Нов тренд за оваа пролет: Сигурно ќе ви се допадне!

Фармерки и панталони со везови и принтови, најчесто со весели мотиви. Мотивите од природата ги красат овие женски здолништа, меѓу нив на прво место цветовите, а по нив и пеперутките. Моделите...

Неодоливо и романтично: Марама во вашата коса

За дамите кои имаат бујна фантазија и безброј идеи како да го дополнат својот изглед во пресрет на топлите, сончеви денови. Кога е во прашање изгледот на косата, секоја дама...

10 правила во изборот на гардероба со кои ќе изгледате послаба

Иако звучи невозможно, но дамите кои имаат вишок килограми можат да изгледаат послаби следејќи ги овие 10 правила. Единствено што треба да знаете која гардероба одговара на вашата големина.  ...

Погледнете го најновиот тренд за коса – холографска боја!

Талентирани фризери од фризерскиот салон ‘Ross Michaels’ први го воведоа терминот “холографски” во светот на фризурите. Смеса од розова и светлосина боја до саканиот метален холографски ефект . Еве како изгледа...

Дали би носеле ваква чанта? – Ве советуваме да ги погледнете овие 10 модели!

Секоја дама сака да остави свој единствен печат во личниот стил на облекување. Дали тоа ќе биде парче накит или моден додаток, тоа ќе ја претстави неа во најдобро светло....

Правила за избор на соодветни модни додатоци! – За 6-то сигурно не сте знаеле!

Секоја дама сака да го дополни изгледот со додатоци како накит, соодветен ремен, чанта или марама. Но ова се 10 основни правила по кои треба да се водите кога е...

Тренд во кој сигурно ќе се вљубите оваа сезона!

Романтичните блузи со паднато рамо, без сомнение, е еден од најголемите трендови за оваа пролет, но и за летото 2017. Можеме да ги најдеме во сите бои и варијанти. Тие...

Овој нов тренд ќе ја направи вашата венчавка уште повеличествена!

Белиот невестински фустан е класичен и безвременски. Наспроти традицијата, овие алтернативни модели оставаат убав впечаток кога е во прашање изборот на соодветна венчаница. Ви ги претставуваме новите омбре венчаници, основата...

10 модели на фустани кои секоја дама треба да ги има во својот гардеробер

Кратки или долги, фустаните се симбол на елеганција и отмен изглед. Докажано и низ историјата, дамите секогаш облекувале фустани со различни мотиви. Во последно време, се повеќе дамите одбираат панталони...

Новата мода, по која полудеа илјадници жени. Би пробале ли и Вие?

Луѓето со пеги се доста шармантни, поради тоа сѐ повеќе жени си тетовираат пеги на лицето. Козметичките пеги, наречени freckling, се привремени – се прават со природно мастило што постепено...

Како да носите макси здолништа, а да бидете поженствена од било кога

Макси здолништата се омилени парчиња гардероба во топлите денови. Тие даваат чувство на комодитет и леснотија во движењето, а одговараат на секоја фигура. Можете да ги комбинирате со едноставни маички,...

Вознемирувачка вистина за бракот на Џенет Џексон и катарскиот бизнисмен

Фотографиите на кои се гледа како Џенет Џексон е облечена од глава до пети во црна облека, пончо со качулка и широки палнталони,  се далеку од она по што беше...

Најдобриот избор на кошула за оваа пролет

Кошулата е неизоставен елемент од женскиот гардеробер. Независно дали ја комбинирате со панталони или здолништа, таа е парче кое флексибилно се вклопува во изборот на гардероба. Во овој период од...

На сестра ми косата и стана како од реклама на шампон!

Повеќето жени се соочуваат со проблеми со опаѓање на косата. Главни причини за тоа се неправилната исхрана, загадувањето на животната средина и неправилна нега на косата.За да ја заштитите косата...

На што да ставите акцент кога е модата во прашање оваа 2017 година

Ако сакате да бидете во чекор со најновите модни трендови за оваа година, ви нудиме неколку предлози кои се тотален хит!   Широки кошули и тесни фармерки Црни модели на...

Најголемите грешки што ги правите при изборот на долна облека и си мислите дека е секси, а тоа е токму спротивно

Долната облека може да ја расипе целата визија, ако не е одбрана соодветно. Еве неколку грешки при изборот, кои не треба да си ги дозволите.   Задникот нема да ви...

Дочекајте ја пролетта со сензуални фустани,со кои ќе ги фасцинирате сите околу вас

Розовото е секогаш во предност кога почнуваат топлите, сончеви денови. Со својата деликатност и пријатен изглед, нема да погрешите доколку одберете розова гардероба за вашата дневна прошетка, вечерно излегување или...

Елеганција во големи димензии пролет / лето 2017

Ако треба да утврдиме кој најдолго останал на власт во историјата на човештвото, тоа е нејзиното височество Модата. Векови наназад таа диктирала правила и стереотипи, а оние кои не го...

Oдбирате несоодветна долна облека, еве на што да обрнете внимание при изборот!

Гинеколозите препорачуваат неколку совети кои ќе ви помогнат при изборот на долна облека, која пред се треба да создава чувство на пријатност, без притоа да му штети на вашето здравје....

Само овие 5 работи ќе ви бидат потребни за лето 2017!

Во летниот период, сè се врти околу лесните, транспарентни материјали кои блескаат со свежина и едноставност. Колку и едноставно да звучи, тешко е  да се постигне идеален баланс помеѓу лежерен...

Никогаш не фатила игла и конец, но за 2 часа направила нешто неодоливо! Кога ќе видите и вие ќе посакате да си го направите истото

Да си направите летен фустан во неколку потега. Потребно е само едно парче ткаенина со димензии 2 x 2 метри и...