ТЕСТ: Изберете го мажот кој најмногу ви се допаѓа и откријте каков партнер е идеален за вас

Секоја жена има определен тип на мажи, кои најмногу ја привлекуваат. На некои дами им се допаѓаат мажите со умерен карактер, други пак, ги обожаваат повеќе доминантните...

Го паметите ли најубавиот Арап кој беше прогонет во странство поради убавината – Еве како изгледаат неговите сопруга и ќерка

Арапот Омар Ал-Гала, кој се смета за најубавиот маж и беше прогонет од својата родна земја токму поради неговата убавина, сега живее и ужива во спокоен живот во Канада, заедно...

Исповед на една повредена жена: „Не можев да го поднесам сожалувањето на луѓето“

„Откако ги прочитав пораките кои мојот сопруг ги разменил на Фејсбук со неговиот пријател, за момент почувствував како кислородот исчезнува од просторијата. Се сеќавав дека ги поставив рацете на гради,...

Кај нив нема брзање: Овие 2 хороскопски знака најбавно се вљубуваат

Премногу брзото заљубување да биде многу проблематично, а овие хороскопски знаци дефинитивно немаат проблем со тоа. Тие се вљубуваат толку бавно и претпазливо што понекогаш станува...

На овие 3 хороскопски знаци Денот на вљубените не им значи апсолутно ништо

Овие хороскопски знаци важат за порезервирани луѓе кога станува збор за искажувањето на чувствата и токму за истите, Денот на вљубените нема апсолутно никакво романтично...

ТЕСТ: Што гледате прво? Вашиот одговор открива зошто сте сами во љубовта

Доколку некогаш сте се запрашале каде грешите во љубовта и зошто вашите врски се неуспешни, можеби овој тест ќе ја разреши вашата дилема и конечно ќе ви даде одговор на...

Жените родени во овој хороскопски знак е најлесно да ги засакате

Дали и веќе сте шармирани од чудесната Водолија? Таа важи за најмистериозниот знак, а љубовта на оваа жена е неверојатно...

Мажот повторно се вљуби во својата сопруга, откако ја навреди, но го доби одговорот кој го заслужува

Пред да се омажи за Михаил, Надја била прекрасна девојка со витка фигура и негуван надворешен изглед. Иако секогаш се трудела да изгледа совршено после трите породувања, сепак годините го...

ТЕСТ: На кој стол ќе седнете? Вашиот одговор открива колку сте среќни во љубовта

Замислете ја следната ситуација. Влегувате во кафуле и забележувате три празни столови покрај шанкот. Кој ќе изберете, на кој стол ќе...

Иднината на вашата врска зависи од моментот кога започнала: Април – Бурна со многу падови, Јуни – Богата и просперитетна

Според љубовните експерти, покрај бројните други фактори, иднината на една романтична врска зависи и од месецот кога истата е започната. Во продолжение пронајдете го вашиот месец и прочитајте што ве...

Совршен, современ прв свадбен танц на младенците Викторија и Игор

Особено импресивна е невестата, како вешто се движи со огромниот фустан. Како вистинска...

54-годишен маж се ожени со девојка која изгледа како да му е внука, откако се вљуби во нејзиниот талент

27-годишната Ада Олжевска, која по професија е уметница, стапи во брак со 54-годишниот Роберт Овен, кој пак, работи како програмер. Парот живее во Илиноис, САД, а својата врска ја започна...

5-те работи кои мажот никогаш нема да ви ги каже, колку и да ве сака

Љубовта не може да ги натера мажите да зборуваат. Тие секогаш ќе имаат свои мали тајни, па дури и да се оженат со жената од нивните соништа. Еве кои 5...

Писмо од поранешната сопруга: „Ти благодарам што ми ги даде најтешките години од мојот живот“

Писмото од една анонимна жена адресирано до нејзиниот поранешен сопруг, никого не го остави рамнодушен. Истото треба да го прочита секоја жена, чие срце било скршено и која се вљубила...

Најверните сопруги се дамите во овие 3 хороскопски знаци

Доколку го освоите срцето на дамата во еден од овие 3 хороскопски знаци и посакате да стапите во брак со истата, тогаш сметајте се за вистински среќни, бидејќи вашиот избор...

Жена реши да го тестира својот сопруг – Му остави писмо велејќи дека го напушта, но се случи нешто неочекувано

Секој од нас има доживеано одредени работи во различна фаза од својот живот. Секој од нас барем еднаш се загрижил и запрашал дали партнерот е вистинската личност за нас, дали...

15 начини на кои мажот до вас ви покажува дека ве сака и дека сте му сè, а вие го испуштате бидејќи чекате да каже со зборови

Дури иако вашиот партнер не ви кажува често дека ве сака, постојат многу други начини на кои тоа можеби го покажува, а вие не забележувате, бидејќи очекувате љубовта да биде...

Од келнерка до сопруга на арапски шеик – Неверојатната приказна на принцезата Наталија

Оваа приказна наликува на сценарио од некој Холивудски филм – просечна келнерка се претвора во арапска принцеза! Но, всушност станува збор за реална приказна во која главната улога ја има...

Одговорот на еден маж кој ги крена на нозе жените: „Не помагам на сопругата и никогаш нема да го правам тоа“

„Изненадени ли сте? Шокирани ли сте? Бесни, можеби? Младите дами веќе подготвиле камење да ме маваат? Не брзајте! Во крајна сметка, постои една многу сериозна причина зошто јас не помагам...

Еве што се случи кога наместо бизнисменот, телефонот го крена неговата сопруга и слушна: „Ало зајче, јас сум, ми недостигаш во кревет!“

За да избега од здодевниот семеен живот, по совет на еден својот пријател, 65-годишниот маж си направил профил на сајт за запознавање. Токму таму се запознал со една млада и...

3-те знаци кои откриваат дека партнерoт ја тестира вашата врска и љубов, без да сте свесни за тоа

Не се само жените оние кои поради љубомора и емоции ги тестираат спротивниот пол. И мажите истото го прават со нивните партнерки. Понекогаш за да предизвикаат љубомора, понекогаш едноставно бидејќи...

„Повторно се чувствувам како девица“: 80-годишна пензионерка се омажи за 35-годишен маж

80-годишната Ајрис Џоунс од В.Британија, се вљуби до уши и се се омажи за 35-годишен Мохамед Ахмед Ибрахим, од Египет, откако го запозна преку социјалната мрежа...

Ги сметаат за најпрекрасното семејство- Само да ги видите нивните слатки ќерки

Фотографиите од прекрасните вљубени младоженици го освоија срцето на цел свет. Свадбата на парот беше прогласена за најубавата некогаш што постоела, а истата се одржа во нивната родна...

Овие 3 хороскопски знаци важат за најлоши партнери – Животот со нив е пекол

Какви се луѓето во различни сфери од нивниот живот, во голема мера зависи и од самиот нивен хороскопски знак. А според ѕвездите, животот со овие 3 хороскопски знаци е прав...

Мајка ја измами својата ќерка и роди дете од зетот, но тоа не беше најстрашното во оваа приказна

Млада жена стави крај на својата врска со сопругот, поради нејзината сопствена мајка, која го преземала мажот и родила дете од...

Каква среќа имате во љубовта, според вашиот хороскопски знак? – Романтична приказна или бурна стихија

Каков би бил нашиот живот без љубов? Таа му дава смисла на секојдневието, нè тера да се чувствуваме како на седмо небо, но е способна да ни нанесе и болка,...

10-те женски проблеми и навики кои мажите никогаш нема да ги разберат

Во животот на жените постојат одредени работи кои никогаш не им се, ниту пак ќе им бидат некогаш јасни на мажите. Еве дел од...

10-те реченици кои жените воопшто не сакаат да ги слушнат- Едноставно полудуваат доколку им ги кажете

Како што постојат работи што мажите не би сакале да ги слушнат, така постојат и одредени работити кои никако не би требало да им ги кажете на дамите, доколку не...

„Родителите на мојот сопруг се однесуваат лошо со мене. Дали да ставам крај на бракот?“

Понекогаш дури кај паровите, при кои мажот и жената сметаат дека се создадени еден за друг, може да се појави раздор, доколку во нивниот однос се појават проблеми предизвикани од...

3 мали детали кои откриваат дека една жена нема партнер до себе

Жената која добива доволно машко внимание, секогаш се труди да го негува нејзиниот надворешен изглед, за да продолжи да биде привлечна за нејзиниот...