Овие 2 хороскопски знака важат за најдобри и најстрастени љубовници – Дали сте меѓу нив?

Интимниот однос може, во зависност од партнерот, да биде не толку спектакуларен, нормален, но и феноменален. Зошто е тоа така? Астролозите веднаш ќе ви кажат- поради ѕвездите и хороскопскиот знак! Така, на пример Раковите и Близнаците не се толку експерти за интимините односи.

Но, ако ги имате покрај вас за ваши партнери следните 2 хороскопски знака, тогаш сметајте се себеси за вистински среќници, а еве и зошто:

1. Водолија

Кога имате интимен односи со нив, ве чека оган и страст. Романтиката со Водолиите загарантирано нема да ви биде ни најмалку здодевна. Овој хороскопски знак е доминантен, сака да експериментира и да пробува нови пози, интимни играчки, но и нови места за практиквуање на однос. Ако барате авантура, тогаш со Водолиите сте на вистинската адреса.

Хороскоп на македонски јазик

ИНСТАЛИРАЈ

2. Овен

Овенот се смета за мистериозна и темпераментна личност. Интимниот однос со Овенот тешко се заборава. А, класичните пози со овој знак се исклучително возбудливи – дури и бакнежите се незаборавни. За жал, тие често се поборници за интимни средби на една ноќ – затоа што можат да бидат многу нетрпеливи, разиграни и себични. Само ѕвездите знаат дали повторно ќе го видите страсниот Овен.

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *