Чудесна супа која целосно ќе го прочисти вашиот организам од токсини, за само 3 дена

Доколку сакате да го прочистите вашето тело од токсини, тогаш потребно е тоа да го направите внимателно, преку правилниот избор на храна. Наместо да практикувате диети со сомнителен ефект, пробајте...

Штрудли со јаболко кои освојуваат на прв залак: Меки, сочни, мали и со чудесна арома!

Овие мини банички со јаболка ќе ве освојат уште при печењето, кога ќе започне да се шири нивната чудесна арома, а потоа и со нивната мека и сочна внатрешност, исполнета...

Млечно пилешко месо со компири- Извонреден специјалитет, на кој можете бескрајно да му се насладувате

Доколку обожавате пилешко месо со компири, тогаш оваа уникатна верзија ќе го освои вашето срце. Пилешкото претходно се маринира во кисело млеко, што го прави божествено меко и...

Крем карамел во тиква: Неверојатно есенско задоволство, кое се топи во уста

Кој не обожава крем карамела? Слаткиот десерт е одличен завршеток на секој вкусен ручек или вечера, а денес ви откриваме еден уште поуникатен рецепт за ова...

Вкусно пилешко месо со зеленчуци на кинески начин- Совршен специјалитет за оние кои држат диета

Доколку се трудите да држите линија и да ја запазите вашата фигура, тогаш со сигурност во вашата диета т.е во вашето дневно мени може да се најде и...

Новиот крал на десертите: Додаваш сè во садот за печење и колачот сам се разделува на сочни слоеви

Нема сомнеж дека речиси на сите домаќинки, најмногу им се допаѓаат десерти кои брзо се подготвуваат. Иако веќе сте прочитале бројни такви рецепти, денешниот десерт се истакнува со слатка...

Со брашно, шеќер и кисело млеко подгответе ја совршената ужина за вашите деца, а за вас идеалниот десерт со омиленото кафе

За денес ви претставуваме рецепт за десерт чија златна и шеќерна крцкава кора го прави омилен на сите, од најмалите членови во семејството до бабите и...

Готов за 5 минути: Како да подготвите домашен мајонез, без штетни состојки

Нема сомнение дека купечкиот мајонез е добар, но домашниот сепак е многу посебен. Тој е далеку подобра варијанта од вештачките производи исполнети со...

„Полнети пиперки какви што досега немав правено- Без месо се, но вкусот им е дури подобар од класичниот“

„Полнетите пиперки ми беа омиленото јадење во детството. Но, тогаш воопшто немав идеја дека може истите да се приготват на различен начин од...

„Со години приготвувам свој домашен јаболков оцет, по рецептот на дедо ми: Одличен е за готвење и ефикасен е за слабеење“

Најверојатно многу пати сте прочитале за јаболковиот оцет и лековитите придобивки од истиот. Така на пример, оцет измешан со мед и чаша вода ќе придонесе за ефикасно прочистување на организамот...

Доколку ви здосадило од традиционално приготвените компири, тогаш пробајте го овој фантастичен специјалитет

Пицата е една од најпопуларните видови на храна, а воедно и омилена на речиси секој, без разлика на возраста, бидејќи е совршен избор кога станува збор за гости, гледање филм...

Вистинска бисквитна фантазија: Чоколадна торта од 4 состојки- Ништо не печете, само ги мешате состојките и готово!

Доколку и вие не сакате да го губите своето време покрај рерната, печејќи кори долго време, но сепак би сакале да им приготвите вкусен неодолив десерт на вашите најблиски, тогаш...

2-те најдобри маринади за пилешко месо, со кои месoто станува повкусно и покревко од она во рестораните

За денес ви откриваме едноставен трик како да ги приготвите пилешко месо, кое ќе биде значително повкусно и покревко од она во рестораните, без да мора да вложите многу...

Класичните пржени лепчиња веќе не се во мода, а со овој рецепт многу повеќе ќе ги израдувате вашите најблиски

Класичните пржени лепчиња веќе не се толку популарно, бидејќи речиси повеќето кои уживаат во готвењето, веќе често обожаваат да го приготвуваат овој вкусен вид на пржени...

Совршени за секоја пригода: 2 уникатни и лесни рецепта со компири и месо, кои практичните луѓе ги обожаваат

Месото и компирите се безвременска класична комбинација со која никогаш нема да погрешите, со оглед на тоа што е омилена на речиси секој од...

Ѕвездени бисквити кои се готови додека да трепнете: Домашен вкусен десерт кој ќе ви заштеди време и пари

Денес со огромно задоволство ви ги споделуваме тајните на традиционалните англиски бисквити, кои одлично одат во комбинација со чај или...

Најизвонредниот специјалитет кој се топи во уста: Ред компири, ред крцкава сланина и сочен сос од сирење и кашкавал

Печени компири- кој не ги сака? Но, во овој вид на печени компири буквално секој ќе се вљуби, бидејќи не станува збор за обичен рецепт, туку деликатес кој се топи...

И 50 тегли ќе ви бидат малку: Највкусната туршија од зелени домати- Лесно кисела, лесно лута, која одлично одговара со ракија

Доколку сте обожаватели на лесно киселиот и лесно лутиот вкус, тогаш оваа туршија е совршената за вас! Ако никогаш досега не сте конзервирале зелени домати, време е да се обидете-...

Неколку јајца, кисело млеко, малку брашно и јаболка и за 5 минути овој десерт исчезнува од чинијата

Ни доаѓа сезоната на јаболката и за денес ви подготвивме фантастичен рецепт со ова есенско...

Брза и лесна бисквитна торта со вкус на лимон, која се топи во уста: 1 парче никогаш не е доволно

Кога ќе се спомне зборот торта, истиот нè асоцира на десерт чија подготовка ќе ни одземе неколку часа и притоа многу труд. Но не и овој...

37 необични начини на готвење во кои ќе се вљубите

Oд тоа како на уникатен начин да подготвите стапчиња од пченка, до печење пиле на најоригинален начин, користејќи љубеница...Следното 8-минутно видео ни ја носи сета кулинарска забава и креативност на...

Со овој рецепт, вечерата е готова за 10 минути, а е повкусна од било кое јадење

За денес ви откриваме рецепт за еден од највкусните специјалитети во кулинарскиот свет, за чија подготовка не ви се потребни вештини, а резултатите ќе ве...

Само 1 лажица од оваа состојка и киселите краставички стануваат покрцкави и повкусни од било кога

Летото е сезона на овошјето и зеленчуците, при што повеќето се стремат да складираат што повеќе деликатеси на кои би се насладувале во зимскиот...

3 вкусни салати со јајца, кои ќе ве заситат и со кои ќе добиете тенка половина и ќе се ослободите од масните наслаги

Рецептите за брзи и евтини салати, притоа вкусни, но и диетални се речиси сон на секоја жена. Постојат многу такви опции, но денес ви ги откриваме најдобрите...

Најлесниот и брз десерт без печење, која ја надмина и популарната бисквитна торта

Десертите имаат неверојатна моќ: Да ве развеселат дури и во најлошиот ден, кога ништо не ви оди по планот. Особено супер е, доколку веќе имате нешто вкусно во домот, па...

Домашен чипс готов за 10 минути: Без пржење, супер крцкав и пред сè, здрав!

Секој од нас знае дека купечкиот чипс не е многу здрав за консумирање, но тоа не ни пречи постојано да го купуваме, бидејќи е неодолив на вкус. Сепак колоритното пакетче...

„Овие банички во форма на пури, децата ги обожаваат толку многу што не чекаат ниту да се изладат“

Најверојатно досега сте прочитале мал милион на рецепт за баници. Денес ви откриваме еден многу едноставен рецепт, а резултатот ќе бидат лесни и неодоливо вкусни...

За него не ви требаат ниту јајца, ниту млеко, ниту масло, а резултатот е совршен, мек и сочен чоколаден колач

Сите љубители на чоколадата го обожаваат овој едноставен, а кралски десерт- Сочен, мек, со глазура која неодоливо се растекува по неговата...

Колач со кисело млеко без грам брашно, кој жените ова лето го обожаваат

Дали сте знаеле дека повеќето рецепти со гриз датираат уште од 13-ти век? Кога состојката станала достапна за пошироката маса, тогаш гризот започнал уште повеќе да се...

Обичниот печен компир се претвора во феноменален деликатес кога ќе му додадете малку зачини: Длабите, полните, печете и се насладувате

Најверојатно не би се воодушевиле доколку ви предложиме рецепт за сосема обичен варен компир. Но, со следниот мал трик, од обични, печените компири ќе станат...