Кои се 2-та хороскопски знака, од кои жените треба да бегаат? Овие мажи може да ви го скршат срцето и да ви го уништат животот

Жените се доста почувствителни и затоа неопходно е внимателно да избираат на кои мажи ќе им дозволат да влезат во нивниот живот, за да не зажалат на...

Изберете еден од паровите кои танцуваат и откријте кои што навистина посакува вашата душа

Изберете го парот кој најмногу ви се допаѓа и во продолжение откријте ги длабоко сокриените желби на вашата...

Жените кои често ја практикуваат оваа активност, слабеат побрзо, според науката

Сите ќе се согласат дека бакнежите се бесценети. Истражувачите веруваат дека бакнувањето има многу повеќе придобивки, од само романтичното задоволсто, а придобивките се и повеќе од одлични за нашето...

Овие 4 хороскопски знаци можат веднаш да освојат сечие срце и таму да останат засекогаш

Да се вљубиш е лесно, да сакаш е тешка задача, а да останеш во нечие срце засекогаш е невозможна мисија за некои луѓе. Но, не и за следните хороскопски...

Жени ја споделуваат разликата кога тие ги фотографираат партнерите и „талентот“ на посилниот пол кога тие се зад камерата

На сите нас добро познат ни е стереотипот дека едноставно мажите не обраќаат внимание на деталите, како што тоа го прават жените. Жени внимаваат на стилот, боите, светлината и создаваат...

Матурска вечер наспроти свадбен ден: 20 парови кои својата средношколска љубов ја крунисале со брак

Најважното време за една врска е сегашното. Минатото е минато, а иднината допрва ќе дојде. Успехот за една врска бара постојан обостран труд, почитување, заедничко решавање на проблемите и многу...

„Правев сè возможно за да мојот син се разведе и да го земе детето од неа, но отсега…“

„Живеам во поголем град. Мојот син е добро момче. Заврши факултет и започна да работи во банка. И таму тој започна да се среќава со секакви... “ Прочитајте ја брутално...

11-те најлегендарни бакнежи некогаш прикажани на филмското платно

Публиката секогаш најдобро ги памети бакнежите во филмските сцени, без разлика дали се полни со страст, нежни или пак, забранета...

Бракот може да ве спаси од најголемиот проблем во денешницата, според науката

Добра вест за оние кои планираат да стапат во брак или подолго време се двоумат да ја донесат оваа одлука. Прочитајте во продолжение за што станува...

Исповед на една бремена жена: „Забременив од женкар, кој е вљубен во друга“

Следува една вистинска и многу тажна приказна на несреќно вљубена жена која реши својата приказна да ја сподели јавно со сите нас, притоа задржувајќи го правото на...

„Две години ми беа потребни за да ја освојам, ја носев на раце, сè додека не настрадав во сообраќајна несреќа, а еве што направи таа“

„Лидија беше моја вработена, а јас бев маѓепсан од нејзината убавина. Направив сè за да ја освојам. Долго време ја опсипував со внимание, подароци и вечери во луксузни ресторани“... Прочитајте...

Нејзиниот љубоморен сопруг ѝ ги отсекол рацете, а сега оваа мајка гордо позира, пренесувајќи моќна порака за прифаќање на самите себе

26-годишната Маргарита Грачјова, од Русија, се соочила со страшен момент во својот живот, кога нејзиниот љубоморен сопруг ја...

6 работи кои ниту една жена не треба да ги прави за еден маж

Љубовта е чудесна сила, која ги движи луѓето. Но, истовремено може да биде опасна, кога ги заслепува луѓето и ги тера да прават работи, за кои поинаку не би ни...

Мартин имаше врска со друга жена, а неговата сопруга веднаш смисли генијална одмазда, откако една вечер тој заспа со отворен лаптоп

Таа мислела дека семејниот живот со нејзиниот сопруг Мартин, тече како мед и млеко, сè до моментот кога тој добил унапредување на работата. Од тој момент сè се...

Женска фантазија, која ја шокираше машката популација!

Всушност, не станува збор за вообичаените работи, за кои мажите претпочитаат да...

Еве како најлесно да дознаете дали вашиот партнер ве изневерува на социјалните мрежи

Споделувањето на огромното количество информации на социјалните мрежи, создава редица прашања кај дамите: Дали да го означам на фотографијата? Дали ќе го промени статусот на врска? Дали е глупаво да...

„Писмо до мојот поранешен партнер: Ме натера да верувам во нашата приказна…Се надевам дека веќе никогаш нема да се сретнеме!“

„Во нова врска сум, во подобра. Тој ме потсетува на тебе, бидејќи тој е сè што ти не беше.“ …Прочитајте го во продолжение емотивното писмо на една жена, во кое...

Таа го изневери својот сопруг, а подоцна дозна дека е бремена- Неговата реакција ги изненади сите

Парот се познава 5 години, од кои 4 години се во официјална врска. Девојката која потекнува од Европа, пристигна во Америка за да го продолжи образованието и на универзитетот се...

Сопругот се врати од работа и во домот затече потполен хаос. Кога ја дозна причината, сосема замолче

По еден сосема обичен ден на работа, сопругот и татко на 3 деца, се вратил дома изморен. Но, штом влегол дома, не можел да им поверува на своите...

Овој маж не ѝ зборува на својата сопруга веќе 20 години, а причината е благо кажано- детска

И покрај тоа што одлучи веќе да не зборува со своја сопруга, овој маж веќе 20 години е во брак со неа и заедно имаат три...

„Остави ја таа дебела, ти заслужуваш многу подобро!“: Девојка на негативните коментари одговори така што цел свет ги споделува нејзините зборови

Секој ќе се согласи дека убавината лежи во окото на набљудувачот. За некои важен е надворешниот, додека пак други се вљубуваат во внатрешниот изглед на...

„Сопругот ми постави услов, кој доколку не го исполнам, ќе ме избрка од домот- Си заминав во истиот момент“

„Човекот за кого се омажив, имав чувство, дека го познавам целиот мој живот. Бевме долги години во врска и навистина сè изгледаше совршено...“ Прочитајте ја во продолжение емотивната исповед на...

Доаѓањето на невестата во новиот дом, за некои членови од семејството е вистински предизвик: Еве што направила оваа итра снаа по тој повод

Стапувањето во брак и доаѓањето на снаата во домот на сопругот, за одредени членови на семејството може да биде вистински предизвик, а за други пак, вистинска...

Маж споделува емотивен брачен совет, кој би сакал да го знаеше порано, пред неговата сопруга да се разведе од него

Бракот може да биде навистина тешка работа, а обврска е и на двајцата партнери подеднакво да вложуваат труд во...

Во брак е 10 години: „Го изневерувам сопругот со помлад маж и не се чувствувам виновна“

Скоро цела една деценија е во брак со сопруг, кој таа не го забележува и така започнала да има љубовна афера со 19-годишно момче. И покрај тоа, жената не чувствува...

„Мојот сопруг на потешкиот начин научи зошто жените изневеруваат“

Марина е блогерка која од време на време пишува на сајтот  YourTango. Овој пат, напиша текст посветен на нејзиниот брак, поточно на причините поради кои го изневери својот...

„Родив син, а подоцна мојот сопруг Бојан дозна дека е неплоден“

Санела реши јавно да ја сподели својата приказна и покрај тоа што знае дека многумина ќе ја...

„Како успеав да си го уништам сопствениот брак. Сè би дала, да можам да го вратам времето назад“

„Самата си го уништив својот брак. Би дала сè на овој свет да можам да го вратам времето и да ги поправам...

Свекрвата и снаата постојано се расправале, при што снаата реши да ја отруе свекрвата, но приказната доби сосема неочекуван крај

Една девојка по име Марија се омажила и отишла да живее заедно со сопругот и неговата мајка. Но, многу набрзо девојката сфатила дека нема да има мирен живот со...

Свекрвата го праша синот, зошто снаата не ја чисти куќата. Неговиот одговор вреди да го прочита цел свет

И покрај фактот дека и мажите и жените се подеднакво способни, вообичаено се смета дека задача на мажите во куќата се потешките работи, додека чистењето и спремањето низ домот е...