Уште 7 неочекувани промени кои им се случуваат на жените после породувањето, а повеќето не забележуваат

Претходниот пат  читавте за 7 извонредни, но помалку познати промени после породувањето,  како промената на вашата боја на коса или фантомските фетални движења, а сега следуваат уште 7 вакви промени,...

После 50 години од разводот, жена го победи поранешниот сопруг на суд и ќе добие алиментација од 134.000 евра

Тони Андерсон е 74-годишна жена од Калифорнија која сопругот ја оставил и заминал од државата кога нивната ќерка имала само 3...

21 идеја за најдобрите родителски трикови на кои сигурно никогаш не би се досетиле!

Одлгедувањето и воспитувањето на деца не е воопшто лесна работа и истата бара огромен труд, пожртвуваност и внимание, но истовремено е и една од најубавите улоги. Додека некои родители малку...

Дали би прифатиле ваква работа? Семејство од В.Британија нуди плата од 47.000 евра за дадилка, но има еден чуден услов

Британски пар бара да вработи дадилка за чување на нивните 5-годишни близначки, но со едно многу специфично барање. Во продолжение прочитајте за што точно станува збор и дали би можеле...

Мајка им напишала на своите деца роденденски честитки за наредните 30 години, а еве и зошто

Причината зошто оваа мајка им напишала роденденски честитки на своите деца и истите да ги добиваат во наредните 30 години е прекрасна, но истовремено и...

Мајка го искористила своето породилно отсуство да патува низ светот заедно со сопругот и двете деца

35-годишната Вал Берндт од Берлин, работи типична канцелариска работа, па затоа возбудата била дупла кога разбрала дека е бремена со своето прво дете, а истовремено заедно со сопругот испланирале патување...

Девојче стана Интернет хит со нејзината сирена-фризура, а сега и останатите родители ги споделуваат нивните идеи за училишниот “Ден на луда коса”

4-годишната Атлантис Кастиљо од Хјустон, Тексас за овој повод носеше фризура инспирирана од ликот на сирената Ариел, а откако нејзината објава стана вирален хит на Интернет, и останатите родители добија...

7 извонредни, но и помалку познати промени кои може да им се случат на мајките после породувањето

За мајките, целото искуство на раѓање на своето дете e најголемиот подарок во нивниот живот. Со самата бременост и детето се раѓаат и промените, особено промените на телото. Доколку сте...

20 смешни слики кои се доказ дека родителството не е лесна игра, а во кои сите родители ќе се пронајдат

За секој родител, нема поголемо и поубаво чувство од раѓањето на нова личност во нивниот свет. Но, сите знаат дека грижат за децата, особено за бебињата не е воопшто лесна...

10 идеи како вашите деца да се забавуваат додека вие работите

Секој родител се нашол во ситуација неговото дете да барало внимание, а тој во моментот бил зафатен со многу работа. Во вакви ситуации, клучното решение е и ним да им...

Фотограф ја покажува вистината за телото на жената после породување и не, не е како што списанијата ja претставуваат!

Телото на жената поминува низ многу промени во текот на бременоста и тоа што го гледаме на рекламите и списанијата не е ни близу до реалноста. Така, овој фотограф решил...

10 работи кои требаше да му ги кажам на моето дете пред да тргне на училиште

Ако вашето дете наскоро ќе тргне на училиште, во прилог прочитајте 10 совети од една мајка, која сменила 2 училишта бидејќи нејзиното дете не можело да се вклопи во средината....

Бабите и дедовците кои се грижат за своите внуци живеат подолго, според науката

Повеќето од нас имаат убави сеќавања за времето поминато со баба и дедо. Тие секогаш биле таму за да ја споделат со нас нивната мудрост, прегратки, бакнежи. Тие ни раскажуваа...

Мајка од Јапонија ја претвора попладневната дремка на нејзините близнаци во прекрасни авантури

Ајуми од Јапонија е фотограф и мајка на 4-годишни близнаци. Таа не знаела дека нејзините креативни моменти за време на попладневната дремка на близнаците ќе ѝ донесе толку голема популарност....

Зошто таблетите се многу поголема опасност за нашите деца отколку што си мислиме?

Кога малото девојче посочи кон слатките крај касата, нејзината мајка ѝ кажа: „Не, тие не чинат за твоите заби.“Тогаш нејзината ќерка, која не беше постара од две години, го стори...

Жена го документира „патувањето“ на нејзиното тело откако родила тројки

Минатата година фотографијата на Марија Нордо објавена на Инстаграм стана популарна благодарение на необично големиот стомак во кој биле сместени нејзините 3 ангелчиња. Во септември таа родила три убави бебиња...

Урнебесни фотографии кои покажуваат дека децата понекогаш можат да бидат мали „дивјаци“

Децата можат да бидат многу мили и слатки, но кога ворасните ќе ги нема на видик (а понекогаш и кога тие се тука), ја покажуваат својата „дива“ страна и создаваат...

Мајките ги претвораат папочните врвци во накит и чувствата за овој тренд се измешани

Неодамна се појави нов неверојатен тренд кај младите родители кои сакаат да останат блиски до своите бебиња засекогаш и секогаш. Овие родители бараат од производителите на накит да создаваат ѓердани,...

19 ситуации во кои работите излегле надвор од контрола без мама

Родителството е тешко. Сепак, 90% од татковците велат дека да се биде родител е нивната најголема радост. Ајде да бидеме искрени, не може да биде поради валкани пелени или недостаток...

20 фотографии кои докажуваат дека гените се неверојатни

Кога ќе се роди бебе, родителите, па дури и пријателите и роднините, почнуваат да шпекулираат на кого ќе личи бебето. Не е лесно да се погоди како ќе изгледа кога...

20 фотографии кои докажуваат дека татковците се најдобри пријатели на девојчињата

Научниците од Универзитетот Емори (САД) дознале дека татковците на девојчињата се повнимателни и поодговорни од татковците на момчиња. И тоа не е изненадувачки, бидејќи ќерка, за секој маж е мала...

Самохран татко од Тајван го илустрира секојдневниот живот со неговиот син, а сликите се помоќни од зборовите

Илустраторот Блу Лан Шенгје кој неодамна стана татко, најде нова инспирација за неговата работа. Откако се родил неговиот син, тој започнал нова серија на илустрации во кои покажува како е...

Што сакаат најмногу бебињата кога се во утробата на мајката?

Тесната врска помеѓу вас и вашето бебе се формира многу порано, отколку што мислите. Според една студија за психолошка наука, фетусот може да ја почувствува психолошката состојба на мајката. Неродените...

Фотографка од Аризона е мајка на 11 деца и таа ја изразува љубовта кон нив во секоја фотографија

Кога ќе се роди бебето, секоја мајка сака да го запише секој чекор за да остане во нејзиното сеќавање, да ги документира сите важни точки: како расте и го запознава...

Татко прави генијално изненадување за неговата ќерка која обожава диносауруси

Очигледно да се биде ќерка за сценограф за специјални ефекти е многу забавно, а 7-годишната Шелби Корам може да го потврди тоа. Нејзиниот татко Лајл, со неговиот кретивен ум, техничка...

20 фотографии кои докажуваат дека каде и да одат децата следи „хаос“

Да се биде родител може да биде навистина исцрпувачки, особено кога вашите деца го свртуваат светот наопаку кога ќе останат без надзор. Сепак, нема ништо понаградувачко отколку кога ќе се...

Татко претставува 10 работи за родителството кои нема да ги прочитате во книгите

Татко по име Ли секојдневно се справува со неговото мало „торнадо“ по име Ава. Тој ужива во родителството, но сака да ги претстави и комичните и мачните моменти од овој...

Мајка на две деца го насликала нејзиното секојдневие и сите родители можат да се пронајдат во овие илустрации

Марија Горбунова е руски уметник, мајстор на карикатури и портрети, како и мајка на две деца. На социјалните мрежи таа не ги споделува само комерцијалните проекти туку и реалните случки...

Фотографка ја покажува специјалната врска помеѓу татковците и нивните деца, која таа никогаш не ја имала

Фотографката Габриела Дабасинскаите израснала без татко и решила да ги претстави чувствата на татковството преку нејзините емотивни фотографии. „Едвај се сеќавам на татко ми. Мојата сестра близначка и јас имавме...

Дете со Даунов синдром го кажува првиот збор додека неговата сестричка му пее песна

Музиката е често совршено бегство од секојдневната рутина на нашите животи, оддалечувајќи не од реалноста. Меѓутоа, за некои, музиката е мост што нè поврзува поблиску до светот, особено за ова...