Дневникот на 2-годишно момче кое објаснува сè: „Јас имам 2 години. Не ме оставаат да се облечам, не ми дозволуваат да се движам“

Дали некогаш сте се запрашале што би напишал еден 2-годишник во личен дневник, доколку може чувствата да ги изрази со зборови? Тој знае да зборува, но не...

10 години безусловно го сакала нејзиниот сопруг – Кога открила што прави тој во слободното време, останала шокирана

За некои, тој е добротвор што прави хумани дела, но неговата сопруга смета дека тој е вистински лажливец и измамник, поради кого целиот нивен брак бил само една голема...

Фотографијата од момчето кое му помага на својот татко да ги затопли новороденчињата ги разнежни луѓето низ светот

Во Скандинавија методот, односно контактот кожа со кожа најчесто се користи како алтернатива за инкубација на прерано родените деца. Се смета дека човечкиот контакт им помага да закрепнат многу...

Сомнеж за коронавирус ги фрли Вилијам и Кејт Мидлтон во паника – Парот стравува за нивните деца

Секојдневните нови случаи со коронавирусот се темата за која најмногу пишуваат медиумите овие денови, а сега паниката не ги заобиколи и Вилијам и Кејт...

Момче ги продава цртежите, за да ѝ помогне на својата мајка да ја отплати хипотеката

10-годишниот Егор Зворигин, од Тјумен, Русија ги продава своите цртежи, со цел да помогне на неговата мајката да го отплати хипотекарниот долг, кој изнесува 3 милиони рубли, односно 42,000...

44-годишна жена го очекува своето 22-ро дете

Најголемото семејство во В.Британија наскоро ќе стане уште поголемо. 44-годишната Сју Редфорд постави видео на Јутуб, во кое со ултразвук, заедно со нејзиниот сопруг објави дека ќе имаат уште еден...

Често го навредувале поради големите уши, но еве каква трансформација доживеа момчето

Малиот Гејџ Бергер имал само 6 години кога започнал неговиот кошмар на училиште. Останатите деца го исмевале момчето поради големите уши, поради што неговите родители решли да го пратат на...

Скршена мајка објави фотографија од нејзиното бебе само неколку минути пред истото да почине

39-годишната Тами Андерсон, од Англија, објави фотографија од последните мигови од животот на 4-месечниот Вилбур, со цел да им даде поддршка на сите оние родители кои некогаш го загубиле своето...

„Ќе работам додека можам“: 92-годишен педијатар бесплатно посетува сиромашни деца

Во Бразил има 92-годишен лекар, кој им помага на сиромашните семејства, без пртиоа да им наплаќа за неговите услуги. Неговото им е Ајри Фонтура, а со неговиот гест го воодушеви...

Ален Делон стана дедо на 84 години – Неговата прекрасна ќерка му подари внуче

Никогаш не е доцна едно мало суштество да се појави во вашиот живот, а доказ за ова е самата легенда на светската кинематографија, Ален Делон, кој на 84 години стана...

Кејт Мидлтон ја објави нејзината омилена фотографија од малата принцеза Шарлот, која самата таа ја снимила

Прекрасната војвотка Кејт, која воедно е и професионален фотограф, факт кој за истата на малкумина им е познат, има направено безброј фотографии од нејзините...

14 урнебесни докази зошто децата никогаш не треба да бидат оставени сами, без надзор

Родителите најдобро ќе се пронајдат во следните 14 урнебесни фотографии кои докажуваат дека детската енергија и креативност нема граници и притоа, докази зошто децата никогаш не треба да бидат ниту...

Енрике Иглесијас и Ана Курникова ја покажаа својата новородена ќерка – Вистинска мала кукла

Енрике Иглесијас и Ана Курникова станаа родители по трети пат и сега гордите родители, покрај тоа што ја споделија радосната вест со своите фанови, решија јавноста да ја израдуваат на...

34 извонредни трикови и практични трикови кои на родителите ќе им бидат од голема помош

Следните 34 паметни идеи значително ќе им го олеснат секојдневието на родителите, благодарение на кои полесно ќе го организираат домот, а истовремено ќе ја поттикнат креативноста на своите...

16 брилијантни идеи како со домашни изработки да го разубавите катчето на вашите деца

Да се биде родител не е воопшто лесна задача, особено да ги направите децата среќни и исполнети, но истовремено да се грижите за нивната едукација и здравје. Воедно, потребно е...

Момче е избркано од 2 училишта поради неговата коса – Погледнете ја проблематичната фризура

Постојат бројни и разни причини поради кои еден ученик би можел да биде избркан од училиште, но дали сте слушнале причината за тоа да биде неговата...

Близнаците на Енрике Иглесијас и Ана Курникова го освоија светот – Го наследиле најдоброто и од двата

Енрике Иглесијас и Ана Курникова се едни од славните парови за кој никој не се надеваше дека ќе успеат да бидат долго време заедно. Но, тие докажаа дека вистинската љубов...

Меган Маркл на прошетка со бебето Арчи, како најобична мајка- Навистина ѝ прилега новиот живот

Меган Маркл беше забележана на обична прошетка со нејзиниот син Арчи, во Канада, каде штотуку го започнува нејзиниот нов живот со принцот...

Неверојатната приказна на новото најубаво девојче на светот, кое било оставено од своите родители

Приказната за малата и чудесна Зои е навистина необична. Таа е родена во Сибир, но нејзините родители се откажале од неа и ја оставиле во дом за сирачиња. Кога имала...

Ова се 3-те супер баби во хороскопот- Секој миг со нив е волшебен!

За секое дете, бабите и дедовците играат посебна улога во неговиот живот, особено во детството, бидејќи на еден начин се втори родители, но кои повеќе ги разгалуваат своите...

Ова се 3-те хороскопски знаци кои важат за најдобри мајки

Астролозите ни откриваат кои знаци во хороскопот важат за најдобри мајки и кои притоа му овозможуваат уникатно искуство на нивното дете, создавајќи топол хармоничен дом со нивната одговорност и...

Мила Јовович го покажа својот труднички стомак- Славната актерка изгледа едноставно непрепознатливо

Славната актерка Мила Јовович го очекува нејзиното трето дете и неодамна на социјалните мрежи се појавија нејзини фотографии, на кои ѕвездата изгледа едноставно...

Еве како изгледа синот на најзгодниот затвореник во светот- Вистинска негова мала копија

Во текот на 2014-та година, 34-годишниот Џереми Микс се стекна со светска слава на еден многу необичен начин, откако полицијата објави негова фотографија на Фејсбук, која за кратко време го...

„Намерно не сум раѓала“- Разговарав со жена без деца, која има 70 години и дознав дали се кае за нејзиниот избор

„Додека бев во болница, разговарав со една интересна жена. Таа веќе има 70 години, но изгледаше многу негувано. Воопшто не наликуваше како на типична возрасна...

Децата кои растат со бабите и дедовците се посреќни и попаметни, докажаа истражувањата

Љубовта, грижата и поддршката од бабите и дедовците имаат неверојатно благопријатен ефект врз внуците, докажаа многубројни...

Откако ги прегледа снимките од скриената камера во домот, мажот целосно го смени однесувањето кон неговата сопруга

Маж од Тајланд постави скриена камера во својот дом, а снимениот материјал го натера целосно да го промени своето однесување кон неговата...

Прекрасната турска актерка Хазал Каја која ја глумеше „Фериха“, по бројни проблеми, стана мајка за првпат

Прекрасната и нежна турска актерка Хазал Каја, позната по својата улога во турската серија „Девојката со име Фериха“, моментално го живее најпрекрасниот момент во својот...

Откриена е интересната тајна за децата на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон

Во последно време, децата на 37-годишната војвотка Кејт Мидлтон и принцот Вилијам се доста активно вклучени во животот на кралското...

Кејт Мидлтон ги откри првите зборови на нејзиниот најмал син, принцот Луј

Принцот Луј е најмалото дете на војвотката Кејт Мидлтон и принцот Вилијам. Иако е на само 1-годишна возраст, малиот принц предизвикува медиумско внимание каде и да се...

35 практични трикови кои неверојатно многу ќе им го олеснат секојдневието на родителите

Во следното забавно видео ќе пронајдете колекција од 35 златни трикови кои ќе го олеснат животот и секојдневието на родителите. Од тоа како лесно да го поттикнете вашето дете да...