Миленичиња

Лути мали мачиња

Многу нешта можат да го уништат расположението на една мачка - непознати луѓе, нова атмосфера, звуци, други мачки... Воопшто можностите се бескрајни. Ако твојата мачка има лош ден, не е…
Повеќе...
Миленичиња

Морски прасиња со прекрасна коса

Овие мали суштества се прекрасни, но бараат многу грижа за нивниот неверојатен изглед. Погледнете ги овие фотографии од морски прасиња со прекрасна коса и гласајте за најдобрите "фризури"!
Повеќе...
Миленичиња

Животни што спијат

И на животните им треба сон, за да се одморат и да имаат сила. Погледнете ги овие симпатични слики од животни што спијат.
Повеќе...
Миленичиња

Тајниот свет на мачките

Повеќето од животните во сликите на овој самоук фотограф се бездомници. Секогаш носи храна во својата торба за бездомните мачки и се надева дека со своите фотографии ќе помогне за…
Повеќе...
Миленичиња

Својот волчјак го носам на епски авантури, затоа што мразам да гледам заклучени кучиња

Често се изненадувам од тоа колку кучињата можат да донесат среќа во нашите животи. Уште повеќе, среќата којашто произлегува од здравиот однос со нив е навистина чудесна. Тоа е тешко…
Повеќе...
Миленичиња

Приказната за Нала, најпознатата мачка на Инстаграм, која има 2.3 милиони следбеници

Сопствениците на ова прекрано маче со слатко заоблени очи го дале во засолниште за животни уште кога било мало маченце. За среќа, било посвоено од Варисири Матачитифан и сега може…
Повеќе...
Миленичиња

Мачето со најубави очи на светот

Запознајте го Коби, мачето чиишто сини очи собраа повеќе од допаѓања на Инстаграм. Во комбинација со неговото отмено бело-сиво крзно, ова маче не може а да не го привлече вашето…
Повеќе...
Миленичиња

Позитив: Кученце со „невообичаен изглед“ посвоено од семејство на кое не му е грижа за неговите лузни

Изобличените животни вообичаено потешко се посвојувани од засолништата, но на ова кутре му се посреќило. Лиса, кутре старо десет недели, била донесена во Хуманото здружение на силиконската долина со лузни…
Повеќе...