Запознајте ги 10-те топ модели зa 2019-та година

Дизајнерите имаат бујна фантазија, но без моделите на модните писти, никогаш не би можеле да ја пренесат најдобрата верзија од својата визија на публиката. Ние ви ги претставуваме десетте топ модели кои доминираа во дефилирањето на есенските колекции за 2019-та година.

1.  Жизел Норман

Норман полека, но сигурно и да не може да се спореди и изедначи со останатите манекенки поради својот талент. Својот 18-ти роденден го прослави со бурен и прентатрупан распоред за ревиите за колекциите Есен 2019-та година.

2. Угбад Абди

Започнала скромно, но набрзо веќе беше ѕвезда на ревиите на Валентино, Оф Вајт, Марк Џејкобс, Мју Мју. И самата таа вели дека била изненадена.

3. Елиет Сара

За Сара модата е повеќе од само облека, а со својата работа се надева да ги инспирира останатите.

4. Ана Барбоса

За себе вели дека знае колку многу со оваа кариера на модел може да напредува. Ревиите за оваа сезона ги започнала полна со ентузијазам.

5. Чаи Максимус

Енергичен млад дух кој, доколку би постоела награда за најкреативно име, таа дефинитивно би била победникот.

6. Каролина Бурџин

Дефилирајќи за Ланван, Диор, Алтузара и Клои се нејзините најомилени спомени.

7. Керолин Соарез

Детството го памети по дизајнирање сопствени фустани за своите кукли.

8. Прајроуз Арчер

Омилена меѓу романтичните брендови како Џејкобс и Валентино.

9. Танг Хи

Подемот на кариерата го доживеа дефилирајќи за ревија на Диор во Шангај.

10. Џорџ Мидглеј

Една од најсвежите австралиски лица кои веќе чекорат по ѕвездена патека.

 

 

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *