Брижит Макрон ги засени сите први дами со оваа неверојатна зимска модна креација

Првата дама на Франција, Брижит Макрон се наоѓа на листата на најдобро облечените дами на светот, веднаш до Меланија Трамп и Кејт Мидлтон, благодарение на нејзиниот беспрекорен моден стил. Сега, за време на погребот на францускиот новинар Оливие Ројант, Брижит се појави во неверојатно елегантно издение.

Целосно облечена во црно со сини кожени ракавици, и покрај тажниот повод, првата дама повторно доби бројни пофалби од модните критичари за ова нејзино модно издание:

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *