Еве кој ќе ја замени најпознатата „Намуртена“ мачка во светот

Персиска мачка која не го симнува од лицето својот налутен израз, Интернет корисниците ја прогласија за соодветна замена на најпознатата „Намуртена“ мачка, која неодамна почина.

6-годишниот Луис, од Тексас е мачор од перисиската раса, кој го привлече вниманието на социјалните мрежи благодарение на неговиот лут изглед.

Со моментални 3.000 следачи на социјалната мрежа Инстаграм, корисниците веруваат дека Луис е идната ѕвезда која ќе ја преземе титулата на легендарната „Намуртена“ мачка, која неодамна почина, а која имаше неверојатни 2.7 милиони следбеници

Еве како изгледа следната голема Интернет ѕвезда:

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *