астролозите, овој астролошки настан е неверојатно важен, бидејќи се случува само еднаш на секои 20 години. Но, експертите…
Повеќе
Убавина

11 славни ѕвезди кои има кажаа „НЕ“ на пластичните операции и го прифатија нивниот природен изглед

Повеќето луѓе се на мислење дека шоу-бизнисот и козметичката хирургија одат рака под рака. На крајот на краиштата, има многу познати личности кои следат низа стандарди за убавина кои се…
Повеќе
Култура и уметност

15 прекрасни идеи како да ги завиткате подароците за новогодишните празници и да ги воодушевите сите!

Погледнете како креативно и уникатно може да ги завиткате подароците за новогодишните празници благодарение на овие брзи и лесни идеи, со кои дефинитивно ќе ги воодушевите вашите најблиски, пријателите и…
Повеќе
Дом и градина

Брзи идеи за домашни новогодишни декорации, совршени за оние кои немаат премногу слободно време

Декорирањето на домот за новогодишните и божиќните празници е исклучително забавно, но доколку немате премногу слободно време, ниту пак сакате да трошите богатство за декорациите, може лесно и брзо истите…
Повеќе
Култура и уметност

10 ситуации во кои Меган Маркл нѐ потсети на принцезата Дијана и ни предзивика горко-слатки емоции

Светот се вљуби во принцезата Дајана кога стана свршеница на принцот Чарлс, но нејзината работа и  живот докажаа дека таа не беше само една обична сопруга на принц. Хуманитарка, модна…
Повеќе
Родители

Девојче со Даунов синдром ги победи лошите лекарски прогнози и порасна во прекрасен модел

Околу 1 на секои 700 бебиња во светот се раѓаат со Даунов синдром. Дауновот синдром е состојба кога едно лице е родено со дополнителен хромозом. Овој дополнителен хромозом може да…
Повеќе
Родители

Најубавото девојче на светот порасна и еве како изгледа денес – Вистинска кукла!

Анастасија Књазева, девојчето од Русија која ја презеде титулата од Кристина Пименова за „Најубаво девојче на светот“ и кое сите ги освои со нејзините крупни и впечатливи сини очи, оваа…
Повеќе
Дом и градина

15 фантастични идеи за домашно изработен божиќен венец со кој вашиот дом ќе изгледа раскошно

Збогатете го изгледот на вашиот дом со следните прекрасни идеи за домашно изработен божиќен венец со кој вашиот дом, започнувајчи од самиот главен влез, ќе изгледа едноставно раскошно и ќе…
Повеќе
Култура и уметност

Кејт и Вилијам ги затоплија срцата на сите со оваа божиќна фотографија со децата – Погледнете колку се пораснати

Кралското семејство, поточно кралскиот пар, принцот Вилијам и војвотката Кејт Мидлтон ретко ги покажуваат нивните деца во јавноста, но специјално, по повод божиќните празници, тие ги почетија нивните фанови со…
Повеќе
Култура и уметност

Го паметите ли Ал Банди од „Брачни води“? Актерот денес изгледа непрепознатливо!

Едвард Ленард О'Нил или едноставно Ед О'Нил е американски актер, кој се прослави со улогата на Ал Банди во популарната хумористична серија „Брачни води“, која беше вистински хит што ги…
Повеќе
Вкусно

8 уникатни и лесни идеи како да ја декорирате храната за новогодишните празници

Брзо, лесно и едноставно...Инспирирајте се за новогодишните празници како да ја декорирате храната, а со тоа да ја збогатите празничната атмосфера и да ги воодушевите вашите најблиски, како и самите…
Повеќе
Дом и градина

10 генијални идеи како да го декорирате домот за новогодишните празници, без да трошите богатство

Новогодишните празници ни се на прагот, а поради секојдневните обврски или пак недостатокот на финансии, честопати не може секогаш да си дозволиме да го украсиме домот онака како што сме…
Повеќе
Култура и уметност

Млад маж од Африка за првпат во животот пробува чоколадо – Погледнете ја неговата реакција!

На младото момче од Африка му е дадено парче чоколадо кое го пробува по првпат во неговиот живот. Погледнете ја неговата бесецената реакција - Насмевката дефинитивно кажува сè!
Повеќе
Култура и уметност

Погледнете како изгледа мајката на најпосакуваната жена на светот – Џенифер Лопез

Фановите се едногласни, мајката на светски популарната американска ѕвезда Џенифер Лопез, изгледа едноставно извонредно за нејзините години, а самата пејачка има изјавено дека ја смета нејзината мајка за синоним за…
Повеќе
Култура и уметност

Доли Партон го спаси животот на 9-годишно девојче за време на снимањето на нејзиниот најнов филм

Доли Партон се пошегува дека е „ангел“ во вистинскиот живот, откако го спаси животот на деветгодишно девојче за време на снимањето на нејзиниот најнов филм наречен „Божиќ на Плоштадот“. Празничниот…
Повеќе
Култура и уметност

Мерјем Узрели покажа како изгледа во 8-от месец од бременоста – „Хурем“ никогаш не била поубава!

Прекрасната 37-годишна турска актерка Мерјем Узрели која стана позната по нејзината улога во хит-серијата „Величествениот“, каде ја толкуваше улогата на Хурем Султан, сега на нејзините фанови им откри како изгледа…
Повеќе
Култура и уметност

Пејачката Александра Јанева со својот деби-албум води до хумана цел

Поп-пејачката Александра Јанева деновиве го промовира својот деби-албум „Срце отвори“. Албумот е компилација од 13 песни објавени во изминатите седум години од нејзината музичка кариера, почнувајќи со макфестовската „Врати ми…
Повеќе
Мода

И со маска изгледа извонредно – Кејт Мидлтон воодушевува во божиќна модна комбинација

Пред божиќниот дух завладеа повторно во светот и покрај пандемијата со коронавирусот. Па така, принцот Вилијам и војвотката Кејт Мидлтон традиционално ја започнаа нивната тридневна прошетка околу Велика Британија. За…
Повеќе