Градинка за кучиња? Еве зошто Јужна Кореја е сосема поинаков свет

Филмови, музика и производи за убавина, ова се првите работи што ви паѓаат на ум кога размислувате за Јужна Кореја. Всушност оваа мистериозна, автентична и не многу популарна туристичка дестинација ќе изненади било кого, дури и редовен и софистициран патник.

Постојат посебни шатори на попатните патеки што им овозможуваат на пешаците да чекаат под сенка дур е безбедно да се премине патот.

Во предградие западно од Сеул, има кафуле каде што можете да одите и да јадете сами.

Ако сте сами, но сакате да јадете со други, ова кафуле со овци може да биде вашиот најдобар избор.

„Нарачав пица во Кореја и со неа добив цело пушено пиле!“

Постои корејска градинка за кучиња. Вклучува време за дремка, шетање и многу играчки. Па всушност сè што може да се најде во обична градинка.

Корејска свадба не трае подолго од еден час.

„Во Кореја вообичаено е да се запознаат нови членови на семејството не само со живи роднини, туку и со оние што веќе починале“.

„Мојот корејски училишен ручек, кој се состои од слатко и зачинето пржено пилешко месо, чорба и разни банчан (додатоци).“

Полицијата изгледа навистина пријателски настроена. Полициските станици се прилично мали, а на влезот има смешни фигури.

Градилиште во мал корејски град. Тие изградија огромен ѕид за да ги заштитат соседните куќи од прашина и ги покриа автомобилите со заштитна фолија.

 

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *