Забава

Новата суперјахта на Роман Абрамович вредна половина милијарди евра е скоро подготвена да заплови

Новата суперјахта на Роман Абрамович во вредност од половина милијарди евра е забележана за прв пат во германско бродоградилиште и е при крај со изградбата. Јахтата наречена Соларис долга 140…
Повеќе
Забава

5 работи кои никогаш не треба да им ги кажувате на Шкотланѓани

Шкотланѓаните со нивната богата историја и култура се инспирација на голем број уметници, но се разбира, поради добро препознатливите карактеристики, околу шкотите се вртат многу стереотипи кои знаат да ги…
Повеќе
Забава

На британските возачите што ќе се откажат своите автомобили ќе им бидат понудени 3.000 фунти за јавен превоз, електрични скутери и такси

На возачите треба да им се дадат до фунти за да ги заменат своите автомобили со позелени форми на транспорт. Возачите во области со најзагадувачки автомобили ќе добијат народни пари…
Повеќе
Забава

Фотографии кои докажуваат дека децата и животните се пријатели за цел живот

Кога децата растат опкружени со домашни миленици, тие страдаат помалку од осаменост и имаат поголема самодоверба. И ова не се сите придобивки од растењето во друштво на домашно милениче. Без…
Повеќе
Забава

Оваа атрактивна девојка е возач на автобус и ѝ е дојдено преку глава да слуша дека е „премногу убава“ за својата работа

Поранешна негувателка која станала возач на автобус на 21 година изјавила дека редовно мора да ги трпи луѓето што и велат дека е „премногу убава за да биде возач на…
Повеќе
Совети

Поучна приказна раскажана од наставник: Секој родител нека им ја пренесе на своите деца!

Имаше период кога децата пукаа само со инки од хартија, но играта стана погруба. Пронајдовме убиени птици во дворот и околу училиштето. Разговорот и мерките што ги презедовме не вродија…
Повеќе
Забава

Интересни фотографии ни ја покажувваат чудната страна на Германија

Во автобусите во Германија се појавува слика на шолја за кафе кога возачот има кратка пауза На најголемите железнички станици, информациите се врежани на Брајово писмо на оградата Специјална машина…
Повеќе
Забава

Бизарни сини морски „вонземјани“ испловија на плажите во Австралија

Илјадници спектакуларни морски суштества со изглед на вонземјани испловија на бреговите во Австралија Студентот по морска биологија и фотограф Лоренс Шиле ги следеше Сините змејови, познати официјално како Сини глауки,…
Повеќе
Забава

„Среќа во несреќа“: научници пронашле морски суштества кои живеат во вода од -2 ° C

Пронајдени се животни кои живеат на морското дно под Антарктикот во она што претходно се сметаше дека е ненаселена пустелија. Два вида морски сунѓери кои се хранат преку филтри биле…
Повеќе
Забава

Уникатен подаркок за Валентајн: сопругата му ги испринтала сите фотографии од девојки што ги „лајкнал“ на Инстаграм

Сопруга е прогласена како „Кралицата на ситничарките“ откако на својот сопруг му подари испринтани  фотографии од сите жени што ги лајкнал на Инстаграм за Денот на вљубените. Корисникот на ТикТок,…
Повеќе
Забава

Актери кои биле дигитално изменети за да изгледаат помладо во филмовите

Секој еден од нас, вклучувајќи ги и најбогатите и најпознатите холивудски познати личности, е немоќен пред изминувањето на времето. Сепак, во ерата на експоненцијален технолошки раст, филмовите и ТВ-емисиите се…
Повеќе
Забава

Дали на Марс имало вонземјани? Водената пареа од Црвената планета сугерира дека „веројатно некогаш била населена“

Откако Обединетите Арапски Емирати (UАЕ) и Кина успешно ја достигнаа орбитата на Марс, Црвената планета веќе доминираше во насловните страници оваа недела. Сега, ново истражување уште еднаш го стави Марс…
Повеќе
Забава

Најстарата личност во Европа го преживеа Ковид-19 и го прослави својот 117 роденден, француската калуѓерка вели дека „не се плашам од смртта“

Најстарата личност во Европа, француската калуѓерка сестра Андре, оваа недела го слави својот 117 роденден откако го победи КОВИД-19. Лусил Рандон, која го зеде името на сестра Андре кога се…
Повеќе
Забава

„Јас не сум мачка“: Тексашки адвокат се појави на суд со филтер што го претвори во мачка

Адвокат од Тексас случајно остави филтер за мачка вклучен за време на сослушувањето на Зум во Вторникот, со смеа му се обрати на судијата: „Јас не сум мачка“, додека избезумено…
Повеќе