10 модерни дизајни за нокти кои веднаш го креваат летното расположение – Впечатливи бои за уникатен изглед

Во духот на морето, коктелите и забавите, следните 10 модерни дизајни за нокти веднаш го креваат летното расположение! Скроени за сечиј вкус и за секоја должина на ноктите, истите ќе...

4 последици од нанесувањето на гел-лак за кои ниту еден козметичар нема да ви каже

Гел-лакот не е премногу евтина козметичка услуга, особено доколку истата редовно се прави. Не е никакво изненадување дека речиси на секои 3-4 недели, дамите повторно се враќаат во козметичкиот...

42 практични и лесни домашни трикови за убавина кои ќе им бидат од голема помош на дамите

Речиси сите жени секогаш го бараат најдобриот и најефикасен начин да ја подобрат нивната домашна рутина за нега и убавина, како и да станат вистински професионалци во шминкањето. Токму следното...

Прочуената затегнувачка домашна маска на Софија Лорен – Ги брише знаците на стареење како со волшебно стапче

Софија Лорен е една од ѕвездите за кои многумина ќе се согласат дека изгледа како воопшто да не старее! Со текот на годините, легендарната Италијанка едноставно е поубава од било...

42 генијални трикови за шминкање и убавина кои ќе ги воодушеват дамите!

Од нанесување сјај за усни на очните капаци, со што ќе добиете неверојатно впечатлив изглед до скротување на немирните влакна со сосема обичен балсам за усни, следното видео ни открива...

13-те најактуелни фризури кои ќе бидат вистински хит за целото лето! – Модерни и практични

Денес за вас подготвивме избор од 13 модерни фризури кои ќе бидат вистински хит ова лето, според модните експертите. Истите ќе ве направат да изгледат во чекор со модата во...

7 кратки фризури за густа коса, за дамите над 40 години – Ќе изгледате уникатно и неверојатно помладо!

Следните 7 кратки фризури се идеален начин како да го освежите вашиот надоврешен изглед, без многу труд и да заблескате во вистинско модерно светло ова лето! Фризурите одговараат на секој...

24 генијални уреди за убавина и нега кои секоја жена веднаш би посакала да ги има!

Дамите имаат безброј мали проблеми во секојдневието кога станува збор за одржувањето на надворешниот изглед и при изведувањето на козметичките рутини за нега и убавина. Следното видео ни претставува 24...

15 мали трикови кои треба секоја жена да ги знае за да изгледа секогаш совршено на фотографиите

За да направите совршени фотографии, не е потребно да бидете супермодел. За една добра фотосесија се неопходни само 2 работи: Одличен фотограф и да знаете како правилно да застанете. Токму...

Жената со најубавата и најгуста коса на светот ги открива нејзините 4 златни совети за домашна нега

Запознајте ја Сушмита – жената која е горда сопственичка на најубавата и најгуста коса на светот. Таа доаѓа од Индија, а воедно се смета за вистински експерт кога станува збор...

Ќерката на Моника Белучи е вистинска убавица! Има само 15 години, а веќе ѝ предвидуваат успешна кариера

Најстарата ќерка на легендарната италијанска актерка и модел започна да ги следи чекорите на нејзината мајка, а на изненадување на сите, таа е вистинска нејзина...

8 генијални трикови како најлесно да нанесеме туш на очите – Совршени совети за почетници

Доколку сте почетник во шминкањето или пак, нанесувањето туш едноставно никогаш не ви оди од рака, тогаш следното видео е идеално за вас! Погледнете во продолжение како најлесно да го...

Еве како да ги искористите празните ролни од тоалетната хартија за да направите совршени локни

Доколку немате фигаро или пак, соодветни витлери, без грижи, еве како најлесно може да направите совршени локни, користејќи ги вишокот празни ролни од тоалетната хартија! Ќе постигнете неверојатен изглед како...

2-те најдобри домашни маски кои загарантирано косата ќе ја направат долга, густа и раскошна!

Убавата и здрава коса е тајната на секоја самоуверена девојка и жена. Со цел, дамите да имаат совршена коса, тие се подготвени да „поместат планини“, па затоа неретко даваат вистинско...

Најдобрата маска со сода бикарбона – Го чисти лицето од акни и брчки и ја омекнува кожата – Крај на скапите креми!

Во нашата кујна неретко се сместени најдобрите домашни лекови за нашето здравје, кожа и коса. Денес ви го претставуваме најдобриот рецепт за домашна маска со сода...

15 модерни фризури со волумен за тенка коса – За секоја должина и возраст

Дамите со тенка коса најдобро знаат колку истата може да биде тешка за одржување во секојдневието, поради недостатокот на волумен. Затоа светските експерти ни откриваат кои 15 волуменозни фризури се...

32 домашни козметички трикови кои ќе им бидат од голема помош на дамите

Употребете вазелин кога вашиот балсам за усни ќе се потроши или пак со помош на вашиот омилен кармин направете пармени на косата во впечатлива боја, за да го освежите вашиот...

Како да ја вратиме природната боја на белите влакна со домашен раствор од компири – Лесно, евтино и безопасно

Доколку сакате да ги сокриете вашите бели влакна, покрај стандардните купечки фарби, денес ви претставуваме едно сосема природно решение, со подеднаков моќен...

30 генијални трикови за шминкање кои ќе им бидат од голема помош на дамите кои немаат слободно време

Погледнете како да заштедите време при шминкањето, а воедно да изгледа подеднакво гламурозно, прекрасно и елегантно, како да се поминале часови пред огледало! Овие трикови се идеални за дамите кои...

10 модерни летни дизајни за нокти, за дамите кои сакаат да изгледаат впечатливо

Следните 10 модерни дизајни за нокти навистина ќе ве издвојат од толпата и ќе ви дадат елегантен и совршено впечатлив изглед ова...

„Сите мислат дека давам многу пари за фризер, но не! Еве како сама ја ламинирам косата, а ефектот трае 2 недели“

Ламинирањето и кератинското исправување на косата е еден од најпопуларните третмани во фризерските салони. Повеќето дами даваат многу пари за да го добијат ефектот на совршено права...

Генијални трикови за убавина за кои малкумина знаат – Решение за секој мал проблем на дамите

Како правилно да го користиме бричот, односно во која насока истиот да го движиме при отстранувањето на влакната, со цел да ја спречиме појавата на иритација на кожата или од...

Домашно средство за лице со моќен затегнувачки ефект – Ја подмладува и осветлува кожата на секоја возраст

За да имаме беспрекорна кожа, не е неопходно да трошиме цело богатство на скапи козметички средства, бидејќи природната ни подарила моќни состојки кои може да ни помогнат, а кои веќе...

Овие 13 модерни фризури со шишки се вистински хит за ова лето! Ќе привлекувате внимание каде и да отидете

Летната сезона е совршена за внесување мали промени со цел да го освежиме нашиот надворешен изглед. Покрај различниот избор на облека, најпечатлив ефект ќе постигнете со промената на самата коса...

Селма Хајек покажа како изгледа без шминка – Како да има 23, а не 53 години!

Селма Хајек ги воодушеви нејзините фанови на Инстаграм со фотографија на која прекрасната актерка покажа како изгледа во сосема природно издание, без ниту грам шминка и без да ги користи...

Руската „Златокоса“ ја открива тајната на нејзината долга коса – Еве како лесно ја негува

Руската Златокоса – вака ја нарекуваат Анастасија Сидорова која успеа да се претвори во вистинска сензација благодарение на нејзината величествно долга...

29 неверојатни трикови за шминкање кои ќе ги воодушеват дамите

Како беспрекорно да нанесете црвен кармин, без многу труд, како да нацртате стомачни или како со обични дрвени боички да направите супер палета од сенки за очи...Токму следното извонредно видео...

Домашна маска за лице од квасец со брз ефект кој симнува 10 години од вашето лице

Следната моќна комбинација од домашни состојки длабоко ќе ја прочисти вашата кожа, ќе ја затегне и ќе ги врати нејзината сјај и еластичност, на еден потполно природен...

12 кратки летни фризури кои најдобро им стојат на дамите над 40 и 50 години – За освежен модерен изглед

Доколку барате начин како да го освежите вашиот изглед токму за летната сезона, тогаш следните 12 кратки фризури се идеалниот, евтин и практичен избор за таа цел. Истите ќе ве...

10 идеи за нежен дизајн на нокти во сина боја, кои веднаш потсетуваат на море

Дамите кои се вистински љубители на морето и сината боја ќе бидат најмногу воодушевени од следните 10 идеи за нежени дизајн на ноктите, со кои ќе изгледаат едноставно елегантно и...