10 видови на животни кои може да родат најмногу бебиња наеднаш

Многудетните семејства не се невообичаени во животинското кралство, но некои видови целосно ја заслужуваат титулата за „Најмногу родени деца на годината“. На пример, аксолотлите можат да родат до 500 деца...

Вака се однесува кучето кога ќе намириса болест кај сопственикот: Може да открие 5 болести и 3 неверојатни работи

Верувале или не, докажано е дека кучињата можат да мирисаат на рак на белите дробови од здивот на нивниот...

Талентиран фотограф докажува колку си личат сопствениците и милениците, а резултатите се вистински хит!

Американскиот фотограф Џерард Гетингс снима неверојатни фотографии од сопственици и нивните миленици за да покаже колку е неверојатна сличноста меѓу истите! Во продолжение погледнете ги извонредните резултати од неговиот креативен...

Уникатни алатки и играчки кои целосно ќе го преобразат секојдневието на милениците

Од мала куќичка заштитена од звуци доколку миленикот се плаши од громови и силни звуци, униктатни електронски играчки кои ќе го разбудат ловецот во вашата мачка до транспортер во форма...

Смешни разлики во животот со куче наспроти животот со мачка, во кои ќе се пронајдат сите сопственици

Без разлика дали сте сопственик на куче или сопственик на мачка, со сигурност може да ги потврдите и да се пронајдете во следните смешни разлики кои најдобро го опишуваат секојдневието...

15 уникатни илустрации кои докажуваат колку е прекрасен животот со куче

 Хаохао Ма Ван Ас е уметница од Лос Анџелес, која користејќи секојдневни животни ситуации со нејзиното куче како инспирација, илустрира како изгледа нејзината заедница со палавиот Паркер, а во кои...

10 супер уникатни животни за кои е тешко да се поверува дека навистина постојат – Изгледаат како од бајка

Природата е навистина полна со изненадувања. Само кога ќе помислиме дека сме виделе сè, некое ново, бизарно суштество се појавува и докажува дека во природата дури и невозможното и незамисливото...

18 докази дека кучињата од расата „тибетски мастиф“ се всушност неодоливи нежни џинови

Импресивни и благородни, тибетските мастифи понекогаш се нарекуваат и „нежни џинови“ поради нивната неверојатна големина со љубезен изглед. Ако мислите дека овие кучиња не можат да бидат слатки, тогаш дозволете...

Спротивно од албино: 10-те најубави меланистички животни кои имаат уникатен изглед

Меланистичките животни се оние кај кои се јавува зголемена или речиси целосна црна пигментација, што е сосема спротивно од појавата на албино животните, за кои карактеристична пак, е белата боја....

Овие 12 уникатни животни докажуваат дека креативноста на природата е бескрајна

Следните 12 животни едноставно фасцинираат со надворешниот изглед со кој природата ги благословила. Од комбинација на уникатни бои до специфичен облик на шари, погледнете во продолжение зошто се толку...

11 фотографии од пред и по вдомување на миленици, кои едноставно го затоплуваат срцето

Речиси и да не постои ништо слично на фотографиите од пред и по вдомувањето на миленици, кои едноставно го затоплуваат срцето и будат надеж. На фотографиите пред да бидат вдомени,...

23 лесни и практични трикови поради кои вашите миленици ќе ве сакаат уште повеќе!

Следното креативно видео ни претставува 23 генијални трикови подеднакво за сопствниците на кучиња, како и на мачки, благодарение на кои не само што ќе им го олесните секојдневието на вашите...

Еве како милениците се однесуваат откако нивните сопственици почнаа да работат од дома

Работењето од дома е новата реалност на милиони луѓе ширум светот поради новонастанатата ситуација со коронавирусот, па така многумина се прилагодуваат на нивните нови домашно-работни услови. Но, што е со...

На оваа црна мачка ниту најдобрата манекенка на светот не ѝ е рамна! Погледнете и зошто

Ако некогаш сте чувале или сега чувате мачка, тогаш веќе најверојатно знаете колку разгалено може да се однесуваат истите. Но, оваа црна убавица нивото на самодоверба го однесе на сосема...

Запознајте го сопственикот на најдобрите фризури и костими

Запознајте го Хенк, куче од расата на њуфаундлер, кој го освои срцето на Интернет корисниците со неговите преслатки фотографии каде истиот е претставен со разни уникатни фризури и тематски...

Фотограф случајно ја сними најсреќната и најопуштена птица на светот

Мора да постои причина зад изреката: „Толку сум среќен, што можам да полетам!“ Честопати среќата ја поврзуваме со издигнување, а слободата што ја нуди небото не може да се опише...

23 извонредни трикови со кои ќе им го олесните секојдневието на вашите миленици

И нашите миленици заслужуваат убав и удобен живот, а токму следното видео ни открива 23 прекрасни практични трикови со кои можеме значително да им го олесниме секојдневието на истите, без...

14 смешни животни кои носат обувки е токму дневната доза на позитивност што ни треба

Позната ни е изреката дека доколку на жените им ги дадете правилниот пар на обувки, тие може да го освојат светот. Но, сега ви претставуваме уште посовршена верзија, а тоа...

Животот со куче наспроти животот со мачка: 27 супер трикови за вашите миленици

Мачките и кучињата се навистина различни, зарем не? Но, можеме да се согласиме дека и покрај нивната огромна разлика, тие едноставно се совршеното друштво. Следното видео ни открива најразлични трикови...

20 смешни причини зошто никогаш не треба да му дозволите на вашето куче да си игра во кал

И животните како и луѓето, се различно расположени во различни моменти, а еве што се случува кога слатките кучиња ќе претераат со забавата кога се пуштени надвор и во близина...

15 палави мачки кои веднаш зажалија за направените одлуки

Што ли мислеле овие луди палави мачиња? Но, едно е дефинитивно сигурно: Веднаш зажалиле за нивните нивните непромислени...

Време за малку позитивност: 15-те најслатки мачиња кои некогаш сте ги виделе

Внесете дневна доза на позитивност и топлина во вашиот Понеделник со следните 15 срцезатоплувачки фотографии од најслатките мачиња кои некогаш сте ги...

15 животни чија љубов кон нивните сопственици не може да се опише со зборови

Овие 15 срцезатоплувачки фотографии најдобро покажуваат колку е голема срцето на животните, колку  бесеценета нивната љубов кон сопствениците и зошто едноставно тие се нашите најдобри (крзнени)...

Ова видео најдобро покажува зошто добрината живот значи!

Во вакви тешки времиња, од голема важност е да бидеме добри едни кон други и да си помагаме меѓусебно колку што најмногу можеме. Токму следното видео најдобро покажува зошто добрината...

Овие 10 слатки кучиња секогаш ќе останат верни на нивната играчка од детството

И милениците минуваат низ различни фази од својот живот, од детство до светот на возрасните, но следните 10 преслатки кучиња очигледно не сакаат никогаш да пораснат, а доказ за тоа...

Необично теле кое се роди на Денот на вљубените ги разнежни луѓето низ светот

На 14-ти Февруари, оваа година, во една фарма, во градот Антрим, Северна Ирска, се роди теле со необична дамка на челото, во форма на срце. Земјоделецот Џејмс Меколи, сопственикот на...

Пред и потоа: 12 фотографии кои ја покажуваат неизмерната радост на кучиња откако биле вдомени

Топлиот оброк и дом значи неверојатно многу и за животните, а насмевката на следните 12 среќни вдомени кучиња е најдобар доказ за...

Mилениците се добрeдојдени во салонот на телекомуникацискиот оператор НЕОТЕЛ

Телекомуникацискиот оператор НЕОТЕЛ ги отвори вратите за домашните миленици. Без оглед на големината, тежината или расата, сите се...

ТЕСТ: Изберете мачка и откријте што тоа кажува за вас

Овој забавен тест особено ќе ги израдува љубителите на мачки. Се верува дека мачките поседуваат голема моќ и истите може да откријат многу за нивниот...

Моќта на љубовта: 20 фотографии од мачиња пред и откако биле вдомени, кои го затоплуваат срцето

Што го прави еден човек добар? Се подразбира, хуманите дела и големото срце. Да вдомиш маче од улица не е воопшто лесна одлука, ниту задача, но пак, овозможувајќи им на...