Вежби

Најефикасните домашни вежби со кои ќе добиете рамен и обликуван стомак за 1 месец

Слабеењето не е воопшто лесен процес, но ако го направите на правилниот начин, резултатите ќе бидат долготрајни. Најпрво мора да внесете здрави навики во исхраната или да изберете соодветна диета…
Повеќе
Вежби

Исправени за минута: Генијален трик со крпа кој го поправа лошото држење на телото за 60 секунди

Прекумерното седење пред компјутер и гледањето во мобилниот телефон најмногу влијае на вратот, рамената и горниот дел од грбот. Со текот на времето, позицијата на главата се менува и таа…
Повеќе
Вежби

Најефикасните вежби како да го обликувате целото тело во домашни услови – Совршени за почетници!

Со мерките за претпазливост, можеби не сакате да ја посетувате теретаната, а сепак и понатаму сакате да имате обликувано тело. Токму фитнес инструкторката Памел Риф ни открива како тоа најлесно…
Повеќе
Вежби

Идеално за почетници: Супер ефикасни домашни вежби од 10 минути со кои ќе добиете совршени стомачни

Погледнете како брзо, едноставно и лесно да добиете обликувани стомачни мускули, без да мора да посетувате теретани, односно во домашни услови, без притоа да мора да користите било каква опрема.…
Повеќе
Вежби

Науката објаснува зошто се зголемува нашата тежина во зима и што може да направиме за да го спречиме тоа

Луѓето често ја обвинуваат сезоната на празници за зголемувањето на телесната тежина во зима и тие имаат валидна причина - забавата и прославите се совршениот виновник. Но, според повеќе истражувања,…
Повеќе
Вежби

Моќни домашни вежби со кои ефикасно ќе се ослободите од масните наслаги на грбот

Слабеењето и борбата со вишокот килограми е секогаш акутелна тема меѓу дамите, кои се исправени пред вистински предизвици, од вежбањето до правилната исхрана. Особено тежок дел за слабеење е самиот…
Повеќе
Вежби

Овие 15 луѓе се вистински доказ дека никогаш не е доцна да ослабнете и да се трансформирате

Како што стареете, можеби  мислите дека е предоцна да се обидете да изгубите тежина. И, точно е дека, со возраста, метаболизмот може да стане побавен, а промената на хормоните може…
Повеќе
Вежби

Најефикасните домашни вежби за грб, кои ќе ги намалат масните наслаги, болката и стресот

Ќе ви одземат само 10 едноставни минути, а за нивното изведување нема да ви биде потребна никаква опрема...Со следните извонредни домашни вежби не само што ќе се ослободите од несаканите…
Повеќе
Вежби

10 неверојатни трансформации кои се извонредна мотивација за секој што сака да ослабне

За секој што сака, планира или е на почетокот од својата битка против вишокот килограми, тогаш следните 10 неверојатни трансформации од луѓе кои успешно ослабнале се совршена мотивација да не…
Повеќе
Вежби

Прекрасна девојка ја покажува нејзината неверојатна трансформација: Со домашни вежби до совршени резултати!

Вишокот килограми се речиси секогаш главна тема и проблем на милион дами ширум светот. Токму оваа девојка ни покажува како ставила крај на истите со редовно практикување на едноставни домашни…
Повеќе
Вежби

Победете ги стресот и анксиозноста со најлесните домашни вежби кои ќе ви одземат само 30 минути!

Стресот и анксиозноста во ниту еден случај не треба да се потценуваат, бидејќи истите може да ве попречат нормално да функционирате во секојдневнието. Денес ви го претставуваме едно од најлесните…
Повеќе
Вежби

Совршената дневна рутина: Домашни лесни вежби од 10 минути кои веднаш ќе го поправат неправилното држење на телото

Пасивниот начин на живот, работењето при кое е неопходно да го поминуваме поголемиот дел седејќи, стресот и слични фактори доведуваат до искривување на нашето тело, а токму следни лесни домашни…
Повеќе
Вежби

10 супер лесни домашни вежби за успешно намалување на обемот на бутовите – Со 15 минути дневно до затегнати резултати

Без било каква опрема, постигнете совршено затегнати резултати т.е ефикасно намалето го обемот на вашите бутови со помош на овие супер лесни вежби кои секој може да ги практикува во…
Повеќе
Вежби

Со секојдневно практикување на овие лесни домашни вежби за 2 недели ќе имате супер резултати!

Погледнете како брзо и лесно, по 15 дена редовно практикување на овие лесни домашни вежби ќе успеете да се ослободите од големиот стомак и притоа ефикасно ќе ја затегнете вашата…
Повеќе
Вежби

Најлесните домашни вежби за раце кои даваат најбрзи резултати – Потребни ви се само 4 минути на ден!

Покрај стомакот и грбот, рацете се едни од најчестите делови од телото кои жените најмногу сакаат да ги затегнат, со цел да изгледаат витко и женствено, а токму следните едноставни…
Повеќе