Сопственичката му забрани да лае, а погледнете ја генијалната реакција на нејзиното куче

Лаењето е само еден од начините на кои комуницираат кучињата, односно еден од начините на кои кучињата „зборуваат“. Иако е сосема нормално кучињата да лаат, понекогаш тие стануваат премногу...

15 урнебесни фотографии од мачки кои сега знаат дека со пчелите нема шега

Овие кутри мачиња на потежок начин ја научиле своја лекција дека со борбените пчели нема...

Сопственик тестираше низ колку тесен премин може да поминат неговите мачки, а видеото е урнебесно

Сопственикот на двете мачки, Мару и Хан, одлучи да проверив низ колку тесен отвор може навистина да помине една маќќла, а неговиот експеримент на Јутуб го прегледале скоро половина милион...

10 пред и потоа фотографии кои нè потсетуваат зошто толку многу ги сакаме милениците

Сите оние кои чуваат миленици ќе се согласат дека срцето им се обвиткува во носталгична топлина кога ќе погледнат низ семејниот албум и ќе сфатат дека нивниот крзнен член одамна...

20 срцезатоплувачки фотографии од преслатко младенче од видот меркат и неговите родители

Јапонскиот фотограф на социјалните мрежи познат како Мамекоро51 го има едно од најслаткото хоби на светот, а тоа е да фотографира слатки младенчиња од различни животниски...

Овие неодоливи мачиња имаат цела колекција на шапки направени токму од нивното крзно

Обожавателите на мачки ќе се согласат дека нивната слаткост е едноставно бескрајна. Без разлика дали спијат, кога си играат со најмалите, кога се мистериозни ловци на птици или кога чекаат...

Најтажното и најнесреќно куче во Британија веќе 901 ден тагува да си најде свој среќен дом

8-годишното куче по име Сем, од расата „ларчер“, бил спасен во 2014-та година од Спасувачкиот Центар за животни во Болтон, Англија и досега бил посвоен...

20 крзнени парови кои изгледаат подеднакво срцезатоплувачки како една свадбена фотографија

Дали и животните може да искусат и да почувствуваат романтична љубов, сè уште не е познато, но постојат многу прекрасни фотографии кои покажуваат и дека животните може да покажат љубов...

Го фрлиле беспомошно да лута по парковите, поради неговиот недостаток. Никој не веруваше дека ќе оздрави и ќе почувствува како е да се биде сакан

Често многумина во животот се плашат и го избегнуваат она што им изгледа поразлично од она на кое се навикнати. Следната приказна ги тера луѓето да се замислат и им...

Запознајте го Џуно- Мачорот кој има подобра фризура од сите нас

Запознајте го Џуно или уште познат како „Лутото маче“ на Инстаграм. Тој е 6-годишен Хималајски мешанец, кој има подобра раскошна фризура од сите...

Италијански уметник ги прикажува мачките во нивното вистинско светло и колку тие можат да бидат неодоливо слатки

Кога станува збор да се избира меѓу маче или куче, постојат 2 типа на луѓе. Оние кои ја сакаат лојалната, пријателска и забавна природа на кучето и оние кои ја...

Еве кој ќе ја замени најпознатата „Намуртена“ мачка во светот

Персиска мачка која не го симнува од лицето својот налутен израз, Интернет корисниците ја прогласија за соодветна замена на најпознатата Намуртена мачка, која неодамна...

Човечката суровост и глупавост се причината за згаснатиот живот на ова маче

Спокојниот долг живот на 13-годишното маче заврши трагично поради глупавост на еден многу суров...

Двајца борци, еден непријател: Жена и нејзиното куче ги снајде потполно иста судбина, но тие не се откажуваат

Шила Вокер и нејзиниот јоркширски териер се на истата страна во борбата за живот, бидејќи и двајцата боледуваат од рак, но една работа ја прави оваа приказна уште...

Срцезатоплувачка компилација која докажува зошто на секое дете му е потребен миленик

Милениците имаат огромно влијание врз семејната атмосфера, бидејќи се неверојатен извор на позитивна енергија, а со тоа и позитивно влијаат врз развојот на...

Приказната за слончето Дамбо од реалниот живот заврши трагично, поради „задоволството на туристите“

Машко слонче со прекар „Дамбо“, кое беше присилено да танцува и изведува трикови на задоволство на туристите во Тајландската зоолошка,...

Суров човек испрскал мало маче со пена и го фрлил, но и животните имаат свој ангел-чувар

Иако постојат навистина злобни луѓе со деструктивен карактер, во поголем број се оние со големо...

Свежо од фризерскиот салон: Дали некогаш сте виделе фенирани крави?

Членови на фармерското здружение „4-Х“ и „Идни фармери на Америка“ се здружиле да им дадат на кравите кралски третман. А резултатите се...

Срцезатоплувачки гестови: 15 луѓе кои отишле чекор подалеку за своите миленичиња

Милениците се сметаат за рамноправни членови од семејството- Тие се извор на позитивна енергија, a истражувањата покажуваат, дека помладите стекнуваат чувство на одговорност, благодарение на крзнените...

Оваа уникатна птица плени со елеганција на која и дамите ќе ѝ подзавидат

Вистинска инспирација за нов Дизни...

Чивава со прекумерена тежина која морале да ја возат во количка, сега конечно ослабна, а ова се резултатите

Ни на милениците не им е лесно!Ниту на милениците не им е лесно во борбата со вишокот...

„Тие не се играчки!“: Машина која користи вистински кученца предизвика негативни реакции

Ниту забавата денес очигледно не може да биде во границите на...

Желките кои се појавија во легендарниот филм „Роки“ и по 45 години, сè уште се дружат со славниот актер

Пред 45 години, тогаш младиот Силвестер Сталоне се запозна со светот на Роки. Филмот, ликот, како и самиот актер, станаа легендарни и до денес, сите го знаат името „Роки...

Мачор стана хит на Интернет благодарение на неговите драматични реакции кои заслужуваат Оскар

Холивудските актери штотуку добија опасна крзнена...

Властите во Финска ги прскаат роговите на елените со рефлектирачка боја, а за тоа има една многу добра причина!

Замислете го Рудолф со сјаен нос и блескави рогови. На ваква глетка ќе наидете ако некогаш патувате во Рованиеми, вo Лапленд, најсеверниот регион во...

Запознајте го Гринго, шармантното маче со бели „мустаќи“

Вистински шармер меѓу...

15 мрзеливи животни кои ќе ве потсетат да се опуштите за празниците

Животните се многу слични со нас на многу начини. И како нас, им е потребна пауза од секојдневните борби на животот, или од премногу јадење. Без оглед на причината, животните...

Постојат шарени верверички во Индија и светот не може да здивне откако ги откри

Светот е навистина едно чудесно...

Папагал бил уапсен, откако ги предупредил своите сопственици дека доаѓа полицијата

Очигледно кучето не е најдобриот пријател на човекот, туку...

Мајка по прв пат: Насмеана горила не може да престане да го прегрнува своето бебе

Многу насмевки можат да се забележат во зоолошката во...