Свадбениот ден е еден од највозбудливите и незаборавните денови во животот на секоја жена. Нема ништо поубаво од гледањето на среќната невеста како чекори во во неверојатен бел фустан. А да се пронајде совршен фустан е можеби највозбудливиот дел од планирањето на тој посебен ден.

Невестинскиот фустан треба да одговара совршено, да го манифестира добриот вкус на невестата и да ја изрази нејзината индивидуалност. Во продолжение ви откриваме кои 10 славни дами влегоа во историјата на модната индустрија со нивните невестински фустани:

1. Принцезата Дијана

2. Кејт Мидлтон

3. Грејс Кели

4. Сара Џесика Паркер во „Сек*от и градот“

5. Џеклин Кенеди

6. Анџелина Џоли

7. Мерлин Монро

8. Кристен Стјуарт во „Самрак“

9. Рене Зелвегер

10. Викторија Бекам

Кој е најубавиот, според вас?