Миленичиња

15 животни чија љубов кон нивните сопственици не може да се опише со зборови

Овие 15 срцезатоплувачки фотографии најдобро покажуваат колку е голема срцето на животните, колку  бесеценета нивната љубов кон сопствениците и зошто едноставно тие се нашите најдобри (крзнени) пријатели!
Повеќе...
Миленичиња

Mилениците се добрeдојдени во салонот на телекомуникацискиот оператор НЕОТЕЛ

Телекомуникацискиот оператор НЕОТЕЛ ги отвори вратите за домашните миленици. Без оглед на големината, тежината или расата, сите се добрeдојдени. Корисниците, а и оние кои се заинтересирани за услугите на НЕОТЕЛ,…
Повеќе...
Миленичиња

Еве како бојата на мачките влијае врз судбината на сопствениците: Портокалова носи богатство, сива-љубов

Експертите сметаат дека мачките се поврзани со паралелниот свет, до кој обичните луѓе немаат пристап и токму затоа со нивната енергија и боја на крзно, влијаат врз судбината на самите…
Повеќе...
Миленичиња

Фатени на дeло: 20 урнебесни миленици кои не ги очекувале сопствениците да се вратат толку рано

И на животните им е потребна приватност, а тоа најдобро го докажуваат следните 20 не толку послушни и урнебесни миленици, кои дефинитивно не ги очекувале сопствениците да се вратат толку…
Повеќе...
Миленичиња

Чистејќи го својот дом, семејство го најде своето домашно милениче, исчезнато од 1982-та година

Во 1982 година, семејството Алмеида кои живеат во Рио де Janeанеиро, Бразил, не можеле да го пронајдат нивниот миленик – желка, откако градежните работници  кои во тоа време работеа на…
Повеќе...
Миленичиња

Од напуштен миленик до Интернет ѕвезда- Боуви е најуникатното спасено маче кое воодушевува со неговиот изглед

Интернетот е полн со фотографии од слатки мали мачиња, но не секое од нив успева да стане Интернет сензација. Сепак за мачорот Боуви, наречен по легендарниот Дејвид Боуви, ова не…
Повеќе...
Миленичиња

10 креативни идеи како сами да направите легло за вашите миленици и да им го разубавите секојдневието

Доколку во вашиот дом имате домашно милениче и на истото му е потребно посебно место каде ќе може да одмара и спие, следните 10 креативни решенија ни даваат идеа како…
Повеќе...
Миленичиња

Сопственичката му забрани да лае, а погледнете ја генијалната реакција на нејзиното куче

Лаењето е само еден од начините на кои комуницираат кучињата, односно еден од начините на кои кучињата „зборуваат“. Иако е сосема нормално кучињата да лаат, понекогаш тие стануваат премногу гласни.…
Повеќе...
Миленичиња

Сопственик тестираше низ колку тесен премин може да поминат неговите мачки, а видеото е урнебесно

Сопственикот на двете мачки, Мару и Хан, одлучи да проверив низ колку тесен отвор може навистина да помине една маќќла, а неговиот експеримент на Јутуб го прегледале скоро половина милион…
Повеќе...
Миленичиња

20 срцезатоплувачки фотографии од преслатко младенче од видот меркат и неговите родители

Јапонскиот фотограф на социјалните мрежи познат како Мамекоро51 го има едно од најслаткото хоби на светот, а тоа е да фотографира слатки младенчиња од различни животниски видови. За време на…
Повеќе...
Миленичиња

Овие неодоливи мачиња имаат цела колекција на шапки направени токму од нивното крзно

Обожавателите на мачки ќе се согласат дека нивната слаткост е едноставно бескрајна. Без разлика дали спијат, кога си играат со најмалите, кога се мистериозни ловци на птици или кога чекаат…
Повеќе...
Миленичиња

20 крзнени парови кои изгледаат подеднакво срцезатоплувачки како една свадбена фотографија

Дали и животните може да искусат и да почувствуваат романтична љубов, сè уште не е познато, но постојат многу прекрасни фотографии кои покажуваат и дека животните може да покажат љубов…
Повеќе...
Миленичиња

Го фрлиле беспомошно да лута по парковите, поради неговиот недостаток. Никој не веруваше дека ќе оздрави и ќе почувствува како е да се биде сакан

Често многумина во животот се плашат и го избегнуваат она што им изгледа поразлично од она на кое се навикнати. Следната приказна ги тера луѓето да се замислат и им…
Повеќе...