Производите кои ви се потребни се лесно достапни и евтини. Зошто не пробате?

Ви нудиме рецепт за храна, која ги чисти мастите во цревата и на тој начин се намалува тежината , а исто така ја регулира киселината во стомакот .

Главните состојки кои го збогатуваат нашето тело со витамини и минерали се влакна и пектин. Производите што Ви се потребни за подготовка се лесно достапни и евтини.

Состојки:

– зелка
– репка
– морков
– лимон
– маслиново масло

Подготовка:

Исечете ги зелката, репката и морковот. Додадете зачини по свој вкус (магдонос, целер, босилек, оригано, куркума …), промешајте го зеленчукот, за да се ослободи сокот, исцедете еден лимон и додадете малку маслиново масло. Не ставајте сол во салатата.
Вечерата е готова, јадете ја оваа салата за вечера три последователни дена, и ќе ги видите првите резултати кои ќе ви се допаднат.