Слабеењето и вишокот килограми се вечна акутелна тема кај милион дами ширум светот. Без разлика дали барате рецепт за слабеење на долгорочен план или брзо и ефикасно слабеење пред некој важен настан, следниот златен и лесен рецепт е токму совршеното решение!

Чудесен диетален напиток со моќен ефект

Потребни состојки

  • 2 л вода
  • 1 краставица
  • 1 лимон
  • 1 кафена лажица ѓумбир
  • 12 листови од нане

Начин на подготовка и употреба

Добро измијте го лимонот, без да го лупите, исечете го на кругови  и поставете во 2 литри вода. Следно, излупете ја краставицата, исечете ја на кругови и исто така додадете ја во водата, а на крај додадете ги листовите од нане и ѓумбирот. Добро измешајте ги состојките заедно користејќи лажица и така оставете го напитокот да отстои преку ноќта во ладилникот.

Напитокот консумирајте го следниот ден, започнувајќи од утрото, а веќе за следниот ден подгответе нова доза. Со цел да ги добиете посакуваните резултати, редовно консумирајте го исклучиво само овој напиток со вашите оброци.