Ова улично куче го делеле минути од сигурна смрт, но „ангел“ му го спасил животот и сега изгледа неверојатно!

Тажната реалност е дека постојат милиони напуштени кучиња на улиците, оставени сами да преживуваат во овој суров свет. Ова е неверојатната приказна за еден таков борец кој поминал низ пекол...

23 фотографии кои докажуваат дека бебињата се најслатки и во животинскиот свет

Јапонско истражување покажало дека гледањето слатки фотографии од неодоливи  бебиња ја зголемува концентрацијата. Особено кога станува збор за крзнени бебиња, кои без сомнение, се најубавото дело на природата. Во продолжение...

Родители сурово се пошегуваа со својата 6-годишната ќерка за 1-ви април и добија остри критики од луѓето

Популарен пар на Јутјуб, решиле по повод Денот на шегата да се пошегуваат со нивната мала ќерка, но за жал, нивната шега беше се, освен смешна. Во продолжение погледнете како...

Денес е Светски ден на аутизмот: 7-годишно аутистично момче не се одвојува од неговиот најверен пријател, кој му го „вратил“ говорот

Денес е Светски ден на аутизмот, а следната приказна за едно аутистично момче и неговиот најверен пријател ќе ви го затопли срцето и ќе ви го разубави...

Викенд релаксација со урнебесно смешни животни!

Викендот нека ви започне забавно и релаксирачки со следното видео-компилација од документирани смешни моменти на слатки...

Со 10 фотографии од насмеани животни прославете го денешниот Светски ден на среќата!

Среќен Светски ден на среќата! Среќата е избор и таа зависи само од нас, а денес, утре и останатите денови одберете да биде навистина среќни и исполнети. Следува галерија од...

Мачката на покојниот Лагерфилд повторно во фокусот на вниманието: Лансира колекција во негова чест!

Во Февруари оваа година, светот на модата го загуби еден од своите најголеми дизајнери, беспрекорниот Карл Лагерфилд, а во најголема жалост од сите е неговата мачка Шупет. Иако сепак нема...

Ако сте имале лош ден, погледнете ги овие срцезатоплувачки фотографии!

Петок ден за релаксирање! А доколку сте имале лош ден на работа, во продолжение погледнете ги овие прекрасни фотографии од насмеани миленичиња со кои за секунда ќе заборавите на сите...

23 фото-докази дека животот со милениците е сè, освен досаден!

Во продолжение следуваат документирани докази за бројните комични ситуации во животот на еден сопственик на миленици кои ќе ги го направат...

20 слики од слатки животни кои ќе ви докажат дека тие се нашата најдобра терапија!

Зарем има нешто подобро од гледање многу слики исполнeти со меки крзнени срца после долг напорен ден на...

Како да препознаете дали и вашето маче е “Пијан морнар”?

Погледнете го следното видео, едуцирајте се, а воедно препознајте дали вашиот миленик е “пијан...

Ако некогаш сте се запрашале каков е работниот ден на спасувачките кучиња во планините, ова видео ќе ви го даде одговорот

„Ако во Рајот нема кучиња, тогаш кога ќе умрам, сакам да одам таму каде што заминале тие“, вака познатиот американски актер Вил Роџерс еднаш ја опиша својата поврзаност со овие...

Девојка го заборавила клучот и останала да чека пред влезната врата, но еден мал херој најде начин како да ја пушти внатре

Разликите меѓу кучињата и мачките прават сите да мислат дека првите се верни придружници, кои сакаат да жртвуваат сè за своите сопственици, додека вторите се мрзливи, себични манипулатори кои едноставно...

„Ожалостената“ мачка на Карл Лагерфелд ќе добие најголем дел од неговото богатство од 200 милиони долари

На Инстаграм профилот на саканата мачка на еден од највлијателните луѓе во модната индустрија Карл Лагерфелд, кој почина пред 2 дена од рак на панкреасот, се појави објава во која...

23 кучиња кои толку многу ги сакаат своите луѓе, што нивните погледи вредат милион зборови

Кучињата со векови биле најдобриот пријател на човекот. Како кучиња чувари, кучиња за говеда и кучиња за лов, тие ни служеле како професионални работници, но нивната добра и мила душа...

15 неодоливи „пред и потоа“ фотографии од животни кои пораснале заедно

Фотографиите од детството, преработени од возрасни браќа и сестри на забавни начини, се многу популарни на интернет, а веројатно сте виделе и неколку од нив. Изненадувачки, исто како и нас...

20 животни кои поради нивната „лутина“ изгледаат неодоливо

Животните, како и луѓето, можат да имаат лош ден, но некои животни изгледаат како да немаат добри намери кон нивните сопственици и тајно планираат злобни планови. Постои голема традиција на...

26 смешни животни кои решиле да бидат „негативци“

Сопствениците на миленичиња мора да поминат низ долга листа на скршени правила, бидејќи нивните четириножни пријатели секогаш прават работи кои ќе ги извадат од такт. Но хероите на оваа статија...

Пожарникар спасил мачка од шумски пожар во Калифорнија и сега таа не може доволно да му се заблагодари

Неодамнешните шумски пожари низ државата Калифорнија досега земаа 80 жртви, со што станаа најсмртоносните за нацијата во изминатиот век. Сè уште има околу 700 луѓе за кои нема податоци. Градот...

23 албино животни кои изгледаат како да се од друга планета

Албинизамот е вроден недостаток на меланин што резултира со недостаток на бои во кожата, косата, крзното и ирисот на окото. Кај луѓето, на секои 20 илјади новороденчиња има едно албино...

Човек пронашол штотуку родена верверица во креветот и таа пораснала во неверојатно домашно милениче

Еден ден еден човек се вратил дома и забележал дека мајка верверица ги оставила двете нејзини бебиња во креветот на човекот. Тој се јавил во здружението за заштита на дивиот...

Мали и слатки животни кои ќе ви го разубават денот

Научниците од Австрија истражувале кои работи на луѓето им се „слатки“. Истражувањето покажало дека мозокот на луѓето е програмиран нештата со големи тркалезни очи и тркалезни да ги смета за...

20 спасени животни кои целосно се трансформирале од љубов

Околу 4 милиони животни се посвојуваат од засолништата годишно и тоа само во САД. И, како што покажува нашата статија, наоѓањето на грижливо семејство е доволно да се излечат сите...

15 животни на кои им е потребно малку љубов

Животните, и домашните и дивите, многу пати се докажаа дека тие (исто како и луѓето) можат да се чувствуваат среќни и тажни, можат да сакаат и да бидат лојални. Има...

20 мајки на животни кои нè освоија со нивната нежност

Мајчинскиот инстинкт веројатно е едно од најсилните чувства што животните и луѓето можат да го искусат. Не е чудно што слоновите издржуваат бременост од 22 месеци и крокодилите го носат...

Еве како изгледаат 20 преслатки животни пред породувањето

Бременост ... Среќен период за сите суштества. Сепак, некои од нив мора да го издржат многу подолго од другите. Црниот алпски саламандер, на пример, мора да ги носи своите бебиња...

20 фотографии кои докажуваат дека животните немаат помалку емоции од нас

Дали животните имаат исти чувства како и луѓето? Денес, се повеќе и повеќе научни докази докажуваат дека животните имаат емоции. На пример, дали знаевте дека овците можеле да ги препознаат...

Ако имате лош ден, оваа галерија е токму она што ви треба!

Животните и децата се најдобрите суштества во светот. Тие можат да ја вратат насмевка на вашето лице дури и во најтешките моменти. Значи, ако имате лош ден, некои проблеми на...

Куче го пречекува сопственикот секој ден од работа на многу необичен и смешен начин

Секој сопственик на кучиња знае колку нивните сакани миленичиња се тажни кога тие ќе заминат на работа или на одмор. Во моментот кога се враќаат дома домашните миленици не можат...

„Предадени“ домашни миленици кои сфатиле дека ги носат на ветеринар

Повеќето луѓе не одат на лекар додека работите не станат сериозни. Но ние многу повеќе се грижиме за нашите миленичиња, па кога имаме мал сомнеж дека нешто не е во...