„Веќе не можев да клекнам од болки во колената, но сосетката ми даде од ова домашно масло и за 15 минути болката исчезна!“

Специјалистите велат дека голем е бројот на луѓе кои страдаат од болка во зглобовите, грбот, колената, нозете и глуждовите.

За жал, причините за тие состојби се исто така бројни: Остеоартритис, ревматичен артритис, бурзитис, гихт и бројни повреди.

Но, без грижи! Медицинските експерти тврдат дека доколку болката се третира навреме, таа не е толку страшна.

А денес воедно е и среќен ден за вас, бидејќи ви го откриваме рецептот за најдоброто и најефикасното домашно масло, кое ќе стави крај на вашите маки предизвикани од болките во грбот и нозете.

Постапката е подеднаква лесна како неговата подготовка, а се што треба да направите е откако ќе го приготвите, маслото да го нанесете на болната површина и по само 15 минути, болката ќе исчезне.

Потребни состојки

  • 1 супена лажица лут црвен пипер
  • 1 супена лажица сува бела ајдучка трева
  • 1 кафена лажица рендан ѓумбир
  • ¼ шолја топло масло за готвење

Начин на подготовка

Едноставно потребно е да ги додадете ги црвениот пипер, ајдучката трева и ѓумбирот во топлото масло и добро измешајте ги состојките.

Како да го употребите: Нанесете ја смесата на површината каде ја чувствувате болката и оставете да отстои 15 минути. По поминати 15 минути, исплакнете со топла вода.

По само првата употреба, веднаш ќе се чувствувате подобро. А за целосен ефект, се препорачува третамнот да го практикувате во период од 3 месеци.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *