Ваквите луѓе го прават светот поубаво место за живеење

Животот е исполнет со подеми и падови, а понекогаш е тешко да се гледа на позитивната страна. Но штом почнете да забележувате или дури и правите добри дела, вашата перспектива на светот се менува. Не важно дали е средба на пријатели од градинка по долго разделување, младо момче кое храни напуштено маче од шише за бебиња во метро, ​​или мало девојче кое собира донации  со своите слики, животот ни покажува дека е полн со добрина!

Не се виделе од затворањето детско одделение, па нивните родители договорија средба.

Татко спие на софата со своето постаро куче за да му прави друштво бидејќи кучето не може повеќе да се качува по скалите.

„Мојата 8-годишна ќерка ја растеше косата веќе 2 години за да ја донира во добротворна организација што прави перики за деца болни од рак кои не можат да си ги дозволат. Денес беше денот кога таа ја скрати“.

„Го запознав ова дете во сиропиталиште во Танзанија и му реков дека ќе платам за неговото образование  ако учи многу. Само што беше примен во медицинско училиште. Јас сум горда мајка “.

„Мојот пријател јаде хамбургер со протетски раце што ги дизајнирав и направив за него“.

„Некој во станот спроти мојот ќе биде запросен“!

Овој човек кој храни маче скитник во метрото

„Бев бездомник 3 години. Во Понеделник ја започнав својата кариера како координатор на прифатилиште за бездомници“.

„Мојот 19-годишен син со аутизам обожава да оди до поштата, затоа поставив барање на Фејсбук. Тој доби над 3.200 писма и пакети со љубезни зборови од над 24 земји “.

„Моето 8-годишно дете слика портрети од миленичиња за да собере пари за локалното засолниште за животни“.

„Татко ми рече дека почнал да остава храна надвор како мене, јас го посетив денес и го видов ова“.

„Пред 12 години бев бездомник. Денес сум сопственик на куќа“.

„Луѓето во мојот град ги оставаат овие пакувања со чорапи, капи, шалови и ракавици за оние на кои им се потребни.“

„Купив нешто за нашето куче, но тоа почина пред да стигне подарокот. Не само што ни ги вратија парите, туку најдоа и цвеќарница во нашата област и ни испратија цвеќе во боја на неговото крзно“.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *