Најдоброто од сезоната: 15 извонредни фризури за дамите кои сакаат впечатлив изглед

Најдобриот начин да ја започнете следната сезона, односно да ја пречекате пролетта е со нов и освежен изглед. Според светските стилисти, следните 15 извонреди фризури ќе бидат најактуелни, а истите...

Локни или шишки: Која е твојата идеална фризура според хороскопскиот знак?

Астрологијата е наука која зазема значајно место во нашето секојдневие. Дури и да не верувате, сепак со сигурност на Интернет, радио и разните медиуми постојано слушате работи поврзани со...

Домашното оружје за кожа со акни: Ја измазнува, смирува и го прави тенот совршен – Со неколку лесни чекори до ново лице

Акните се еден од најчестите проблеми кои се појавуваат на кожата, кој се јавува не само кај помладите, туку и кај повозрасните луѓе. За среќа, постојат ефикасни начини како да...

Го паметите ли девојчето кое на 8 години го покори светот со својата убавина? Денес таа има 16 и е непрепознатлива

Пред 8 години ова прекрасно девојче го покори светот на модата со нејзината уникатна и чудесна детска убавина. Нејзиното име е Анастасија Безрукова, која е родена во 2004-та година, во...

„1 лажица од оваа состојка додадов во шампонот и коста ми стана мека, двојно погуста и започна да расте како никогаш досега“

Оцетот не е само популарна, туку состојка која е многу корисна за нашето здравје. Благодарение на неговите киселини и минерали, овој производ е одличен кога станува збор за нега на...

12 извонредни фризури за дамите над 50 години, кои ќе бидат хит оваа пролет – Со моќен подмладувачки ефект

Светските стилисите се едногласни, следните 15 модерни фризури ќе бидат најакутелните оваа пролет. Истите се наменети за дамите над 50 години, поради нивниот моќен подмладувачки ефект, кој значително ќе го...

12 генијални фризури да се справите со белите влакна и истите да изгледаат неверојатно модерно

Белите влакна се појавуваат кај речиси секој човек и за жал, не постои друг начин освен бојадисувањето, доколку сакате да ги сокриете истите. Светските стилисти ни откриваат кој е најдобриот...

„Додека бев кај забарката, таа ми ги откри 3-те најдобри домашни води за здрави заби и свеж здив, за да ја посетувам поретко“

Прекрасната насмевка значи здрави заби и свеж здив. Но, за оваа цел, едно обично миење на забите не е доволно и потребно е да се внимава на храната и уште...

Најефикасното домашно средство за подмладување на врат, лице и деколте

Младешкото лице е резултат на широк спектар од здрави и добри навики, како и редовна грижа и нега за надворешниот изглед, што вклучува активен начин на живот и правилна...

„Уште по второто нанесување ја забележав разликата, а за 1 месец брчките исчезнаа – Домашна смеса од компир за совршено лице“

Доколку веќе подолго време барате природен начин како да брзо и лесно да ги елиминирате непријатните брчки и несовршености на лицето, денес ви го претставуваме совршеното домашно решение за оваа...

Џенифер Лопез ги засени 20-годишните девојки, објавувајќи фотографија во бикини со кое го покажа своето неверојатно тело

Славната Џенифер Лопез ги засени помладите колешки и девојки, откако пред некој ден, на нејзиниот официјален Инстаграм профил објави фотографија на која пејачката е облечена во бел костим за...

10-те најактуелни пролетни фризури за значително подмладен и освежен изглед

Според светските стилисти, следните 10 извонредни фризури ќе бидат најактуелни оваа пролет. Истите одговараат на секој тип на коса и секој облик на лице, а имаат неверојатно подмладувачки ефект, благодарение...

„Откако ја мијам косата со мед, заборавив на нејзиното замастување – Свилено мека и се чешла совршено, не користам ниту балсам“

Без сомнеж, домашните производи се значително подобри и поздрави од купечките, бидејќи не се токсични, не содржат хемикалии, нешто за кое треба да бидеме посебно внимателни кога станува збор за...

Природен метод кој значително ги затегнува проширените пори – Ја измазнува текстурата на кожата

Проширените пори се исклучително непријатен козметички проблем за многу жени. Од една страна лицето естетски изгледа нерамномерно, а од друга страна големите пори се поврзани со прекумерено наталожнување на...

15 фантастични примери како шишките подмладуваат неверојатно многу

Денес ви претставуваме 15 фантастични примери како шишките помдладуваат неверојатно многу и имаат извонреден освежувачки ефект целокупниот надворешен изглед. Истовремено, тие соврешно ги корегираат несовршеностите на...

„Изгледам како на 30, а веќе сум на прагот на 50-та година, но мојата тајна состојка – киселото млеко како ураган ги елиминира брчките“

Постојаната изложеност на ултравиолетови зраци, како и влијанието на хормонските промени се основните и најчести причини за појава на несовршености на лицето, како и прерана појава на...

11 модерни фризури благодарение на кои визуелно може да го направите вашето лице послабо

Многу дами честопати се чувствуваат помалку самоуверено поради кружната форма на лицето и полните образи, но благодарение на следните 11 модерни и практични фризури за одржување, овие карактеристики лесно може...

„Со оваа маска косата ми стана двојно погуста и започнав да ја стрижам секој месец – Расте како луда“

Утринското кафе е специјален ритуал со кој речиси сите луѓе го започнуваат денот, за да бидат подготвени за предизвиците што ги носи истиот. Но, кафето не го стимулира само телото...

24 извонредни трикови за шминкање со кои многу лесно ќе изгледате беспрекорно во секојдневието

Претходно, шминкањето беше еден вид алатка за подобрување на надворешниот изглед, со кој дамите ја зголемуваа нивната самодоверба, но денес шминкањето е еден вид уметност. Токму следното видео ни открива...

2 едноставни начина како брзо да ги отстраниме темни кругови под очите, во домашни услови

Темните кругови под очите се многу честа појава со која се соочуваат милион луѓе, а која најчесто се должи на стресниот начин на живот, кој речиси сите денес го...

По косата се познава: 5-те фризури кои откриваат дека станува збор за жена без вкус

Секоја жена може да стане вистина кралица на модата доколку се грижи редовно за нејзиниот надворешен изглед, но и доколку ги следи професионалните совети од стилистите, и за облекувањето и...

17-те најдобри фризури за свеж почеток на пролетта – Со модерен облик и впечатлива нијанса

Иако оваа зима не беше да речеме вистинска, сепак студеното време се ближи кон својот крај и време е да започнеме да размислуваме за прекрасната пролет. Најдобриот начин да влеземе...

„Започнав да изгледам постара отколку што сум и навистина се загрижив, но ме спаси овој рецепт од козметичарката“

Дали имате брчки и останати видливи знаци на стареење, дали вашата кожа во последно време ја чувствувате изморена и опуштена? Секојдневниот стресен начин за живот најмногу придонесува за оваа несакана...

Не го запира само косопадот, туку и прави косата да расте двојно погуста – Најдоброто домашно и природно средство

Поради неговите извонредни својства, лукот значително помага во борбата против косопадот, внатрешно, како и надворешно. Маслото од лук е природен производ, кое активно го запира паѓањето на косата, без разлика...

Еве колку време треба ноктите да одмараат од гел лак

Колку време е потребно да им дадете на вашите нокти одмор од гел лакот? Дали тој одмор е воопшто неопходен? Еве што велат...

16 извонредни трикови кои ќе ги воодушеват дамите кои најмногу се грижат за својата коса

Од вешти трикови со фигаро, како да создадете уникатни локни, до лесни начини како да дојдете до неверојатни фризури со плетенки, следното видео ни открива 16 извонредни совети кои ќе...

Фармацевтска тајна: Рецепт кој ефикасно ги елиминира брчките, ја прочистува и затегнува кожата

Солта е една од најдостапните, а воедно и незаменливи состојки, не само во кујната, туку и во медицината и козметиката. Докажано е дека оние кои барем еднаш годишно одмараат на...

Универзален домашен меден шампон – Го елиминира мастењето и првутот со еден удар, дури нема да ви биде потребен друг производ

Без сомнеж, домашните производи се многу подобри и поздрави од купечките, бидејќи не се токсични и не содржат хемикалии, а токму ова е главно на што треба да обратме внимание...

Бабински крем за бебешко меки пети: Ефикасно ги измазнува пукнатините и ја прави кожата кадифена

Во текот на зимата, вообичаено ја занемаруваме кожата на стапалата, поконкретно петите, бидејќи си мислиме дека никој не ги гледа под чорапите. Но, испуканите пети не се само козметички...

16 женствени варијанти на долга боб фризура за дамите над 40 години – Со извонреден подмладувачки ефект

Жената е прекрасна на секоја возраст, да можеби звучи клише, но голем дел од ова е вистина. Сепак, за да една жена се чувствува прекрасно, таа најпрво треба да се...