Денес ви споделуваме златен рецепт за густ домашен напиток, а кој е омилен на милион жени ширум светот, наменет за ефикасно и моќно слабеење, а како бонус го забрзува метаболизамот, ги елиминира токсините и целосно го прочистува организамот.

Чудесниот домашен напиток се консумира навечер, а благодарение на истиот не само што значително ќе ги намалите вишокот килограми, туку и ќе ви помогне да го намалите апетитот и да ги согорите наталожените масни наслаги. Комбиниран со правилна исхрана, брзо ќе ви помогне да ја добиете совршената фигура.

Домашен напиток за моќно слабеење

Потребни состојки

  • 1 шолја нискомаслено кисело млеко
  • 1 кафена лажица ленени семиња
  • 1 кафена лажица овесни снегулки
  • Прстофат цимет

Начин на подготовка и употреба

Сомелете ги ленените семиња и овесните снегулки со блендер, а потоа истите заедно со циметот додадете ги кон киселото млеко. Добро измешајте ги состојките и оставете ја смесата да отстои 15 минути. Тоа е сè! Консумирајте го готовиот напиток навечер, неколку часа пред да отидете на спиење.