Совети

Поучна приказна раскажана од наставник: Секој родител нека им ја пренесе на своите деца!

Имаше период кога децата пукаа само со инки од хартија, но играта стана погруба. Пронајдовме убиени птици во дворот и околу училиштето. Разговорот и мерките што ги презедовме не вродија…
Повеќе
Совети

10 совети за подобар сон

Само со регулирање на радијатор во вашата спална соба, можете да го направите времето за спиење попријатно. Или ако имате несоница, само продолжете да си велите: „Не спиј“. Звучи како…
Повеќе
Љубов

5 видови на флерт-кој е вашиот омилен?

Флертувањето е игра без која не можеме. Флертуваме со партнерот, со познаник, колега. За некои, флертувањето е лесно. Постојат неколку различни видови на ваков тип на игра кои носат важна…
Повеќе
Љубов

Најлошите работи пред секс

Сексот е искуство кое ја возбудува скоро секоја личност на планетата. За да го направиме уште повозбудливо и поисполнувачко искуство, треба да знаеме дека постојат некои работи што не треба…
Повеќе
Љубов

5 знаци дека сте еден за друг

Љубовта и идејата за сродна душа се чини дека секогаш одат рака под рака. Ние не среќаваме никого во нашите животи случајно. Дури и разочарувачки врски се појавуваат за одредена…
Повеќе
Љубов

7 афродизијаци за Денот на вљeубените

Дали знаевте дека најеротскиот орган е нашиот мозок? Силата на мислата, имагинацијата можат да направат толку многу. Но, тој исто така треба да се храни за да бидеме секогаш во…
Повеќе
Совети

5 знаци дека врската не е стабилна

Деловити се оние моменти кога се анализираат некои работи. Понекогаш тагуваме за врските кои од самиот почеток имале знаци дека немаат иднина. Постојат некои знаци со кои можеме да препознаеме…
Повеќе
Општо здравје

5 видови на храна кои го елиминираат никотинот од организамот – Одличен избор за пушачите и оние кои се откажале од цигарите

Сите сме многу свесни за негативниот ефект на цигарите и никотинот врз нашето тело. Ако сте престанале да пушите или сте страствен пушач, најбрзиот начин да го исчистите вашето тело…
Повеќе