Коски

Светиот грал помеѓу витамините: Дали витаминот Д е тајната за забавување на стареењето кај луѓето?

Тоа е светиот грал за некои луѓе: како евентуално да го забавиме стареењето или да го вратиме биолошкиот часовник на нашето тело и покрај годините што минуваат. И ако е…
Повеќе
Коски

Отечени зглобови: 12 можни причини и 12 домашни совети како да го решите овој проблем

Постојат многу различни причини за отекување на зглобовите. Во повеќето случаи, отокот е резултат на повреда или едем. Терминот едем значи оток поради акумулација на вишок течност. Особено е честа…
Повеќе
Коски

Методот на фудбалерите како трајно да се ослободите од болките во зглобовите и тетивите – Неверојатно лесно!

Болките во зглобовите, предизвикани од остеоартритис, гихт или ревматизам може лесно да бидат излекувани во домашни услови со обична зелка, благодарение на нејзините чудесни својства. Еве што е потребно да…
Повеќе
Коски

Болка под ребрата: Дали може да ја третирате во домашни услови и кога да се обратите на лекар

Потенцијалните причини за болка под ребрата се толку различни што може да изгледа застрашувачки, особено што кафезот на ребрата содржи многу органи, а областа под ребрата е подеднакво голема. Различните…
Повеќе
Коски

Болка во коленото: 7 најчести причини за нејзина појава и 7 корисни совети како да ја третирате во домашни услови

Да бидеме активни е еден од најдобрите работи што може да ги направиме за здравјето и негата на нашите зглобови, како и останатиот дел од телото. Но, лесно може да…
Повеќе
Коски

Моќен домашен мелем кој природно и ефикасно ги лекува болните зглобови за 1 недела

Без разлика дали станува збор за неактивен начин на живот, повреда, возраст, артиртис или ревматизам, болката во зглобовите пропратена со воспаление на мускулите, е многу непријатна и притоа значително може…
Повеќе
Коски

Само за 7 дена: Потополно ги обновува коските и зголобовите и значително ја намалува нивната болка

Медицинските експерти истакнуваат дека големо влијание за појавата на болки во грбот, нозете и зглобовите има неправилното држење на телото. Доколку и вие се соочувате со ваква појава, тогаш овој…
Повеќе
Коски

„Не можев да станам од кревет поради болки во зглобовите, а откако се пожалив на пријателката, таа ми го даде овој чудесен рецепт“

Болките во зглобовите знаат да бидат навистина неподносливи и непријатни, но благодарение на следниот домашен лек, може значително да го намалите нивното воспаление. Домашен лек против болки во зглобовите Овој…
Повеќе
Коски

Малку мед, сенф и сода бикарбона и болката во зглобовите веднаш ќе престане- Следниот ден ќе се чувствувате како нови

Доколку имате чести и непријатни болки во зглобовите и поради истите не можете навечер да спиете или едноставно да се движите нормално во текот на денот, тогаш ви предлагаме едно…
Повеќе
Коски

Лесен и брз трик за отстранување на артирис, болки во грбот и ишијас, кој дејствува подобро и од апчиња

За денес ви откриваме совршен рецепт како на природен начин да го решите проблемот со артритисот, болките во грбот и ишијасот, без да примате лекови, а со кој значително ќе…
Повеќе
Коски

3 домашни рецепти за подмладување на зглобовите и тетивите- Можеби се бабински, но дејствуваат 100%, независно од возраста

Благодарение на нашите баби и традиционалната медицина, некои домашни средства за подмладување на зглобовите и тетивите останале да се користат и денес, благодарение на нивната неверојатна ефикасност! Зглобовите и тетивите…
Повеќе
Коски

7 домашни средства за лекување на остеоартритис и брзо ублажување на болката

Најдобриот начин за лекување на ова хронично заболување е со домашните лекарства, кои имаат неверојатно чудесен ефект. Ова дегенеративно заболување ги засега зглобовите, а може да се појави кај секој.…
Повеќе
Коски

За само 7 дена: Целосно ги обновува коските, тетивите, зглобовите и значително ја намалува болката при истите

Медицинските експерти истакнуваат дека големо влијание за појавата на болките во грбот, нозете и зглобовите има неправилното држење на телото. За таа цел, за денес ви откриваме домашен рецепт кои…
Повеќе
Коски

„Мајка ми сега се движи и трча како млада, откако благодарение на ова средство болките во зглобовите и подуеноста исчезнаа“

Едноставните и економични средства, кои ни помагаат на ефикасен начин да се справиме со болката во зглобовите се значително подобри од лекарствата, бидејќи тоа го постигнуваат на природен начин. Честопати…
Повеќе
Коски

Водата во која се варат компирите е Божји дар- Еве како од истата да си приготвите универзален лек

Компирите се едни од најомилените зеленчуци на речиси сите луѓе- Од нив се прават највкусните јадења, во било која форма како пржени, печени, варени, во форма на пире итн. Вкусниот…
Повеќе
Коски

„Ме фати дископатија и ништо не помагаше! Добро е што во бањата ми кажаа за овој чудесен домашен мелем!“

Доколку страдате од дископатија, лумбаго, ишијас, тогаш следниот нетрадиционален метод за справување со овој вид на болки, е вистинскиот за вас! Домашен мелем против дископатија Потребни состојки 3 белки од…
Повеќе
Коски

Ова природно домашно масло ефикасно го решава проблемот со проширените вени и успешно се бори и против мигрената

Скоро сите луѓе знаат за овој природен зачин, кој е особено популарен во нашата кујна, но многу малку луѓе всушност знаат за чудесните и лековити својства на истиот, кој е…
Повеќе
Коски

„Веќе не можев да клекнам од болки во колената, но сосетката ми даде од ова домашно масло и за 15 минути болката исчезна!“

Специјалистите велат дека голем е бројот на луѓе кои страдаат од болка во зглобовите, грбот, колената, нозете и глуждовите. За жал, причините за тие состојби се исто така бројни: Остеоартритис,…
Повеќе
Коски

Овие 2 домашни состојки ќе ви помогнат да се ослободите од болката предизвикана од остеопороза, а дејството на лекот трае со години

За оваа природна и неверојатно лековита смеса се вели дека ја лечи болката од остеопороза, а притоа по употребата на домашниот лек, болката ќе исчезне на многу долг временски период.…
Повеќе
Коски

9 бабини итрини за лекување на сè: „Не паметам баба ми некогаш да беше болна, а сега ја открив нејзината тајна во стариот мал дневник“

„Кога бев на 3-4 годишна возраст, ме касна пајак. За среќа, малото животно не беше опасно и не стасав до болница, но сигурно не ми беше забавно. Брзо заборавив на…
Повеќе
Коски

Рибизла: Овошје со специфичен кисел вкус, полно со витамин Ц, лек за мигрена и уште бројни други лековити својства

Со потекло од семејството на огрозди, распостранета во умерените краишта, рибизлата се смета за цветно растение, кое со себе носи неверојатни и бројни лековити својства. Освен што е супер лек…
Повеќе
12