Овие чевли се најудобните за долго пешачење, според мислењето на илјадници жени ширум светот

Најдобриот дел од патувањето е истражувањето на новата дестинација, долгите прошетки и разгледувања на новиот град и откривање што истиот може да ни понуди. Пешачењето наоколу може да ви даде...

Опуштено лето: 13 начини како да носите фустани и патики оваа сезона и притоа да изгледате секогаш заводливо

Како што растат температурите, така секојдневните модни комбинации стануваат сè поедноставни. Совршен избор се парчињата кои ни даваат удобност, но сепак во кои ќе се чувствуваме прекрасно и...

Фустан кој може да го носите 100 дена, без да го перете и без истиот да ја изгуби својата свежина! Еве како е тоа возможно

„Кога влегов во кујна, мојата ќерка, која е тинејџерка, го крена погледот од телефонот и ме погледна доволно долго, при што ми рече „Го носеше тој фустан вчера!“. „Да и...

Еве за што всушност служи џепчето при внатрешната страна на женската долна облека

Најверојатно секоја жена барем еднаш се запрашала, за што всушност служи малото џепче, кое е дел од секој дизајн на женската долна...

17 трикови за секојдневниот живот кои на жените може да им го спасат уништениот ден

Понекогаш навистина изгледа дека да се биде модерна и совршена жена го можат само професионалци, бидејќи токму понекогаш  дури и обичните работи како косата или чевлите може да го направат...

11 супер трикови со чија помош може да ја трансформирате вашата облека во модерно парче како од модните писти

Сте ослабнале, но облеката сега ви е голема или едноставно сакате малку да го обновите вашиот плакар, но не би сакале да го жртвувате вашиот буџет? Без грижи, следните трикови...

15 стари фотографии од легендарниот Џани Версаче и неговите супермодели, кои раскажуваат за златната ера во модата

Речиси цели 20 години, легендарниот италијански дизајнер Џани Версаче ја создаваше својата модна империја, која се засноваше на вистинскиот луксуз и...

18 безвременски трикови, благодарение на кои секоја жена ќе изгледа совршено, во секоја ситуација, без разлика на возраста и личниот стил

Легендарната Коко Шанел еднаш рекла: „Модата поминува, но стилот е вечен“. Не толку тешко да се следат трендовите- сè што треба, е да погледнете една модна...

20 шармантни долги фустани за летно време, во кои секоја жена се вљубува на прв поглед

Откако официјално започна летото, истовремено со истите официјално им се даде зелено светло на модните тенденции за долги фустани, лесни материјали, голи рамена и свежи летни...

На тинејџерка ѝ се уништи сонот, откако фустанот за матура што го порача од Интернет, пристигна и воопшто не беше тоа што го очекуваше

17-годишната девојка започнала да плаче кога пристигнал фустанот од 127 евра што го порачала од Интернет и изгледал многу поразлично од оној на...

17 стари фотографии од славните дами за инспирација како да ги носиме омилените летни фустани

Финото топло време веќе е тука, па зошто да не се малку летно инспирираме од најголемите модни икони, за тоа како да изгледаме гламурозно, без многу труд, во омилените летни...

14 пара на очила, со кои ќе плените во текот на целата година: Најомилените модни тенденции за 2019-та

Летото веќе стапи на сцена, а со тоа и прекрасното време. Но, колку и да уживаме во истото, потребно е соодветно да ги заштитиме нашите очи од влијание на сончевите...

15-те најмодерни панталони за оваа година: Удобни дизајни кои ќе го трансформираат вашето секојдневие во гламурозно!

Моментално се наоѓаме во најубавата сезона за разиграни и гламурозни модни комбинации. Така на пример, панталоните во боја се одличен начин како да излезете од монтонијата и да го трансформирате...

Кројот кој успешно ги сокрива масните наслаги и ви дава тенка половина: Доколку имате некој килограм вишок, ова е идеалното здолниште за вас

Ги обожавате здолништата, но често сте несигурни во нивното носење, поради вишокот килограми што го имате? Веќе нема потреба од грижи, бидејќи дизајнот со преклоп е вистински хит за оваа...

„Пробав 7 популарни трикови за обновување на чевлите и ова се резултатите“

„Откако направив детална анализа на мојот плакар, сфатив дека на чевлите им е потребно обновување. Сама помисла да се збогувам со нив и да ги фрлам ми беше нереална, а...

38 лесни и генијални трикови за градници, кои секоја жена треба да ги знае, доколку сака да изгледа беспрекорно во секој момент

Во следното кратко и супер корисно видео ви ги откриваме едни од најважните трикои кои треба да ги знаете кога станува збор за едно од најкористените женски парчиња облека, но...

Невеста објави фотографија од својот невестински фустан, барајќи моден совет, а наместо тоа доби модни критики

Една идна невеста, на социјалните мрежи објави фотографија од својот невестински фустан, за да побара моден совет дали би била добра идеја да додаде кристали на...

13 фантастични трикови за облека, кои ќе им го олеснат секојдневието на жените со облини

Модната индустрија колку и да е развиена, повторно со своите манипулации на броевите на облеката, постојано им го отежнува обичниот шопинг на девојките и жените со...

Како навистина изгледаат невестински фустани од 2.000 денари, кои може да ги порача секој од нас

Шенон Херис е модна блогерка од Нов Зеланд, а притоа и идна невеста, која одлучи да проба и јавно да објави колку и дали навистина вреди да се порача венчаница...

Зошто илјадници жени се откажуваат од чевлите со висока потпетица и сè повеќе ги претпочитаат патиките

Во средновековна Азија постоела „слатка“ традиција при која стапалата на девојките биле завиткувани во претесни фластери за да се спречи нивниот...

За само 70 денари, оваа мајка си направи фустан, а резултатите се и повеќе од гламурозни

Дека креативноста не познава никакви граници, е токму оваа креативна мајка, која воодушеви со своето ремек-дело, за кое притоа одвои смешна...

Зошто на жените им е смачено од модата и веќе не сакаат повторно да се жртвуваат во име на убавината

Замислете еден ден, секоја жена во светот да се разбуди добро расположена, да застане пред огледалото и да й се допадне она што ќе го види. Дали знаете што ќе...

33 едноставни трикови кои ќе ви дадат бројни одлични идеи за вашата стара облека

Не брзајте со фрлањето на вашата стара облека. Имаме неколку супер лесни и супер модни начини како повторно да го вратите нејзиниот сјај, во нова и подобрена...

Жена го сподели својот бес јавно, откако костимот за капење што го порача онлајн, не беше тоа што го очекуваше

Купувањето преку Интернет е вистинска идила- Не мора да излегувате од дома, сè се одвива со пристискање на неколку копчиња, додека релаксирано ги разгледувате...

Луѓето се воодушевени од овој чекор на популарната пејачка, која докажува дека треба да се сакаме, какви што сме

Модниот бренд Фенти дефинитивно ќе ја менува иднината на модната индустрија, а процесот на промени и ново обликување на тој навидум совршен свет, пејачката Ријана веќе го започна и тоа...

Модната кариера ѝ траела 4 недели: Како изгледаше животот на првиот супермодел во светот

Нежната девојка со машка фризура, по име Твиги, стана првиот супермодел во светот, која потекнуваше од работничката класа, а стана заштитно лице на 1960-те...

Најјакиот шопинг трик: 4 проверени методи како да ги премерите фармерките и панталоните, без да ги облекувате

Дали некогаш ви се случило да ви се допаднат некои фармерки или панталони, но поради некоја причина, се брзате или слично, не можете истите да ги...

Направете си своја Прада кошула, по ваша мерка!

За која и категорија да станува збор, висината на луксузот изнесува поседување и пробување работи кои не му се достапни на никој друг. Затоа нема човек што не би посакал...

18 иновативни дизајни на облека, кои можат да ни го олеснат секојдневието на извонреден начин

Облеката која не може да се извалка и е отпорна на дамки доби Нобелова награда како победнички иновативен материјал. Не, тоа не се дизајни од иднината, туку веќе...

20-те најубави свршенички прстени на славните дами: Од синиот сафир на принцезата Дијана до белиот дијамант на Бијонсе

Славните дами го обожаваат луксузниот накит, а особено омилено парче им е нивниот свршенички прстен. Во продолжение погледнете ги свршенички прстени кои важат за најубави, а некои и за...