Глава

Ме болеше главата премногу, имав чувство дека ќе пукне. Зедов лимон и сол, тоа што го направив буквално за минута ја излекува

Што се случува ако имате важни задачи во текот на денот, а главоболката не престанува да ве измачува? Луѓето кои страдаат од мигрена знаат што е вистинска болка. Тоа е…
Повеќе...
Општо здравје

Направете сами: Чудотворен руски мелем

Во прилог на алтернативната медицина, оваа крема наоѓа место во лекувањето на неколку состојби на организмот, од воспаление на синуси, воспаление на јајници, до отворени рани, иритации на кожата и…
Повеќе...
Глава

Направете сами: Домашна крема од невен

Невенот како едногодишна билка, содржи биолошки активни супстанци кои наоѓаат примена во повеќе индустрии, од фармацевтската до прехрамбената индустрија.  Во фармацевтската индустрија се користи како аромат и природен извор на…
Повеќе...
Општо здравје

Видео: Ставете ластичиња на палецот и за 10 минути ќе се случи нешто прекрасно! Уште вечерва ќе пробам!

Секогаш имајте при рака обични ластичиња и кога ќе ви притребаат, едноставно ставете околу палецот и по 10 минути ќе почувствувате разликата. Станува збор за еден фантастичен трик кој помага…
Повеќе...
Систем за варење

Домашен лек за воспалени непца

Воспалените непца можат да создадат непријатна болка во усната шуплина, но и непријатен изглед кога ќе ја отворите устата. Причина за оваа состојба може да биде недостаток на витамин Ц,…
Повеќе...
Општо здравје

По еден грст на ден те штити од рак, го подобрува видот, го намалува холестеролот и ги чува здравјето на твоите заби

Кој би помислил дека сувото грозје е природен извор на витамини! Древните кинески доктори користеле суво грозје за да го зачуваат своето здравје. Еве ги хранливите материи кои ги содржи:…
Повеќе...
Гениталии

Недостаток во пилулата за абортус, може да предизвика фатални последици по животот на жената

Најдобар начин за да се заштитите од несакана бременост е да користите соодветни средства за контрацепција. Со оглед дека во денешно време постои голем избор на контрацептивни средства од презервативи,…
Повеќе...