Овој фустан на Кејт Мидлтон е избран за „Фустан на деценијата“ од Вог – Што мислите вие?

Прекрасната британска војвотка Кејт Мидлтон повторно го освои вниманието на фановите, како и на модните критичари. Овој пат таа се најде во центарот на вниманието поради нејзината модна комбнација со која се појави во Ирска, во Март оваа година.

Имено, уникатниот смарагдно зелен фустан што војвотката тогаш го носеше, од брендот „The Vamipre’s wife“, сега модната „библија“ Вог, го прогласи истиот за „Фустан на деценијата“. Како вам ви се допаѓа дизајнот?

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *