Сонот на речиси секоја жена е да биде слаба и витка, а без притоа да вложи премногу труд за таквите совршени резултати. Токму следниот моќен напиток, односно домашен коктел може овој сон да го претвори во ваша реалност, а еве како да го приготвите.

Ноќен коктел за моќно слабеење

Потребни состојки

  • 1 корен од ѓумбир (со должина од 10 цм)
  • 10-12 црвени јаболка
  • Кората и сокот од 2 лимони
  • Мед
  • 1-2 стапчиња цимет
  • 4-5 литри вода

Начин на подготовка и употреба

Исчистете го ѓумбирот, исечете го на парчиња и поставете го во тенџере. Направете мали засеци на јаболката и заедно со корите од лимоните додадете ги кон ѓумбирот. Залејте ги состојките со вода и поставете ја смесата на оган за проврие околу 3 минути. Кренете ја од оганот и прецедете.

Почекајте малку да се излади, а потоа додадете ги сокот од лимонот и медот кон топлиот напиток. Може да го консумирате топол или ладен, по ваша желба. Консумирајте го навечер, а истиот ќе дејствува додека спиете.