Кога ќе забремените, облекувањето може да стане вистинска дилема и предизвик. Како што расте вашиот стомак, ќе имате сè помалку алишта од вашиот плакар што всушност можете да ги носите. Најчесто преголемите широки фустани можат да бидат очигледен одговор на прашањето „Што можам да облечам?“.

Но, модерната и актуелна мода нуди многу алтернативи кои можат совршено да одговараат на една идна мајка. Се подразбира, славните дамите често имаат поголеми буџети за облека и помош професионални стилисти, но пак токму нивните модни комбинации може да ги искориститее како совршена модна инспирација и да изгледате едноставно неверојатно елегантно и во бременоста.

Во продолжение ви претставуваме 15 славни дами кои воодушевија со нивниот труднички стил:

1. Ешли Грем

2. Америка Ферера

3. Кејт Хадсон

4. Кејт Винслет

5. Ева Лонгорија

6. Кери Вашингтон

7. Џесика Алба

8. Меган Маркл

9. Хиларија Болдвин

10. Миранда Кер

11. Џесика Симпсон

12. Брус Далас Хауард

13. Лив Тејлор

14. Блејк Лајвли

15. Натали Портман