10 модерни модни комбинации за дамите над 35 години – За практичен и совршен секојдневен изглед

Денес ви ги претставуваме 10-те најдобри модерни модни комбинации за дамите над 35 години, кои се апсолутен хит за оваа година. Истите се скроени за секој тип на фигура, како...

10-те модели на фустани кои одговараат на секоја фигура и во кои секоја жена ќе се вљуби

Дамите ширум светот, како и светските стилисти се едногласни, ова се 10-те најдобри фустани кои одговараат на секој вид на фигура, а токму поради нивната удобен, практичен и модерен изглед,...

Волшебна во кралско сино: Кејт Мидлтон повторно докажа дека е достојна сопруга на иден крал

По прекрасните креации кои ги покажа за време на официјалната посета во Ирска, сега по повод одбележувањето на 25-годишнината на хуманитарната организација Place2Be, Кејт ги воодушеви сите со нејзиниот...

За последно: Кејт Мидлтон и Меган Маркл во модна битка со извонредни креации – Која од нив е поубава?

Двете кралски двојки се немаа заедно појавувано во јавноста од кога настана Мегзит. Но, по повод последниот кралски ангажман на Хари и Меган, повторно имавме шанса да ги видиме...

Меган Маркл заслепи со нејзиниот моден изглед по повод враќањето во В.Британија – Елегантна и неверојатно атрактивна

Може да се рече дека Меган Маркл е најозборуваната личноста уште од самиот почеток на оваа година, односно личност за која медиумите не престануваат да пишуваат по кралскиот...

12-те модели на фармерки кои ќе бидат апсолутен хит за пролетта, 2020-та – Дамите ги обожаваат и веќе ги носат

Во денешно време, тешко е да се замисли плакарот на современата и модерна жена без одличен пар на фармерки. Тие се универзално парче кое најлесно се комбинира во секојдневието, а...

Смарагдниот фустан на Кејт Мидлтон со кој едноставно заблеска – Зелената е дефинитивно нејзина боја!

Уште од самиот почеток на годината, прекрасната војвотка не престанува да изненадува со нејзините волшебни модни комбинации, без разлика дали станува збор за елегантен долг фустан или класичен костим, таа...

22 евтини и генијални трикови како да ја обновите вашата облека, без многу труд

Како класичниот џемпер од здодевно парче да го претворите во извонредна модерна блуза на сосема лесен начин или како, од старите хулахопки кои веќе не ги носите, да направите горен...

Џенифер Лопез се појави без надоградба на коса и шминка – Како навистина изгледа на 50 години

Џенифер Лопез е синоним за ѕвезден блесок, гламур и луксузен стил. Од неа се инспирираат милион жени ширум светот, а за мажите претставува неостварен сон, без разлика што денес има...

И Меланија и Иванка Трамп воодушевија со уникатни фустани при нивната прва посета на Индија

Американскиот претседател Доналд Трамп заедно со неговото семејство, за првпат е во официјална посета на Индија, при што истите моментално се наоѓаат во Делхи. По овој повод, запазувајќи ја тамошната...

Код црвено: 10-те фустаните кои секоја жена треба да ги има оваа пролет

Иако кралската сина боја е прогласена за бојата на 2020-та година, сепак светските стилисти и модни експерти се согласуваат дека не постои подобра боја од црвената со кој на најдобар...

5 идеални подароци за Денот на жената, со кои ќе ги воодушевите вашите посебни дами

Се наближува Меѓународниот ден на жената, кој секоја година светот го слави на 8-ми Март. На овој светски ден се одбежелува моќната борба на силните жени кои непрестано се борат...

10 пати кога Кејт Мидлтон се инспирираше од принцезата Дијана, за нејзиниот изглед

По нејзината свршувачка со принцот Вилијам, војвотката Кејт Мидлтон драстично го промени нејзиниот личен стил, а најголема инспирација зема од принцезата Дијана. Погледнете ги 10-те пати кога таа наликуваше на...

Кејт Мидлтон ги замени високите потпетици и докажа дека е дама со кралски стил и во патики

Секогаш сме навикнати да ја гледаме прекрасната војвотка во елегантни модни комбинации, со долги фустани и чевли на висока потпетица, но овој пат, при посетата на спортскиот настан „SportsAid“, во...

6 грешки во надворешниот изглед кои нè прават помалку привлечни, без да сме свесни за тоа

Беспрекорниот и привлечен надворешен изглед се должни на разни фактори, како личниот вкус и грижата за себе. Но, постојат одредени мали работи, кои без да сме свесни, не прават помалку...

Овие 9 модерни модели на обувки ќе бидат најактуелни оваа пролет – За секојдневие со стил

Светските стилисти и модни критичари ни откриваат кои 9 модели на модерни обувки ќе бидат најактуелни оваа пролет, односно најмногу ќе се носат, а речиси секоја дама би посакала да...

Во бојата на годината: 16-те најубави сини фустани некогаш видени на филмското платно

Искрена и смирена боја, која неверојатно шармира и потсеќа на морето, сината е вообичаено најзастепната боја на филмското платно, кога станува збор за раскошните креации кои ги носат дамите. Токму...

4 едноставни трикови како ефикасно да го сокриете поголемиот стомак

Несовршеностите како големиот стомак лесно може да се сокријат, а за тоа најдобар сојзуник ќе биде вашата облека. Доколку ве мачат неколкуте вишок килограми, еве како лесно да ги...

Стилот е нејзиното второ „јас“: Кејт Мидлтон со неверојатен елегантен изглед повторно го докажа својот кралски вкус

Штом ќе се спомне стил, вкус и висока класа, некако веднаш на повеќето на ум им доаѓа прекрасната војвотка Кејт Мидлтон. Каде и да се појави, таа секогаш плени со...

10-те модели на панталони кои секоја жена треба да ги има во својот плакар за 2020-та година

Доколку сте дама што поженствено се чувствува и повеќе ги претпочита панталоните, наместо фустаните, тогаш во продолжение погледнете ги 10-те најактуелни модели на панталони за 2020-та година, кои едноставно зрачат...

20 различни начини како да ја носите вашата омилена марама и да се истакнете во толпата

Доколку ви здосадило вашата омилена марама да ја носите на класичниот начин, тогаш дозволете следниот моден водич да ве инспирира како тоа може да го сторите на 20 нови, различни...

Џејн Фонда на 82-годишна возраст ги засени младите ѕвезди на Оскарите – Нејзината облека носеше моќна скриена порака

Легендарната Џејн Фонда без сомнеж е заслужено нарекувана светска ѕвезда и неверојатна актерка, а воедно истата беше една од главните теми на овогодинешните...

5-те најчести грешки при облекувањето кои нè прават да изгледаме постаро

Да се следи модата е нож со две острици. Кога се носи правилно, облеката може значително да го подобри надворешниот изглед, но постојат одредени грешки за кои не сме свесни...

10-те највпечатливите фустани видени на црвениот тепих, за време на Оскарите

И оваа година по повод Оскарите, славните дами воодушевија со нивните гламурозни модни комбинации на црвениот тепих, а модните критичари се едногласни дека следните 10 ѕвезди ги носеа најубавите...

Лесни трикови како да ја надоградите и обновите вашата стара облека во модерна и прекрасна!

Понекогаш облеката се оштетува, станува стара и веќе не е во мода, но сепак, одбиваме да ја фрлиме, бидејќи некогаш ни била омилена и имаме толку многу спомени со истата....

10 модни тенденции од 2000-та повторно се враќаат во мода, после цели 20 години!

Модата е револуционерна, постојано напредува и трендовите се менуваат со брзина на светлината, но понекогаш истата е склона кон враќање во минатото и „оживување“ на трендови кои порано биле вистински...

Родена да привлекува погледи: Кралицата Летиција воодушеви со нејзиниот кадифен син фустан

Шпанската кралица Летиција едноставно е невозможно да остане незабележана кога ќе се појави на некој настан. Нежна, женствена, природна и со топла насмевка, кралицата успева секогаш да го привлече вниманието...

Како изгледаа овие 18 славни дами пред да ги заработат своите милиони

Кариерата и стилот на овие славни дами се вистинска инспирација за многу луѓе ширум светот, кои постојано им се воодушевуваат на своите идоли. Денес ви претставуваме како славните дами изгледале...

14 модерни модни парчиња кои ќе ја направат секоја жена да изгледа совршено, без разлика на возраста

И покрај стереотипите, современата мода не е наменета само за 20-годишните убавици. Постојат толку многу модни парчиња кои лесно може да се пронајдат во секој бутик, а кои совршено ќе...

Свадбена инспирација: 15-те најдобри бели Оскаровски фустани на сите времиња

Следните бели фустани носени од славните дами по повод доделувањето на Оскарите се прогласени за најдобрите креации во оваа боја, а истите може да им послужат на идните невести како...