Невеста тврди дека нејзината трудна деверица ѝ должи 35.000 евра затоа што ја „засенила“ на свадбата. А еве и како!

25-годишната револтирана невеста го споделила своето искуство на американскиот форум Редит, а еве како според неа, нејзинат деверица ја засенила. Причините се неверојатни...и...

20 срцезатоплувачки фотографии кои докажуваат дека љубовта може да биде вечна доколку добро се грижиме за неа

Љубовта, меѓусебната поддршка, довербата, страста...Следните 20 неверојатни парови на сите нас ни докажуваат дека вечната љубов не е ретка, само треба да ја негуваме секој ден, секој...

„Можам да видам што си вечерала“: Свекрвата „удри“ по невестинскиот фустан на снаата

Односот меѓу снаа и свекрва отсекогаш бил претставен со предрасуди како типична врска на непочит и меѓусебно несакање. А следните снаа и свекрва докажуваат и зошто постои тој...

По 82 години брак, овој пар ја открива тајната на долговечната љубов

103-годишниот Д.В Вилјамс и 100-годишната Вили Вилјамс се запознале во далечната 1935-та година и по 82 години поминати заедно во брак, сега овој пар ја открива тајната на долговечната љубов...

12 слики кои докажуваат дека мажите се “генијалците” во бракот

Уметност е да се биде сопруг и различни мажи на различен начин на исполнуваат оваа нивна улога: Некои учат како да се пазарува, други ги сушат садовите со фен, некои...

10 каратеристики со кои ќе ги успеете да ги шармирате сите околу вас

Сте се запрашале ли некогаш зошто времето едноставно лета кога разговарате со некоја личност, а пак со друга ви се чини како вечност? Истражувачите конечно составиле листа на карактеристики кои...

4 предупредувачки знаци дека вашиот партнер сака да ве контролира

Љубовта е убава, но љубовта знае да биде и ‘слепа’. Идеализирањето на партнерот знае да даде сосема погрешна слика за неговото вистинско лице. Во прилог прочитајте кои знаци предупредуваат да...

Илустраторка креирала стрип врз основа на трагичната приказна за девојка која не станала невеста поради несовесен возач

Илустраторката Џан Нагуен решила да ја сподели трагичната приказна на една девојка, која се надевала дека со саканиот ќе стапи во брак, но животот засекогаш им ги променил плановите. Таа...

10 познати жени чии што бракови се склучени „еднаш и засекогаш“

Не е толку лесно да се изгради силна врска и долготраен брак е навистина редок феномен, особено кај познатите личности. Но, дури и меѓу ѕвездите, постојат жени кои успеале да...

Илустраторка покажува како изгледа љубовта кога никој не гледа

Илустраторка и сликарка со седиште во Лос Анџелес, наречена Јаоао Ма Ван, црпи инспирација од сопствениот личен живот, поради што нејзините дела секогаш се исполнети со искрени, длабоки емоции....

Илустраторка креира искрени илустрации за нејзината врска и сите би сакале ваква љубов

Современата илустраторка Аманда Олеандер, ја пронашла љубовта на нејзиниот живот во 2015 година. Од тоа време, таа ги открива сите страни на нивната врска преку нејзините искрени и страсни дела....

17 неверојатни свадбени фотографии од 2018 година, кои ќе ви го одземат здивот

Секоја година Fearless Photographers имаат конкурс наречен Fearless Awards, каде што жирито ги избира најдобрите свадбени фотографии. Најкреативните и тренди фотографи се натпреваруваат и ние можеме да уживаме во резултатите...

25 + мажи кои не ги задржуваат емоциите пред очите на саканата во венчаница

Свадбените фотографии секогаш се полни со емоции: мајката на невестата тајно ги брише солзите, среќните младенци зрачат на церемонијата, а гостите со насмевки им ја честитаат љубовта на двојката. Секој...

Сон на секоја жена! Девојка пронашла неочекувани фотографии со нејзиното момче од ноќта кога „препила“

Кога знаете дека вашето момче е вистинсиот? Пилотката од Филипините Шеника Лин Сирлио го пронашла одговорот и тоа ѝ станало јасно по една вечер откако испила „малку повеќе“ на забава...

Момче ги продава своите играчки за да го плати лекувањето на неговиот најверен пријател

10-годишниот Конор од Њујорк во 2016 година бил дијагностициран со пострауматско стресно нарушување, анксиозност, хронична главоболка и ноќни напади како резултат на неконтролирана...

Младоженецот ја очекувал неговата сакана за да ја види за прв пат во бело, но таа му испратила „мало“ изненадување

По 5-годишна врска Хајди и Вал Жеревјев решиле да се венчаат. Младенците договориле фотосесија и фотографот требал да го фати на камера првиот момент кога младоженецот ќе ја види невестата...

Откако мајка им починала брат и сестра фрлиле порака во шише и по 2 години добиле неочекуван одговор

Нема ништо посентиментално од пораката во шише. И покрај тоа што скоро сите знаат за оваа идеја, многумина се обиделе. Едно семејство било во очај откако нивната сакана мајка починала,...

18 модерни младенци кои докажаа дека свадбата не мора да биде обична церемонија

Какви фотографии замислувате кога ќе се спомене зборот „свадба“? Малкумина се осмелуваат да ја тргнат традицијата на страна и да ја направат необичната свадба од соништата. Секој на различен начин...

Емоционални реакции на татковци кои за прв пат ги гледаат ќерките во невестински фустани

Односот татко-ќерка е еден од најпосебните односи, таа засекогаш ќе биде неговото мало девојче, без разлика на возраста. Погледнете ги овие прекрасни моменти на љубов и емоции помеѓу татковци и...

7-годишната Монтана е најмалото девојче што се искачило на Килиманџаро, а причината зошто го направила тоа ги стопи срцата на луѓето

Оваа година храбра млада девојка направила смел подвиг и влегла во историјата. Монтана Кени, 7-годишно девојче од Остин, Тексас се искачила на планината Килиманџаро и станала најмладата жена што го...

Внука го пресоздала првиот состанок на нејзините баба и дедо по повод 55-годишнината од брак

Саша Луна од Амстердам е фотограф и видеограф. Таа решила за 55-годишнината од брак на нејзините баба и дедо да им приреди интересно изненадување. Таа ги облекла во модерен „уличен...

Фотографии кои покажуваат како времето поминува, но не и љубовта

Нашето минато често ни се враќа во форма на спомени. „Носталгија“ е зборот кој што го користиме кога и да ги разгледуваме албумите. Дури и по години и децении, сфаќаме...

Фотограф од Најроби претвори пар, бездомници во прекрасни модели

Талентираниот фотограф од Најроби, Кенија, кој работи под името Мукири Фрејмс, неодамна направи инспиративна фотосесија која покажа дека љубовта е чиста и безусловна во својата наједноставна форма. Заедно со неговиот...

16 инспиративни фотографии на парови пред и по големи промени

Во една студија спроведена на средовечни двојки, се покажало дека тие се под силно влијание едни на други за подобро или за полошо. Големите цели за определување играат силна улога...

20 фотографии кои покажуваат дека женските пријателства се посилни од сѐ

Независно од тоа што луѓето велат, женските пријателства се посилни од сѐ. Иако некои луѓе сметаат дека женските пријателства се лажни ние го докажавме сосема спротивното. Оваа колекција од 23...

Наместо букети овие младенци на свадбата имале бездомни кученца, а причината за тоа е многу хумана

Една од главните фотографии на секоја венчавка е онаа во која што невестата го држи бидермаерот, кој на крајот се фрла за да го фатат немажените девојки. На оваа свадба...

50-годишната мајка е повторно бремена, но овој пат со нејзиното второ внуче

Љубовта на родителите кон децата е безусловна и оваа мајка навистина го докажува тоа, така што го исполнува даденото ветување дека ќе биде сурогат за нејзината ќерка. На само 14...

7 слатки илустрации кои покажуваат дека љубовта е во малите нешта

Луѓето имаат тенденција да мислат дека љубовта може да биде прикажана само со големи, извонредни гестови што светот може да ги види. Сепак, спорно е дека „вистинската“ љубов постои во...

Приватен детектив посочува 4 знаци кои укажуваат дека сопругот изневерува

Дејвид Кинг, извршниот директор на „Lipstick Investigations“ објаснува кои се најчестите знаци при изневерувањето од страна на мажите. Според него, жените кои доаѓаат кај приватните инспектори се во право во...

Кога љубовта ќе ги надмине годините: Тие се во брак 68 години и сè уште се среќно заљубени

Фотографката Маеган Лутц била пресреќна кога била поканета да фотографира пар кој е во брак веќе 68 години. „Двојката дели ретка љубов која никогаш не сум ја снимила. Дури и...