8-те работи кои нè прават да изгледаме значително постаро – Избегнувајте ги!

Иако можеби многу дами ќе се пронајдат и можеби на дел од нив ова им се омилени навики, но всушност според модните експерти, погледнете во продолжение кои 8 работи треба да ги избегнувате во целост, доколку не сакате да изгледате значително постаро!

1. Носењето премногу шминка

2. Носењето темноцрвена облека

3. Носењето темна т.е несоодветна пудра за вашиот тен

4. Носењето шминка на долните трепки

5. Носењето кармин во темна нијанса

6. Носењето премногу тенки веѓи

7. Носењето огромна чанта

8. Носењето крупен накит

https://www.nane.mk/wp-content/uploads/2020/12/befunky-collage-4.jpghttps://www.nane.mk/wp-content/uploads/2020/12/befunky-collage-4-400x214.jpgНане.мкМодаУбавинаСоветиИако можеби многу дами ќе се пронајдат и можеби на дел од нив ова им се омилени навики, но всушност според модните експерти, погледнете во продолжение кои 8 работи треба да ги избегнувате во целост, доколку не сакате да изгледате значително постаро! 1. Носењето премногу шминка 2. Носењето темноцрвена облека 3. Носењето...Секој ден нешто свежо

No Comments Yet

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *