Урнебесни фотографии од мачки кои ги „уништуваат“ фотографиите на нивните сопственици

Фото-бомбите станаа популарни кај луѓето, но и животните не се исклучок. Мачките често сакаат да бидат во центарот на вниманието и затоа ја „крадат“ славата во фотографиите на нивните сопственици,...

Домашни миленици кои се однесуваат како „кретени“

Колку  и даа ги сакаме нашите домашни миленици мора да признаеме дека тие понекогаш можат да се однесуваат како „кретени“ и да прават бели по домот. Но, сепак тоа се...

Фотографии од сопственици на кучиња, кога за прв пат се запознале со нивните миленици

Дали се сеќавате на тој скапоцен момент кога за прв пат го запознавте Вашето милениче? Животните внесуваат позитивна енергија во нашите животи и особено е важен првиот момент кога влегле...

Жена успеала да спаси 400 животни во последен момент пред да удри ураганот Марија

Сели Геар планирала да спаси 140 животни, од Карибите и да ги донесе во САД. Но, успеала да спаси дури 400 кучиња и мачки само два дена пред островот да...

Овие огромни кучиња сѐ уште мислат дека се бебиња

Сите кучиња првин се мали и слатки и совршено се вклопуваат во нашите домови. Но тие растат и тоа многу брзо. Понекогаш можат да пораснат и прилично големи. Но, тоа...

Домашни миленици – крадци фатени на дело

Погледнете ја галеријата во која домашните миленици се фатени на местото на...

Мачки кои го сакаат сонцето повеќе од сѐ

Мачките имаат многу брз метаболизам и потребна им е многу енергија за да се загреат. Така всушност ја задржуваат енергијата и го надоместуваат падот на метаболизам, кој доаѓа со спиењето...

Малите деца и нивните големи кучиња

"Малите деца и нивните големи кучиња" е фотографски проект на Енди Селиверстоф кој сака да ја покаже нераскинливата врска меѓу децата и нивните...

Чудни слики од мачки

Дали Ви се случило да влезете во собата и да ја видите Вашата мачка на некое чудно место?...

Лути мали мачиња

Многу нешта можат да го уништат расположението на една мачка – непознати луѓе, нова атмосфера, звуци, други мачки… Воопшто можностите се бескрајни. Ако твојата мачка има лош ден, не е...

Морски прасиња со прекрасна коса

Овие мали суштества се прекрасни, но бараат многу грижа за нивниот неверојатен изглед. Погледнете ги овие фотографии од морски прасиња со прекрасна коса и гласајте за најдобрите...

Фотографии од мачки направени во вистински момент

Мачките се едноставно прекрасни, пријатни, фотогенични животни. Погледнете ги овие фотографии направени во вистински...

Слики од животни кои ќе ве насмеат

Погледнете ги овие слики за да го подобрите Вашето...

Знаете ли зошто кучето сака да Ве лиже?

Мошне често, кога се враќате дома, првиот кој ве пречекува е Вашето куче: испушта звуци и Ве лиже, се обидува да ви угоди. Сте се запрашале ли зошто го прави...

Животни што спијат

И на животните им треба сон, за да се одморат и да имаат сила. Погледнете ги овие симпатични слики од животни што...

Кога јадењето е поважно од дишењето

Што? Дишење? Немам време за тоа...

Доказ дека никогаш не треба да се откажеш

Сите можеме да научиме нешто од ова...

Симпатични фотографии од миленици кои спијат со своите играчки

На многу начини домашните миленици се како децата, опседнати со играчки. За некои миленици, кои премногу рано се одделени од своите мајки, играчката може да им го обезбеди потребното чувство...

Тајниот свет на мачките

Повеќето од животните во сликите на овој самоук фотограф се бездомници. Секогаш носи храна во својата торба за бездомните мачки и се надева дека со своите фотографии ќе помогне за...

Засекогаш заедно: чанти со животни во џебот

Си купив машина за шиење и со помош на мајка ми го почнав мојот бизнис. Иако овие животни не се живи, јас се чувствувам исполнето, бидејќи мојот сон од детството...

Својот волчјак го носам на епски авантури, затоа што мразам да гледам заклучени кучиња

Често се изненадувам од тоа колку кучињата можат да донесат среќа во нашите животи. Уште повеќе, среќата којашто произлегува од здравиот однос со нив е навистина чудесна. Тоа е тешко...

Приказната за Нала, најпознатата мачка на Инстаграм, која има 2.3 милиони следбеници

Сопствениците на ова прекрано маче со слатко заоблени очи го дале во засолниште за животни уште кога било мало маченце. За среќа, било посвоено од Варисири Матачитифан и сега може...

Човеков направил специјален кајак за да може и своите кучиња да ги носи на авантури

67-годишниот Дејвид Бенсон сфатил дека може да го модифицира својот кајак за во него да смести куче, откако видел како неговото куче Сузи може лесно да го смести во багажникот....

Несаканото маче станало чувар на ова момче, следејќи го насекаде

Запознајте се со мачорот Лари, од когошто неговиот сопственик се откажал бидејќи му упаднал во шкафот со храна. Бил посвоен од жена со име Мишел, и набргу станал чувар и...

Ова е Роко, дога тешка 75.7 килограми, кој исправен на задните нозе е висок 2,3 метри и јаде по 8 чинии храна

Запознајте се со Роко, големата дога. Висок 2,3 метри исправен на задните нозе и со нозе долги еден метар од шепата до рамото – Роко се бори да влезе во...

Мачето со најубави очи на светот

Запознајте го Коби, мачето чиишто сини очи собраа повеќе од 200.000 допаѓања на Инстаграм. Во комбинација со неговото отмено бело-сиво крзно, ова маче не може а да не го привлече...

Спасено маче посвоено од семејство ласици мисли дека и тоа е ласица

Ова напуштено мачи било најдено кога имало само пет месеци. Мачето Комари било посвоено од семејство коешто веќе имало пет ласици, и преку нивната љубов и грижа, тоа повторно закрепнало...

Позитив: Кученце со „невообичаен изглед“ посвоено од семејство на кое не му е грижа за неговите лузни

Изобличените животни вообичаено потешко се посвојувани од засолништата, но на ова кутре му се посреќило. Лиса, кутре старо десет недели, била донесена во Хуманото здружение на силиконската долина со лузни...