Мода

Најголемите грешки што ги правите при изборот на долна облека и си мислите дека е секси, а тоа е токму спротивно

Долната облека може да ја расипе целата визија, ако не е одбрана соодветно. Еве неколку грешки при изборот, кои не треба да си ги дозволите.   Задникот нема да ви…
Повеќе
Мода

Дочекајте ја пролетта со сензуални фустани,со кои ќе ги фасцинирате сите околу вас

Розовото е секогаш во предност кога почнуваат топлите, сончеви денови. Со својата деликатност и пријатен изглед, нема да погрешите доколку одберете розова гардероба за вашата дневна прошетка, вечерно излегување или…
Повеќе
Мода

Никогаш не фатила игла и конец, но за 2 часа направила нешто неодоливо! Кога ќе видите и вие ќе посакате да си го направите истото

Да си направите летен фустан во неколку потега.  Потребно е само едно парче ткаенина со димензии 2 x 2 метри и ножици. Преклопете го парчето во дијагонала како би добиле…
Повеќе