10 славни дами кои изгледаат одлично со секаква боја на коса – И како бринети и како русокоси!

Новата боја на коса е најбрзиот начин да го промените вашиот изглед. Но, не е лесно за секого да донесе ваква подрастична одлука. Бринетите тешко се одлучуваат да ја осветлат косата, а русокосите не е лесно да се убедат да изберат потемна нијанса за својата фризура. На некои дами им требаат недели и месеци драматично да ја променат бојата.

Бојата на кожата, обликот на лицето, но и возраста на личноста се само некои од факторите кои влијаат на тоа дали тие ќе изгледаат добро со светла или темна коса. И додека повеќето жени претпочитаат една или друга варијанта, има и такви среќнички кои можат да носат скоро било каква боја на коса и да изгледаат фантастично со неа.

Доказ за ова се токму следните 10 славни дами кои изгледаат подеднакво фантастично со било каква боја на косата:

1. Блејк Лајвли

2. Роузи Ханингтон Вајтли

3. Мајли Сајрус

4. Ема Стоун

5. Кристен Стјуарт

6. Ријана

7. Кејти Пери

8. Бела Хадид

9. Џенифер Лоренс

10. Скарлет Јохансон

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *