Светот можеби е во изолација, но животот и понатаму продолжува, ни следуваат многу празници, родендени и прослави. A денес голем повод за славење денес има кралското семејство, бидејќи принцот Луи, третото дете на Вилијам и Кејт полни 2 години.

За оваа прекрасна цел, на официјалниот профил на Инстграм, беа објавени фотографии од малиот принц, а кои традиционално, како и секогаш, се снимени лично од самата војвотка Кејт.

Погледнете колку е пораснат Луи, кој според фановите, ќе биде вистинска слатка конкуренција на принцот Џорџ: