Мајка на 3 деца воодушевува споделувајќи фотографии од тоа како навистина изгледа телото по породувањето, без да ја сокрива опуштената кожа

Шери Грант од Јужен Велс, Австралија, пронајде нов и вистински начин како да го засака своето тело по раѓањето на нејзиното прво...

„Имам 67 години и живеам сама- Ги молев децата да дојдат да живеат со мене или јас да отидам кај нив. Не ме сакаат. Не знам што да правам!“

Според истражувачите, осаменоста е во пораст, а луѓето се почесто се чувствуваат осамено. Секојдневно гледаме луѓе, кои можеби немаат ниту еден...

5 предности и 5 ризици за станување мајка по 40-та година

Раѓањето деца во подоцнежната возраст станува сè почеста појава. Причините за ова може да бидат најразлични: Кариера, несигурност на партнерот, желбата да се живее само за себе или недостаток од...

7 непромислени грешки што речиси сите млади мајки ги прават, а некои од нив се доста опасни

Денешните млади мајки имаат пристап до огромно количество на информации за тоа која е најдобриот начин за нега и грижа за нивното...

10 начини како да заздравите побрзо по направен царски рез

Речиси 1 од 3 жени го раѓаат своето дете по пат на царски рез, па затоа сè повеќе е потребна едукација на оваа тема. Постојат многу работи што една нова...

„Мојот син ми го сврте животот наопаку, па одлучив нашето секојдневие да го претставам преку 20 искрени и смешни стрипови“

„Здраво! Моето име е Луба Собол. Јас сум уметница и воедно, млада мајка од Русија. Започнав да цртам стрипови, инспирирани од моето секојдневие како мајка, кога мојот син имаше 9...

Ќерката се посомневала дека нешто чудно се случува со нејзиниот татко, кој бил во дом за стари лица, па поставила камера. Не била подготвена за она што следувало

Една жена забележала дека нешто чудно се случува со нејзиниот татко, кој бил сместен во дом за стари лица, па за да се ослободи од сомнежите, одлучила во собата во...

12 славни дами кои за првпат станале мајки по 40-тата година

И покрај препораките на лекарите ширум светот, дека е најдобро е жените да го родат првото дете до 30-та година, сепак оваа граница во последните години постајно се поместува...

Ова момче има скоро 2 години, а веќе на секои 6 недели го посетува фризерскиот салон

Запознајте го 21-месечниот Артур Пател, од Стивенејџ, уште откако се роди, постојано го привлекува вниманието на сите каде и да отиде, благодарение на една негова богата...

„Му соопштив на сопругот дека го очекуваме нашето трето дете и ја фотографирав неговата реакција“

„Мојот сопруг беше присутен кога ги правев тестовите за бременост за нашите две деца. Затоа сега по повод третата бременост сакав да направам нешто забавно, со што неговата реакција ќе...

Еден маж го остави својот татко во старечки дом. Кога се врати, неговиот 5-годишен син му постави прашање од кое тој занеме

Сакајте, почитувајте и грижете се за своите родители, независно од нивната возраст. Тие го дале својот живот за вас и треба да пронајдете начин, да им се...

Среќен „Ден на таткото“: 20 луѓе кои неверојатно многу си личат на своите татковци

Денес се одбележува светскиот „Ден на таткото“, а по тој прекрасен повод, Интернет корисниците ширум светот споделуваат фотографии кои докажуваат дека се вистински копии на своите...

По што се разликуваат децата родени со царски рез од децата, родени по природен пат

Царскиот рез претставува операција, при која бебето на хируршки начин се отстранува од стомакот на...

Откриено е зошто скокоткањето е штетно за децата, а возрасните воопшто не се свесни за тоа

Во животот барем еднаш, секоја личност, почнувајќи од детските денови, била скокоткана, но скокоткањето на децата може да биде штетно, наместо...

Мајка на три момчиња напиша моќно писмо до своите идни снаи, кое остава со солзи во очите

Животот ни покажува дека врската помеѓу снаите и свекрвите доаѓа во сите форми, од љубов и почит, до ривалство и...

5 начини на кои зборувањето со вашето дете, може да ја зголеми неговата интелигенција

Неодамнешно истражување покажа дека водењето мали разговори со вашето дете, ја зголемуваат неговата интелигенција, вербалните способности и неговите идни...

Кога се родија, никој не веруваше дека се близначки, а еве како изгледаат сестрите 20 години подоцна

Природата никогаш не престанува да изненадува, со генетските ремек-дела што ги подготвува. Овие две близначки од В.Британија несоменено привлекоа огромно внимание, бидејќи едната има бела, а другата темна боја на...

ТЕСТ: Дознајте каков тип на мајка сте и како ве гледаат вашите деца

Од одговорот како ве гледаат вашите деца ве делат само неколку забавни...

Оваа жена стана мајка по прв пат, но меѓу симптомите на бременоста се криело нешто страшно, што дури ни лекарите не успеале да го забележат

Само две недели откако Ана Пантер, од Вигстон, се породила, лекарите имале вознемирувачки вести за...

Мајка го открива својот итар и економичен трик како нејзините деца да бидат спремни за неколку минути

Една мајка од Мелбурн го открива својот вешт трик, кој чини помалку од 300 денари, а со помош на кој нејзините 4 деца се спремни за само неколку...

Мајка и нејзиното 9-месечно бебе уживаат во едно многу необично хоби, кое не секој би го практикувал

Времето на родителите поминато со своите деца е бесценетo, па затоа секој се труди, на свој уникатен начин да го помине слободно време со своите најмили, но оваа мајка и...

9 од 10 мајки одговорија дека нивните сопрузи им предизвикуваат поголема нервоза и стрес од самите деца! Дами, дали се согласувате?

На мажите им преостанува да негираат, но на жените да...

Брачен пар со близначки кои имаат Даунов синдром, шири позитивна порака до останатите родители како нив

Млад брачен пар, кој неодамна се оствари во улога на нови родители, кои претходно откриле дека ќе имаат близнаци со Даунов синдром, сега шират позитивна порака до останатите родители кои...

Мајка која имала 4 спонтани абортуси, се обвинува себеси, поради една работа која ја правела дури 30 пати на ден

28-годипната Џејд Рис од Кент, досега била бремена 6 пати, но само 2 бремености завршиле успешно, а причината за 4 абортуси мајката смета дека лежат во нејзината „30 на ден...

Откако лек ѝ го уништил телото и ѝ било кажано дека никогаш нема да затрудни, сега оваа жена го очекува своето чудо

24-годишната Даника Херон, од Јужен Велс, во 2014-та година, само неколку денови пред нејзиниот 19-ти роденден добила мистериозен осип на нејзиното тело, кој довел до развивање на Стивен-Џонсон...

Мајка вели дека нејзиното бебе е копија на Дејвид Бекам, откако истото се роди со модерна фризура

Бебето го избра најдобриот начин да дојде на овој свет: Со стил и елеганција, а уште првиот ден веќе крши срца благодарение на идентичниот изглед како славниот...

„Немам купено месо повеќе од 1 година“: Како оваа мајка го полни фрижидерот за само 100 денари

Туи Марама Кенан имала доста шарен живот: 8 години била полициски офицер, потоа наградувана инструкторка по зумба, а сега се грижи за нејзините 5 ќерки. Но, таа не е обична...

Медицинска сестра покажува колкава е опасноста од батериите по здравјето на децата

Вознемирувачки фотографии покажуваат што точно може 1 батерија да му направи на детето, доколку ја голтне- во временски период меѓу 30 минути и 4...

14-годишно момче ја презема улогата на својот татко, откако тој го остави семејството на цедило

14-годишниот Хари, го дава својот максимум во ден кој за него трае цели 19 часа, грижејќи се за своите браќа и сестри, меѓу кои се и 6-годишните близнаци, Арти и...

10-те најпопуларните имиња за новороденчиња во светот, за 2019-та година

Една од најтешките задачи за новите родители е изборот на име за најновиот член во...