„Златната домашна тајна за мојата густа и долга коса, без расцветани врвови – Ќе ви бидат потребни само 3 состојки“

Речиси секоја девојка и жена во светот сака нејзината коса да биде здравја и сјајна, да биде без здодевните расцветани врвови и едноставно да изгледа кралски и негувано во секое време. Но, неправилна или недоволна грижа, како и постојаното користење на топлинските уреди може лесно да ја ошетат нашата коса.

Ако веќе подолго време барате идеално решение како да го вратите сјајот на вашата коса, да го стимулирате нејзиниот раст и да го потикнете природниот волумен, тогаш денес ви ја претставуваме најдобрата домашна маска за оваа цел!

Домашна маска за густа и долга коса, без расцветани врвови

Оваа маска се смета за една од најдобрите со најмоќен ефект доколку сакате да ја зајакнете вашата коса, да ја спречите појавата на расцетани врвови и воедно да го стимулирате нејзиниот раст, добивајќи на крај долга, густа и блескава коса.

За да ја подготвите истата, измешајте 2 жолчки, шолја млеко и 1 супена лажица сенф. Најпрво нанесете ја маската на корените, а потоа распоредете ја по целата должина на косата. Масирајте ја главата неколку минути со маската, а потоа оставете ја да отстои  30 минути, а на крај исплакнете со обичен чај, а потоа со шампон и вода, на вообичаениот начин.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *