Меланија Трамп ги освои погледите на сите, носејќи огнена црвена комбинација

Меланија Трамп е една од ретките жени на светот, која едноставно знае како секогаш, во било кое време и пригода, целосно да го привлече вниманието на сите присутни, каде и...

9 славни дами кои докажуваат дека е сосема во ред да носите една модна комбинација повеќе пати

Во денешно време, во модната индустрија постои строго правило, односно се смета за погрешно доколку се носи еден ист фустан двапати и дека е потребно дамите постојано да ги обновуваат...

Џенифер Лопез воодушеви со неверојатен изглед на црвениот тепих- Погледнете го нејзиниот уникатен фустан со перја

Светски популарната Џенифер Лопез се појави на 29-та церемонија по повод доделувањето на филмските награди „Gotham Film Award“, во...

Како да ја изберете идеалната чанта за вас, според типот на вашата фигура

За да изгледате совршено, треба да размислите за сè - Од потенката половина до со соодветените пропорции. Дури и чантата може да ја подобри силуетата на вашата фигур, но само...

Џенифер Лопез со моден гаф кој долго ќе се памети- Погледнете ја нејзината модна комбинација

И покрај фактот што оваа година беше изберена за модна икона, сепак со последната модна комбинација, славната Џенифер Лопез докажа дека ниту таа не е имуна на модните...

Еве како да се облечете за Нова година за да имате среќа и успеси во 2020-та

До крајот на оваа година има речиси уште 1 месец, но дамите добро знаат дека никогаш нема доволно време на овој свет кога станува збор за избор на фустан, во...

8 збунувачки модни трендови од викторијанската ера, со кои истата може да ја освои титулата за најчуден период

Од исклучително тесни корсети до отровни фустани, многу чудни работи можеле да се сретнат во Викторијанската ера, односно бизарниот период на војни, епидемии и строги социјални...

16-те најпопуларни фустани со кои ќе изгледате извонредно оваа зима, без притоа да ви биде студено

За да изгледате модерно и женствено, без воопшто да почувствувате студ оваа зима, тогаш во продолжение откријте кои се најпопуларните модели на фустани за оваа зима, кои се совршени за...

13 модели на модерни панталони, кои се совршени за возрасните дами- Даваат слобода при движењето, елеганција и подмладен изглед

Најдобриот моден пријател на дамите над 50 години, се панталоните. Слично на пластичен хирург, тие може да симнат неколку години од вашиот изглед, давајќи ви слободна, елеганција и хармонија при...

Меланија Трамп воодушевува со неверојатната модна зимска комбинација, докажувајќи го својот раскошен вкус

Таа е симбол за елеганција и убавина, таа е првата дама на САД. Меланија Трамп повторно докажа зошто важи за една од најдобро облечените дами во светот, овој пат со...

Компанија ги претвора уметнички дела на децата во живописна облека и резултатите се прекрасни

Бонбони, виножита, цвеќиња и магични суштества - има толку многу фасцинантни работи и идеи во главата на...

7-те најакутелни модели на панталони, кои се неверојатно удобни и совршено модерни за зимата

По прекрасните летни фустани, време е на сцена да настапат гламурозните зимски панталони. Доколку и во студеното време претпочитате секогашд да изгледате модерно, елегантно и со стил, тогаш во продолжение...

Моќен, практичен и прекрасен- Најдобриот моден додаток кој ќе ги воодушеви дамите и ќе го олесни нивното секојдневние

Само замислете, паметен часовник со кој може да правите сето она што го правите веќе и на вашиот паметен телефон, да го измерите вашиот пулс, да ја следите здравствената состојба...

Раскош убавина и стил- Кралицата Летиција ги натера сите да се вљубат во нејзиниот уникатен фустан

Секогаш отмена и елегантна, сопругата на шпанскиот крал, секогаш умее да ги освои погледните на присутните, каде и да се...

12-те најмодерни чизми за 2020-та година- Удобни и елегантни, за дамите со стил

Модните стилисти ги избраа 12-те модели на најмодерни чизми за 2020-та година и истите се неверојатно елегантни, а зимата со нив ќе биде секојдневно да сте дел од модна...

Кејт Мидлтон повторно ги освои погледите на сите со неверојатно впечатлив фустан, многу различен од досегашните креации

Доколку критичарите би требало да гласаат за најдобриот фустан кој војвотката Кејт некогаш го носела во текот на годините, тоа навистина би било тешка одлука, бидејќи нејзиниот стил е секогаш...

Омилениот моден додаток на Кејт Мидлтон се претвори во вистински хит кај дамите- Веќе сите го обожаваат и носат

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, без сомнеж е една од најдобрите современи модни икони. Таа секогаш воодушевува со нејзиниот беспрекорен стил и вкус, за кои ниту модните критичари не можат...

10 чудесни фустани во кои секоја жена ќе се чувствува како божица, без разлика на возраста и фигурата

Дамите носат фустани со уникатни везени детали уште во древните времиња. Ваквата декорација на дизајните изгледа неверојатно чудесно, при што многу лесно, секоја дама облечена во ваков дизајн ќе се...

И во панталони е прекрасна! Кејт Мидлтон се појави во неочекувана модна комбинација

Медиумите често пишуваат за чудесните фустани на војвотката Кејт Мидлтон, со кои воодушевува на јавните настани. Таа секогаш плени со неверојатна елеганција и...

10 корисни и одлични работи што може да ги изработите од вашите стари фармерки, враќајќи ги во нова форма

Порано или подоцна, нашиот омилен пар фармерки ја губи својата актуелност: Изглегува од мода, материјалот го губи својот сјај, веќе не ни се точни, но сепак продолжуваме да ги чуваме...

20-те модели на плетени блузи кои се најакутелни за оваа сезона, за модерен и впечатлив изглед

Следните извонредни дизајни на плетени блузи се вистински доказ дека дури и на студеното време, дамите може да изгледаат прекрасно и елегантно, истворемено и да бидат соодветно...

Кејт и Меган блеснаа во елегантни и нежни модни комбинации во сина боја: На која од војвотките ѝ стои подобро?

Што и да направат војвотките од Сасекс и Кембриџ, нивното меѓусебно споредување е речиси неизбежно од страна на медиумите и општо...

Ова е најнежниот и најчувствителниот хороскопски знак

Таа вешто умее да ги сокрива нејзините емоции, но всушност е најчувствителниот знак во хороскопот. За да ја освоите, едноставно секогаш кажувајте го она што навистина го...

8 неверојатно корисни трикови, кои секоја жена треба да ги знае- За крај на здодевните проблеми со облеката

Секоја дама пред сè ја цени практичноста и удобноста, а следните генијални и лесни трикови ќе им помогнат на сите жени да стават крај на честите секојдневни проблеми со облеката...

12 одлични начини како да изгледате отмено, со стил и да бидете во центарот на вниманието, без многу труд и пари

Модерното не е и најскапо, туку способноста да изгледате отмено и со стил, без разлика од каде сте ја купиле облеката. Токму следните 12 совети ќе ви помогнат лесно да...

Еве како по облеката се познава дали една жена е среќна

Секоја среќна жена си има свои сопствени тајни и трикови за одржување на среќата и хармонијата во нејзиниот живот. Воедно, за секој изворот на среќата е различен- Тоа може да...

Заборавете на нискиот струк- Еве кои фармерки ќе бидат хит во 2020-та и како да ги комбинирате

Фармерките се основото модно парче во плакарот на секоја модерна жена. Различните нијанси и различните дизајни им дозволуваат на сите дами да ги пронајдат соодветните фармерки за нив, а еве...

11-те модели на здолништа кои одговараат на секоја фигура и кои ќе ве направат послаби, сокривјаќи ги вашите недостатоци

Здолништето е едно од најпосакуваното парче облека на секоја дама. Истото денес може да се најдете во милион варијанти, претставено преку разни модели, кроеви, бои и...

Златната модна комбинација на Џеј Ло предизвика лавина коментари- Прекрасно или невкусно, вие што мислите?

Неодамнешна модна комбинација на славната Џенифер Лопез предизвика лавина од коментари, при кои мислењата беа поделени, меѓу прекрасна и лош избор на...

Меган Маркл или кралицата Летиција? Две прекрасни дами, две исти здолништа- На која ѝ стои подобро?

Тие се прекрасни, тие се славни и секоја нивна појава во јавноста предизвикува бројни реакции. Станува збор за две дами од кралски семејства, кои светот ги обожава- Меган Маркл и...