Необична љубов во соседството: Таа има 19 години, а тој 63 – „Секој ден имаме интимни односи и се сакаме повеќе од сè!“

Вирџинија има 19 години, а Николај е на 63-годишна возраст и тие се еден навистина необичен пар кој не престанува да ја интригира јавноста во соседна...

Добитна љубовна комбинација: Овие 2 знака се најдобриот пар во хороскопот

Некои луѓе поминуваат цел живот барајќи ја нивната  сродна душа, а за некои среќата на полето на љубовта, им се насмевнува многу брзо и неочекувано, без тие воопшто да се...

Овие 3 хороскопски знаци најдолго можат да издржат без интимни односи

Откако видовме дека Стрелецот, Близнаците и Скорпијата имаат најголем проблем  да се воздржат од интимни односи, сега ви откриваме кои знаци се најдобри во издржувањето...

Овие 5 работи жените никогаш не треба да ги прават за мажите, тврдат љубовните експерти

Постојат некои работи што никогаш не се прават за еден маж, бидејќи истите работи нема да придонесат позитивно за развивање на вашиот љубовен однос со партнерот. Еве кои се тие...

„Како го преживеав раскинувањето на 12-годишна врска“

Во продолжение можете да ја прочитате исповедта на жена која од долга и хармонична врска дојде до статус на девојка без партнер и што научи од...

Овие 3 хороскопски знаци не можат да издржат без интимни односи

Доколку ги прашате астролозите, постојат три хороскопски знаци кои имаат најголеми потешкотии кога станува збор за држењето...

Како се чува љубовта: Мајката му даде еден единствен совет на нејзиниот син – Се чита 1 минута, се памети цел живот

Момчето било заинтересирано да добие совет од неговата мајка за тоа како се чува љубовта. Начинот на кој таа му го објасни значењето е нешто за кое секој од нас...

На 62 години, легендарната ѕвезда Долф Лундгрен ја запроси својата 24-годишна девојка – Еве како изгледа парот заедно

Таа има 24, тој 62 години. Акционата ѕвезда Долг Лундгрен ја запроси неговата девојка, и покрај фактот што разлика во возраста меѓу истите изнесува цели 38...

Само една работа е доволна за среќен брак, тврди американски психолог, а еве која е таа

Психологот Питер Пирсон, кој раководи со Институтот за парови во Калифорнија и кој целата своја кариера ја посвети на решавање на честите љубовни проблеми, тврди дека само едно нешто гарантира...

Ова се 3-те најважни работи поради кои мажите се вљубуваат во жените – Надворешниот изглед не е на оваа листа!

Според љубовните експерти, наместо надворешниот изглед, како што многумина мислат, всушност ова се трите работи кои ќе направат секој маж лудо да се вљуби во...

4 работи кои ги прави партнерот, а кои откриваат дека станува збор за токсична и несреќна љубовна врска

Следниве знаци, според љубовните експерти, всушност ви даваат зелено светло да ставите крај на вашата врска, дури и ако не сте 100% сигурни дека ја правите вистинската...

Исповед на една очајна сопруга: „Сопругот ме изневерува со мојата братучетка, а јас не знам што да правам“

„Веќе со месеци сум во хаос. Сè се измеша од моментот кога по првпат дознав дека мојата братучетка има нешто многу повеќе со мојот сопруг од класичен роднински...

Мажот роден во овој хороскопски знак најтешко ќе го освоите!

Веќе со месеци се обидувате го освоите мажот што ви се допаѓа многу, но тој воопшто не бе забележува? Дали знаете што е во хороскоп? Ова прашање можеби ви звучи...

„Љубовта е едноставна. Љубовта е лесна. Љубовта ве осветлува, ве топли и ве движи напред!“

„Имам слушнато толку многу за љубовта, сум пробала толку многу работи, талкав и се вратив толку пати, повторував толку многу грешки и на крај го научив...

Јуни ќе биде месец на љубовта за овие 3 хороскопски знаци – Ќе се чувствуваат како на седмо небо!

Иако Денот на вљубените одамна помина, за некои луѓе токму Јуни ќе биде летниот месец на љубовта! Еве кои 3 хороскопски знаци може да очекуваат подобрување на односите со партнерот...

Луѓето родени во овој хороскопски знак речиси никогаш не се спремни за брак

Хороскопскиот знак што нема многу среќа во брачните води е Девицата. Девиците имаат вроден перфекционизам и за нив е едноставно тешко да ги прифатат недостатоците на другите...

Жените со овие 5 особини секогаш се посакувани од мажите – Никогаш не можат да ги заборават

Психологијата на машко - женските односи, е интирганто поле за сите љубовни експерти. Понекогаш се чини, без разлика што и да правите - го правите...

„33 години бев грижлива мајка и совршена сопруга, а еве како сето тоа ми се врати“

Како може човек да биде сам во брак? Осамен, а опкружен со луѓе? Како брак долг 33 години се сведува на развод со обострана согласност? Во продолжение прочитајте ја исповедта...

Со овие 3 хороскопски знаци секогаш ќе имате незаборавно лето и летна авантура

Доколку не барате сериозна врска, туку сакате само да се забавувате во текот на летото, овие хороскопски знаци ќе ви овозможат да го сторите тоа, уживајќи максимално во најубавото годишно...

16 парови кои заедно ја победија битката со вишокот килограми и го воодушевија светот

За повеќето луѓе, борбата и со само неколку вишок килограми знае да се претвори во невозможна мисија, најчесто поради неправилен избор на диета и вежби или пак, не доволна посветеност...

Овие 3 хороскопски знаци не умеат да ги ценат нивните партнери

Некои луѓе не сакаат да одолеат на искушението и се водени од привремената страст, дури и ако тоа значи дека ќе го повредат нивниот партнер. Сочувствувањето не е нивна силна...

Овие 3 хороскопски знаци најтешко го преболуваат раскинувањето со партнерот

За многумина, раскинувањето значи нов почеток, но на некои луѓе едноставно им е многу тешко да се помират дека е крај на љубовната врска. Следниве хороскопски знаци го најтешко ја...

Еве зошто мажите повеќе ги сакаат повозрасните жени, според љубовните експерти

Мислењата дека мажите само ги сакаат помладите девојки кои изгледаат како супермодели, веќе се минато. Веќе сè почесто претставниците на посилниот пол претпочитаат возрасни и зрели...

Кога некој ве изневерува или лошо се однесува со вас, вината е во нив, не во вас

„Болката ве прави посилни. Солзите ве прават похрабри. Скршеното срце ве прави помудри. Заблагодарете му се на минатото за подобра...

Во овие 2 хороскопски знака се раѓаат најверните мажи – Не ни помислуваат да изневерат

И додека има голем број на мажи кои не можат да одолеат на искушението да бидат со трета личност додека се во оврска на овие 2 хороскопски знака изневерувањето никогаш...

Писмо до поранешниот сопруг: „Јас изгубив идиот, а ти го изгуби најдобриот пријател“

Ова е писмо која една жена реши да го посвети на поранешниот сопруг, писмо кое никогаш не го пратила, но во истото го претставува она што останало недоискажано до...

Тешко ја забораваат старата љубов: Овие 3 хороскопски знаци најчесто ги читаат пораките од поранешните партнери

Читањето на пораките од поранешниот партнер понекогаш изгледа како повторно да ја читате омилената книга. Така, многумина наоѓаат утеха и предизвикуваат сеќавања на убавите денови што ги поминале во...

ТЕСТ: Кој е најсреќниот пар? Одговорот открива каква е вашата врска

Секој од нас има различна дефиниција за тоа што е љубовта, но сите сме едногласни дека тоа е најпрекрасното чувство што постои и притоа доаѓа во различни форми и...

Ги очекува вистинска романса: Овие 3 хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во љубовта оваа пролет

Има нешто волшебно во овој дел од годината, кога со пролетта се буди природата, а и самите луѓе започнуваат да се чувствуваат и однесуваат поинаку. Многумина од нив, започнваат да...

Со овие 3 трикови, жените може да го полудат секој маж

Користејќи ги правилните трикови и говорот на телото, жените може лесно да ја разгорат страста кај спротивниот пол на долг временски период. Според, експертите еве и како тоа може секоја...