Децата кои растат со бабите и дедовците се посреќни и попаметни, докажаа истражувањата

Љубовта, грижата и поддршката од бабите и дедовците имаат неверојатно благопријатен ефект врз внуците, докажаа многубројни...

Откако ги прегледа снимките од скриената камера во домот, мажот целосно го смени однесувањето кон неговата сопруга

Маж од Тајланд постави скриена камера во својот дом, а снимениот материјал го натера целосно да го промени своето однесување кон неговата...

Прекрасната турска актерка Хазал Каја која ја глумеше „Фериха“, по бројни проблеми, стана мајка за првпат

Прекрасната и нежна турска актерка Хазал Каја, позната по својата улога во турската серија „Девојката со име Фериха“, моментално го живее најпрекрасниот момент во својот...

Откриена е интересната тајна за децата на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон

Во последно време, децата на 37-годишната војвотка Кејт Мидлтон и принцот Вилијам се доста активно вклучени во животот на кралското...

Кејт Мидлтон ги откри првите зборови на нејзиниот најмал син, принцот Луј

Принцот Луј е најмалото дете на војвотката Кејт Мидлтон и принцот Вилијам. Иако е на само 1-годишна возраст, малиот принц предизвикува медиумско внимание каде и да се...

35 практични трикови кои неверојатно многу ќе им го олеснат секојдневието на родителите

Во следното забавно видео ќе пронајдете колекција од 35 златни трикови кои ќе го олеснат животот и секојдневието на родителите. Од тоа како лесно да го поттикнете вашето дете да...

Приказната за „Малата сирена“ од Перу која трогна милиони луѓе- Ова мало девојче се избори до крај, за да живее

Ја нарекуваат „Малата сирена“ од Перу, а нејзината среќна- тажна приказна успеа да трогне милиони луѓе ширум...

5 фрази кои бабите и дедовците ги велат, а со кои може да ги повредат чувствата на нивните внуци

И покрај тоа што бабите и дедовците секогаш имаат добра намера, сепак со кажувањето на одредени фрази можат несвесно да ги повредат чувствата на нивните...

10 луѓе ги споделуваат најпалавите работи кои ги направиле како деца, чисто од љубопитност

Од вметнување топломер во врел компир до сечење трепки, во продолжение прочитајте ги најпалавите работи кои овие 10 Интернет корисници ги направиле кога биле деца, поттикнати од нивната наивна...

22 фотографии кои ја покажуваат бескрајната љубов на принцезата Дијана кон нејзините деца

Дури и денес, саканата принцеза Дијана е кралска фигура која светот никогаш нема да ја зборави. Од начинот на кој беше сопруга, до тоа како го најде својот пат кон...

Мајката си решаваше крстозбор кога одеднаш сфати дека тука се крие најголемото изненадување

Трејси Метос од Сакраменто, Калифорнија го слави својот 53-ти роденден со семејството, бидејќи нејзините три деца знаат дека нивната мајка е добра во решавање на крстозбори и подготвиле специјален крстозбор...

Тинејџерка си го заборавила целото семејство поради болест

Тинејџерка има среќа да биде жива откако нејзиниот мозочен грип погрешно беше дијагностициран како училишен стрес - сè додека не го заборави целото семејство. На Рафаела Домингос, која сега има...

Ова бебе се насмевна во сонот, но приказната за неговата 17-годишна мајка е поразителна и без среќен крај

На прв поглед, ова е сосема вообичаена фотографија од мало слатко бебе, кое насмевнато спие во прегратките на неговата мајка, но срцепарателната драма која се крие зад истата лесно може...

Најбрзиот и најубав начин да смириш расплакано бебе

Има ли поголемо задоволство за едно дете од...

10 моменти кои совршено го покажуваат животот пред и по имањето деца

Со доаѓањето на деца, настанува вистински пресврт во животот на секој родител, особено во моментот кога ќе сфатите колку е фантастичен светот на детето со сите нивни фантазии и безусловна...

Семејството е најголемото богатство (Поучно видео)

Следното кратко видео преку една поучна приказна ни докажува дека семејството е најголемото богатство кое човек може да го...

„Наставничката на мојот син е вистинско злато! Еве како го научи да црта, а да ви кажам, покрај него, научив и јас!“

Инспирирајте ги вашите деца да се заинтересираат за математиката, а воедно да го развијат и интересот кон уметноста на следниот креативен и супер забавен...

15 луѓе кои гордо ги заследиле стапките на нивните родители и ова е повеќе од срцезатоплувачки

Некои деца изгледаат како мини верзии на нивните родители кога се мали, но некои деца одат чекор понатаму и ги следат стапките на нивните родители, негувајќи ја истата...

Како токсичната врска меѓу родителите може да им наштети на децата и 4 начини да се избегне овој проблем

Децата доживуваат стрес на ист начин како и возрасните. Околу 13% од децата се соочуваат со вознемиреност кога живеат во нездрава и негативна средина, односно кога се под влијание на...

Сестричките Дијана и Ана од Украина кои јаделе стиропор и тапети за да преживеат, конечно се спасени

Двете девојчиња, на возраст од 1 и 5 години, биле затворени во вистинска „куќа на ужасот“, каде биле изгладнувани, во Днипиро, Украина. Децата биле толку неухранети, при што биле принудени...

Како помал, тој не говореше поради неговиот аутизам, но денес момчето зборува повеќе од 9 јазици, па дури и пишува песни

Следењето на децата во нивниот развој секогаш е една вистинска авантура. Иако работите можат станат комплицирани по пат, од секоја ситуација постои...

Момче ѝ кажа на неговата мајка дека во училиштето има брат близнак, а таа се расплака кога ја виде фотографијата

Децата живеат живот полн со надеж, природно љубопитство и голема радост. Згора на сè, тие се неверојатно мудри и чесни со своите размислувања. Токму ова го докажа и следното момче...

Тој е Доминиканец, таа Швеѓанка и тие се еден неверојатен пар, но нивната прекрасна ќерка е вистинска чудесна кукла

Децата родени во мешани бракови навистина се истакнуваат по нивната посебна комбинација од гени. Понекогаш резултатот е толку привлечен, што тие изгледаат дури...

Двете внуки на принцезата Дијана се вистинска копија една на друга

Без сомнеж, малата принцеза Шарлот е вистинска убавица, која не ги пропушта јавните настани за да го докаже својот сладок детски и храбар карактер, покажувајќи кралска самодоверба уште од мали...

Ова дете- ѕвезда има 5 години, а уште сега ги зголемува своите гради. Каде им е паметот на родителите?

Натпреварите за убавина наменети за деца и телевизиските емисии за истите се доста барани од гледачите ширум...

Галина која роди на 60-годишна возраст, сега покажува како изгледа нејзината ќерка

На 13-ти јануари, 2015-та година, во соседна Бугарија се случи вистинско чудо. 60-годишната Гала Шубенина роди здраво девојче по име Клеопатра, која тежеше 2.8 килограми и беше висока 49...

5-месечната Габи стана Интернет сензација со нејзината долга коса- Погледнете ја малата принцеза

Овие денови, социјалните мрежи во соседна Бугарија се исполнети со споделувања на фотографии од 5-месечната мала и недоливо слатка Габи, која е прогласена за бебето со најдолга...

За 76 години, таа роди 69 деца: Приказната за најмногудетната мајка на сите времиња

Оваа приказна звучи толку неверојатно, што дури на луѓето понекогаш им е тешко да поверуваат дека истата навистина се...

Бебе во Украина се бори за живот, откако неговата мајка го претепа и излезе на состанок

Родителите имаат задача да се грижат и да ги заштитат своите деца, а тоа се подразбира, не треба да го прават бидејќи мора, туку поради безусловната љубов што ја чувствуваат...

Принцот Хари со емотивна исповед за неговата мајка, принцезата Дијана

Запрашан дали ја преболел и надминал болката од смртта на принцезата Дијана, принцот Хари одговори: „Мислам дека тоа е нешто како рана, која...