Овие 2 хороскопски знака се најлош избор за врска – Премногу се посесивни

Кога сте во романтична врска, малку посесивност можеби нема да ви пречи на почетокот, но како што одминува времето, посесивноста може да се засили и вашиот партнер ќе почне да...

7-те реченици кои мажите ги кажуваат кога повеќе не ја сакаат нивната партнерка

Иако понекогаш ситуацијата во која се наоѓаме, на која претходела расправија, нè доведува да кажеме одредени  зборови кои всушност не ги мислиме, сепак доколку не е таков случајот, а сепак...

10 прекрасни цртежи кои ќе ве потсетат на моќта на љубовта и ќе го разубават вашиот ден

Американскиот илустратор Паскал Кампон секогаш сака неговите дела да раскажуваат моќни приказни. Неговите главни мотиви се моќта на љубовта и незаборавните моменти од секојдневниот живот, па токму со следните негови...

Зошто на мажите им е тешко да ги слушаат жените

Без разлика дали станува збор за момче, брат или пријател - сите познаваме маж кој едноставно е лош слушател. И не, не е затоа му е здодевно. Всушност постојат истражувања...

5-те знаци кои откриваат дека вашиот поранешен партнер ве сака назад

Сите барем еднаш сме искусиле поранешниот партнер да се покае по раскинувањето и да сака да ја продолжи врската или да зажалиме што не сме успеале да одржиме врската. Според...

Овие 2 хороскопски знака се најсебични во љубовта – На крајот секогаш ќе ви го скршат срцето

Раскинувањата се секогаш ужасни. Но, има и такви луѓе кои редовно ќе го скршат срцето на нивните партнер и први ќе стават крај, така што тие речиси никогаш не се...

Ова се 2-та најпромискуитетни знака во хороскопот – Интимните односи им се најважни!

Ако не пронајдат квалитет, овие хороскопски знаци лесно и брзо ќе се префрлаат на квантитет. Не мора веднаш да станува збор за луѓе кои би ги изневериле своите партнери, туку...

Руски психолог открива поради која негативна причина жените најчесто се врзуваат за еден маж

Многу мажи велат дека е невозможно да се разберат жените затоа што тие имаат своја женска логика и различен пристап кон нештата. Но, истакнатиот руски психолог Михаил Лабковски знае дека...

ТЕСТ: Што прво забележавте? Тоа открива зошто немате среќа во љубовта

Внимателно погледнете ја следната фотографија и одговорете на прашањето, што прво забележавте на истата. Изборот ќе открие на што се должи вашиот несупех на љубовното поле т.е зошто сте...

5 знаци кои откриваат дека се наоѓате во нездрава љубовна врска или брак

Здравите врски можат да бидат моќни темели на здрав ментален и емоционален раст и љубов. Нездравата врска од друга страна носи токсичност и незадоволство. Сепак, понекогаш е тешко да ги...

7 причини поради кои сè уште не сте ја запознале вашата сродна душа

Многу луѓе ширум светот страдаат од осаменост и иако понекогаш чувствуваме дека пронаоѓањето на партнерот за нас т.е нашата сродна душа е едноставно невозможно, според љубовните експерти, поради овие 7...

Кога стапија во брак, тој имаше 18, а таа 51 година – Еве како изгледаат денес по 18 години среќен брак

Во светот постојат многу парови каде разликата во годините меѓу партнерите е голема, но најчесто станува збор за повозрасен маж со помлада жена. Но, следната приказна докажува дека сосема возможно...

Овој хороскопски знак важи за најперверзен – Искуството со нив никогаш нема да го заборавите!

Според астролозите, хороскопскиот знак може да открие многу за нас луѓето, а покрај карактерот и успесите, може да открие и какви сме кога станува збор за интимните односи. Според истите,...

ТЕСТ: Кој од паровите е навистина среќен?

Внимателно погледнете ја следната фотографија, добро размислете и обидете се да одговорите на прашањето, кој пар е најсреќен, според вас, а токму вашиот одговор ќе открие каква е вашата љубовна...

„Го сакам својот сопруг, но сè уште сум заљубена во поранешниот“

„Омажена сум со човек кој многу го сакам, но чувствата кон мојот поранешен сè уште не се исчезнати целосно. Оваа ситуација ми предизвикува многу измешани емоции и проблеми.“...Во продолжение прочитајте...

Овие 2 хороскопски знака сакаат само една личност во текот на целиот живот

Некои луѓе секојдневно се вљубуваат, додека за некои тоа се случува само еднаш во животот. Хороскопскиот знак има големо влијание врз тоа, а еве кои 2 хороскопски знака обично сакаат...

4 знаци кои откриваат дека на вашата љубовна врска или бракот им дошол крајот

Секоја брачна врска е приказна сама за себе, но има некои универзални ситуации кои сигнализираат проблеми и раздор. Дали врската е конечно завршена или треба да се даде втора шанса...

Во 2021, овие 3 хороскопски знаци ќе стават крај на нивната љубовна врска и ќе започнат нов живот

За време на карантинот луѓето се најчесто се чувствуваат фрустрирано и параноично и долго размислуваат за ситуацијата, како и за нивната иднина. Пандемијата го ограничи контактот со најбликсите, а најголеми...

5-те особини кои треба да ги има вашиот партнер, a кои откриваат дека ќе имате квалитетна врска

Кога работи хемијата и чувствата се разбрануваат, ние често сме склони да го идеализираме нашиот партнер. Идеализацијата е чекор кон разочарување, затоа што сите сме испрплетени од измешани чувства и...

Еве како најбрзо да препознаете дали некоја личност во вашиот живот е социопат

Истражувањата покажуваат дека дури 1 од 25 лица имаат некои од карактеристиките на социопат, што значи дека веројатно знаете барем неколку, а можеби сте во врска со таква личност и...

Овие 2 хороскопски знака најмногу контактираат со поранешните партнери

Довербата е многу важна во секоја врска, но понекогаш тоа зрно сомнеж едноставно не може да престане да ни создава чувство на непријатност, колку и да се трудиме да му...

Ако се вљубите во овие 3 хороскопски знаци, најверојатно ќе завршите со солзи и скршено срце

Некои луѓе тешко можат да остварат сериозни врски и претпочитаат слобода отколку заеднички живот. Астролозите тврдат дека на ова во голема мера влијае хороскопскиот знак и велат дека овие знаци...

5-те работи кои ве прават вистински магнет во очите на мажите

Речиси сите девојки и жени се чувствуваат кога ќе слушнат убави зборови и комплименти од припадниците од посилниот пол, па дури и тоа да е убав гест од случаен минувач...

5-те работи кои никогаш една жена не може да ги промени кај мажот, колку и да сака

Клучот на стабилните и успешни врски е да го прифатите вашиот партнер таков каков што е, со додавање на многу искрена комуникација и одржување на ментална и физичка интимност. Од...

Понекогаш личноста која најмногу ја сакате е токму истата без која би ви било најдобро

Понекогаш им се предаваме на луѓе кои не знаат како да нè ценат и да ни го дадат она што го заслужуваме. Ние ги игнорираме сите знаци и се надеваме...

5-те работи кои ниту една жена не треба да ги прави за мажот, без разлика колку и да го сака

Без оглед колку го сакате мажот со кој сте, некои работи се едноставно неприфатливи. Според психолозите и љубовните експерти, паметната жена никогаш нема да ги направи овие 5 работи за...

ТЕСТ: Изберете мачка и откријте поради која ваша негативна особина немате успех во љубовта

Нашиот карактер се состои од неверојатно многу особини, и негативни и позитивни, а токму овој краток психолошки тест може да открие што е тоа што ве попречува да имате целосен...

5 јасни знаци кои откриваат дека вашиот партнер никогаш нема да ве изневери

Иако често пати ги истакнуваме знаците и сигналите на кои треба да внимавате, а според кои лесно може да откриете дали вашиот партнер би ве или веќе ве изневерува, денес...

4-те тајни кои мажот ги открива само на жената која вистински ја сака

Ако сакате да го проверите вашиот партнер, прашајте го за следните работи. Понекогаш мажот не сака да разговара со никого за одредени теми. Сепак, постојат работи што партнерот може да...

Овој хороскопски знак никогаш нема да ве изневери, но и никогаш нема да ви прости неверство

Не е тешко да се заљубите, но доверувањето на срцето на една личност не е лесно. На многумина им е тешко да се изложат на можноста партнерот да ги изневери,...