Со доаѓањето на летото, сакате не само да уживате во сончевите зраци и да уживате во вечерната свежина по топол ден, туку и да се чувствувате колку што е можно повесело, и покрај +30 надвор од прозорецот и над. За да бидете во форма воопшто не е неопходно да барате совет од специјалист, доволно е да следите едноставни правила кои со задоволство ги споделуваме со вас.

 

1. Што е најдобро да се јаде на топло

Во топлината важно е да се одржува рамнотежата на водата и да се јаде лесна и освежителна храна која ќе го намали оптоварувањето на телото. Во зависност од поединецот, салати, овошје, јогурт, смути, ладни грицки, како и сладолед, смути и десерти од овошје и бобинки може да бидат едни од најдобрите јадења на жештината. Сето ова го заситува телото со есенцијални хранливи материи и витамини, а исто така ја спречува појавата на оток, што најчесто се јавува при јадење тешка, премногу зачинета, слатка и солена храна.

Овошје и зеленчук

Исто така, вреди да се обрне внимание на зеленчук и билки. Вклучете во вашата исхрана краставици, домати, слатки пиперки, зелка од различни сорти, ротквици, тиквички, магдонос, целер, копар, спанаќ, нане, босилек, рукола, зелена салата, млад лук и зелен кромид.

Бобинки и овошје нема да бидат излишни. Затоа обрнете внимание на дињи, лубеници, кајсии, цреши, малини, јагоди, рибизли, боровинки. Од сето ова можете да подготвите салати, пијалоци, смути, сокови, компоти или едноставно да го јадете во чиста форма.

Житарици, месо

Што се однесува до житарките, тука се идеални леќата, пченицата, просото, бисерниот јачмен, како и кафеавиот ориз. Не заборавајте за растителни протеини. Вклучете во вашето мени зелена хељда, зелена леќа, див ориз, печурки, буковец, семки како и индиски ореви, бадеми, ореви, лешници. Што се однесува до месото, најдобро е да се даде предност на црвена риба, морска храна, мисирка и пилешко филе.

 

Пијалоци

Идеални пијалоци на топло се билни чаеви, кокосова вода, лимонади без прекумерно додавање шеќер, во комбинација со миризливи зачини во вид на кардамон, коријандер, анасон. Важно! Запомнете дека главната работа е дека секој пијалок, вклучително и вода, треба да биде на собна температура, но не од фрижидер. Во спротивно, ќе му даде дополнително оптоварување на телото, а жедта нема да се гаси.

 

2. Што да избегнувате во лето

Не се препорачува да јадете или пиете тешка, мрсна или зачинета храна на жештина, бидејќи сето тоа може да направи да се чувствувате летаргично, уморно и да ја зголеми веројатноста за дехидрација. Исто така, не се препорачува пиење алкохол, бидејќи може да предизвика дехидрација и да го направи телото поподложно на болести поврзани со топлина.

 

Не злоупотребувајте кафе, бидејќи ги мие микроелементите од телото и доведува до дехидрација. Треба да се исклучат и млечните производи или барем да се намали нивната употреба во особено жешок период.

Месото како говедско, јагнешко и свинско месо, исто така, најдобро е да се јаде во мали количини и по можност наутро.

 

3. Летни рецепти

Со вас споделуваме избор од летни рецепти, благодарение на кои телото не само што ќе биде сито, туку и здраво, без многу тежина и трошење енергија.

 

1. Малку поинаков таратор

За подготовка на оваа супа ќе бидат потребни неколку минути, а резултатот пријатно ќе ве изненади со освежителен вкус и леснотија на јадењето.

Состојки:
• Краставици со средна големина – 3-4 парчиња;
• Свежо нане – 2 гранчиња;
• Свеж копар – за сервирање;
• Лук – 1-2 чешниња;
• Сол – по вкус;
• Мешавина од мелени пиперки – по вкус;
• Јогурт без адитиви за пиење со средна маснотија – 1 чаша.

Начин на готвење:
• Измијте ги краставиците • Исечете ги на коцки;
• Ставете ги во сад за блендер или кој било друг сад;
• Додадете излупен и исечкан лук, како и поголем дел од листовите нане;
• Истурете го јогуртот • Сол и бибер по вкус;
• Блендирајте додека не се изедначи;
• Сервирајте во чаши или чинии;
• Украсете со ситно сечкан копар и сечкано нане;

2. Matcha лате

Мача лате е пијалок направен од мача и млеко, со додадени засладувачи, вкусови и/или други состојки, во зависност од личните преференци. Овој пијалок често се служи ладен или со мраз, и има благ, земјен вкус на зелен чај, што го прави популарен пијалок во текот на летните месеци.

 

Состојки:
• Мача – 1 лажиче;
• млеко од соја или бадем – 0,5 чаши;
• Сирупи или зачини – по вкус.

Начин на подготовка:
• Загрејте го растителното млеко на шеесет (максимум до осумдесет) степени;
• Ставете ја мачата;
• Убаво изматете со жица, миксер или вилушка;
• Додадете сируп, зачини или коцки мраз, по ваш избор