Мачки или диносауруси? Нов бизарен тренд од кој милениците не се воопшто задоволни!

Слично како и луѓето со модата, така и милениците се постојано подложени на нови трендови. Но, дали следниот тренд отиде...

22 фотографии од најмоќните и опасни животни, кои со нивниот изглед нè тераат да се запрашаме дали се вистински

Матеј Кајперж е холандски фотограф, кој 27 години од својот живот ги поминал патувајќи низ светот и фотографирајќи ги најопасните животни во...

20 животни кои докажуваат дека родителската љубов е најголемата што постои!

Љубовта е движечка сила на земјата, особено родителската љубов, а тоа го докажуваат и животните во нивниот чудесен...

Мислел дека станува збор за зебра со прашина на неа, а потоа забележал нешто неверојатно!

Фотографиите се направени од страна на фотографот Сергио Питамиц, кој работи за Национална...

24 животни за кои не знаевме дека се толку мали

Никој не може да одолее на крупни сјајни очи на едно мало крзнено суштество. Во продолжение следуваат 24 фотографии од преслатки животни за кои не сме знаеле дека се толку...

Овие 2 мачки се забавуваат повеќе од нас, на „мјаугично“ патување низ Јапонија!

Некој навистина сериозно си сфатил дека животот е еден и треба да се зграпчат сите 365 денови во годината, уживајќи во убавините што ни ги нуди...

Уметница изработува цветни круни за кучиња и мачки, а резултатите се извонредни

Јарeли е уметница и воедно професор на колеџ во Сан Диего, која првпат го воодушеви светот со пробна фотографија од куче носејќи цветна круна, а не беше ни свесна дека...

Каков миленик најдобро ни одговара според нашиот хороскопски знак?

Велат домашните миленици по некое време започнуваат да си наликуваат на своите сопственици. А ако веќе подолго време сакате да вдомите миленик, но не знаете каков, дозволете вашиот хороскопски знак...

Викенд релаксација: 20 смешни мачиња фотографирани во вистински момент!

Во продолжение следуваат 20 фотографии од смешни мачиња кои биле фотографирани додека танцуваат, мали слатки таленти кои знаат да ни го разубават...

Позитив на денот: Среќно минијатурно коњче весело танцува!

Ова минијатурно коњче е највеселото суштество меѓу животните кое ќе ви покаже како се трчи со елеганција и како се изведува легендарната танцувачка техника "одење по Месечината" на Мајкл...

Малите јариња кои чекаат свој ред за прегратка ќе го стоплат и најледеното срце

Од време на време, на сите нам ни е потребна прегратка! Претходно пишувавме дека бебињата се најслатки и во животнискиот свет, а следува и видео кое ќе ја потврди нивната...

Талентирано папагалче ги покажува своите вештини, на кои им завидуваме

Не само што е гламурозен со црвената боја, туку има и извонреден талент, а го прави подобро од повеќето нас, со вистински...

Ова улично куче го делеле минути од сигурна смрт, но „ангел“ му го спасил животот и сега изгледа неверојатно!

Тажната реалност е дека постојат милиони напуштени кучиња на улиците, оставени сами да преживуваат во овој суров свет. Ова е неверојатната приказна за еден таков борец кој поминал низ пекол...

23 фотографии кои докажуваат дека бебињата се најслатки и во животинскиот свет

Јапонско истражување покажало дека гледањето слатки фотографии од неодоливи  бебиња ја зголемува концентрацијата. Особено кога станува збор за крзнени бебиња, кои без сомнение, се најубавото дело на природата. Во продолжение...

Родители сурово се пошегуваа со својата 6-годишната ќерка за 1-ви април и добија остри критики од луѓето

Популарен пар на Јутјуб, решиле по повод Денот на шегата да се пошегуваат со нивната мала ќерка, но за жал, нивната шега беше се, освен смешна. Во продолжение погледнете како...

Денес е Светски ден на аутизмот: 7-годишно аутистично момче не се одвојува од неговиот најверен пријател, кој му го „вратил“ говорот

Денес е Светски ден на аутизмот, а следната приказна за едно аутистично момче и неговиот најверен пријател ќе ви го затопли срцето и ќе ви го разубави...

Викенд релаксација со урнебесно смешни животни!

Викендот нека ви започне забавно и релаксирачки со следното видео-компилација од документирани смешни моменти на слатки...

Со 10 фотографии од насмеани животни прославете го денешниот Светски ден на среќата!

Среќен Светски ден на среќата! Среќата е избор и таа зависи само од нас, а денес, утре и останатите денови одберете да биде навистина среќни и исполнети. Следува галерија од...

Мачката на покојниот Лагерфилд повторно во фокусот на вниманието: Лансира колекција во негова чест!

Во Февруари оваа година, светот на модата го загуби еден од своите најголеми дизајнери, беспрекорниот Карл Лагерфилд, а во најголема жалост од сите е неговата мачка Шупет. Иако сепак нема...

Ако сте имале лош ден, погледнете ги овие срцезатоплувачки фотографии!

Петок ден за релаксирање! А доколку сте имале лош ден на работа, во продолжение погледнете ги овие прекрасни фотографии од насмеани миленичиња со кои за секунда ќе заборавите на сите...

23 фото-докази дека животот со милениците е сè, освен досаден!

Во продолжение следуваат документирани докази за бројните комични ситуации во животот на еден сопственик на миленици кои ќе ги го направат...

20 слики од слатки животни кои ќе ви докажат дека тие се нашата најдобра терапија!

Зарем има нешто подобро од гледање многу слики исполнeти со меки крзнени срца после долг напорен ден на...

Како да препознаете дали и вашето маче е “Пијан морнар”?

Погледнете го следното видео, едуцирајте се, а воедно препознајте дали вашиот миленик е “пијан...

Ако некогаш сте се запрашале каков е работниот ден на спасувачките кучиња во планините, ова видео ќе ви го даде одговорот

„Ако во Рајот нема кучиња, тогаш кога ќе умрам, сакам да одам таму каде што заминале тие“, вака познатиот американски актер Вил Роџерс еднаш ја опиша својата поврзаност со овие...

Девојка го заборавила клучот и останала да чека пред влезната врата, но еден мал херој најде начин како да ја пушти внатре

Разликите меѓу кучињата и мачките прават сите да мислат дека првите се верни придружници, кои сакаат да жртвуваат сè за своите сопственици, додека вторите се мрзливи, себични манипулатори кои едноставно...

„Ожалостената“ мачка на Карл Лагерфелд ќе добие најголем дел од неговото богатство од 200 милиони долари

На Инстаграм профилот на саканата мачка на еден од највлијателните луѓе во модната индустрија Карл Лагерфелд, кој почина пред 2 дена од рак на панкреасот, се појави објава во која...

23 кучиња кои толку многу ги сакаат своите луѓе, што нивните погледи вредат милион зборови

Кучињата со векови биле најдобриот пријател на човекот. Како кучиња чувари, кучиња за говеда и кучиња за лов, тие ни служеле како професионални работници, но нивната добра и мила душа...

15 неодоливи „пред и потоа“ фотографии од животни кои пораснале заедно

Фотографиите од детството, преработени од возрасни браќа и сестри на забавни начини, се многу популарни на интернет, а веројатно сте виделе и неколку од нив. Изненадувачки, исто како и нас...

20 животни кои поради нивната „лутина“ изгледаат неодоливо

Животните, како и луѓето, можат да имаат лош ден, но некои животни изгледаат како да немаат добри намери кон нивните сопственици и тајно планираат злобни планови. Постои голема традиција на...

26 смешни животни кои решиле да бидат „негативци“

Сопствениците на миленичиња мора да поминат низ долга листа на скршени правила, бидејќи нивните четириножни пријатели секогаш прават работи кои ќе ги извадат од такт. Но хероите на оваа статија...